Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jak masky na obličej ovlivňují stáří pleti

Jak masky na obličej ovlivňují stáří pleti

maskyKaždý touží po pleti, která by i s přibývajícími lety zůstávala stále svěží a mladistvá. A proto si denně na obličej aplikujeme speciální krémy a séra, které nakonec společně s vráskami pro jistotu přetřeme make-upem. Kromě líčení jsou v boji proti stárnutí stále populárnější lasery, botox a chirurgické zákroky pro vypnutí pleti. Mezi neinvazivní hloubkové ošetření pak patří masky na obličej, které při správném použití opravdu fungují.

 

Věk je jen číslo: Klíč k mladistvému vzhledu

Aktivní věk se posouvá do vyšších čísel a s ním i ideály krásy. Z magazínů a televize na vás vykukují ženy a muži kolem padesátky s pletí bez jediné známky stárnutí a navozují vám deprese? Nemusí, věk je jen číslo a jste přece tak mladí, jak se cítíte. Pokud ale chcete pleti dopřát hloubkovou péči a pár jednotek si od svého věku ubrat, používejte pravidelně masky na obličej. Jaký mají vliv na stárnutí vaší pleti? Odpověď není zcela jednoznačná, neboť záleží na typu masky, jejích ingrediencích a samozřejmě na způsobu použití.

 

Jak využít masky ve prospěch pleti?

Masky na obličej neprospívají jen pokožce, jejich aplikace se navíc pojí s chvilkou odpočinku pro celé tělo i mysl. Nezapomínejte dodržovat pitný režim, který má přímý vliv na pružnost a zdraví kůže.

 • Hydratační masky hloubkově hydratují pleť, což je klíčové pro udržení její pružnosti a prevenci vzniku vrásek. Dobře hydratovaná pleť také lépe odolává škodlivým vnějším vlivům.
 • Antiaging masky obsahují složky jako retinol, peptidy nebo antioxidanty (vitamín C, E), které mohou pomoci v boji proti příznakům stárnutí tím, že stimulují produkci kolagenu, chrání pleť před poškozením volnými radikály a napomáhají obnově buněk.
 • Čisticí masky čistí póry a odstraňují mrtvé buňky kůže, tudíž pomáhají zlepšit vzhled pleti. Hloubkovým čištěním také předcházíte zánětům. Každodenní nebo agresivní čištění však může pleť podráždit a způsobit mikrotraumata a proces stárnutí naopak urychlit.
 • Relaxační a protizánětlivé masky zklidňují pokožku díky složkám, jako je aloe vera nebo zelený čaj, zmírňují její podráždění a známky stresu z vypětí, což jsou faktory přispívající ke stárnutí.
 •  

  Negativní vlivy pleťových masek

  Pleťové masky mohou pokožce také škodit, a to především v případě zvolení nevhodné masky vzhledem k typu pleti nebo při příliš častém používání.

  · Alergické reakce nebo podráždění: Pokud je pleť vystavena složkám, na které máte intoleranci či alergii, může dojít k zánětu a poškození pleti. Takové zatížení vede v dlouhodobém měřítku k rychlejšímu stárnutí.

  · Narušení kožní bariéry: Přílišné používání masek s vysokým obsahem některých složek může poškodit ochrannou bariéru pleti a způsobit podráždění nebo suchost. Platí zde pravidlo „všeho s mírou“.

   

  Zdroj obrázku: Wayhome Studio / stock.adobe.com

  Veronika Decsy
  Copywriter
  Copywriterka s přesahem do SEO, která se psaním živí od roku 2017. Dokáže se vcítit do potřeb klienta a tvoří věcné a poutavé texty. Některé z nich můžete najít například na portálu produktvdetailu.cz.

  Komerční článek


  19.12.2023   Rubrika:   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

  Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

   

  Diskuse ke článku - Jak masky na obličej ovlivňují stáří pleti

  Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
  Barca1988
  Barca1988 - 26.5.2024 19:47

  Já mám nejradši hydratační masky, mám suchou pokožku totiž. :))

   
  Světlonoska
  Světlonoska - 21.3.2024 15:35

  smajlik - 47Mě vyhovuje nejvíce slupovací maska.smajlik - 26

   

  Sponzori

  Prohledej


  Výherci v soutěžích

  Soutěže na Soutez.cz

   Anketa

   Covid

   Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

   Celkem hlasovalo 78567.
   Archiv anket.