Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Sedm nejkrásnějších měst v celém Chorvatsku

Sedm nejkrásnějších měst v celém Chorvatsku

sedm měst v chorvatskuChorvatsko je velmi oblíbená turistická destinace a to obzvláště u nás, čechů. Najdeme zde mnoho zajímavých ostrovů, břehů omývaných jaderským mořem a pohádkových měst plných historie. Je zde nespočet krásných měst, které rozhodně stojí za návštěvu a právě na deset těch nejzajímavějších se podíváme v dnešním článku.

 

Města v Chorvatsku, kde stojí za to se ubytovat!

Většina měst, které dnes zmíníme rozhodně nestihnete prozkoumat za den a proto doporučujeme před návštěvou včas zarezervovat ubytování. Naštěstí míst k bydlení, ať už jde o resorty, hotely nebo naje po většinu roku dostatek. Ovšem přes hlavní sezónu je třeba se včas připravit!

Opatija

První město se nachází na chorvatském Istrijském poloostrově. Jde o klidné letovisko s mírným klimatem a nádherným prostředím. Získalo si popularitu již v 19. století jako oblíbená prázdninová destinace Rakušanů, což dokazuje množství klasických hotelů postavených v té době. Hlavní lákadlo je rozhodně místní Lungomare, promenáda táhnoucí se podél 12 km skalnatého pobřeží s nádhernými výhledy.

 

Makarska

Určitě vám nemusíme představovat Makarskou riviéru. Tento klenot je jedním z nejnavštěvovanějších míst v celém Chorvatsku. Pokud byste někdy měli očekávat problém s dostupností Ubytovat se na Makarskénebude problém, pokud si ho rezervujete v předstihu. Volná ubytovací místa sehnat týden předem bude problém, protože 60 kilometrů pobřeží v kombinaci s krásnými horami a průzračným mořem je totiž jen trošku toho, co toto město nabízí.

 

Záhřeb

Rozhodně by v našem seznamu nemělo chybět hlavní město Chorvatska. Nabídne totiž opravdu spoustu kulturních i historických míst. Obzvláště zajímavé je historické náměstí Bana Josipa Jelačiće, které je jako stvořené pro romantické procházky. Pokud se budete chtít porozhlédnout po okolí, pak určitě musíte zastavit u Plitvických jezer, jakožto opravdovou přírodní krásou.

 

Split

Nádherné přístavní město nacházející se na chorvatském dalmatském pobřeží. Je známé obzvláště pro své starobylé centrum, impozantní architekturu a bohatou kuchyní. Ale to rozhodně není vše. Je rovněž domovem jedněch z nejvýznamnějších římských památek, okouzlujících pláží a jedné z nejúžasnějších promenád podél Jaderského moře. I pro milovníky přírody je tady něco, co byste neměli přehlédnout, a to lesopark Marjan.

 

Dubrovník

Pravděpodobně nejromantičtější město v celém Chorvatsku. Pokud se chystáte na dovolené požádat svou drahou polovičku o ruku, pak stačí vybrat prsten a kouzelná atmosféra Dubrovníku už dodělá zbytek. Za vše může jeho bezstarostná atmosféra, spojená s bohatým historickým odkazem a opravdu dherným okolím. Ideální ke společnému prolézání památek, návštěvy muzeí nebo procházek kolem chrámů a kapliček, kterých je zde nespočet.

 

Pula

Pula je největší město Istrie a nabízí úplně jinou atmosféru než ostatní města v okolí. S dlouhou historií v oblasti stavby lodí a námořnictva se vždy vyznačovalo spíše průmyslovým a městským charakterem než na to, být cílem pro turisty. I přesto si zde obzvláště milovníci historie najdou to své. Jsou zde památky a monumenty, přičemž nejvýznamnějším z nich je monumentální Pula Arena - jeden z mála dochovaných římských amfiteátrů.

 

Zadar

Posledním městem, na které se v našem článku podíváme je právě Zadar. Rozhodně to ale není tak, že by bylo nejhorší. Naopak bychom mohli říci, že se jedná o to nejlepší na konec. Najdeme zde opravdu unikátní moderní památky, jako jsou Pozdrav slunci a Mořské varhany, které okouzlují návštěvníky svými interaktivními světelnými efekty a zvukovými instalacemi. A pokud se chcete jen válet, pak vás potěší spousta možnosti pro plážový relax nebo vodní sporty.

 

Zdroj obrázku: kbarzycki / stock.adobe.com

Komerční článek


18.3.2024   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 5/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Sedm nejkrásnějších měst v celém Chorvatsku

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Amaliekalova
Amaliekalova - 16.7.2024 7:05

Pokud často cestujete s dětmi, mám pro vás skvělý tip. Vždy jsem měla obavy, že se mi dítě může při cestování ztratit. Proto jsem pro dceru pořídila dětské chytré hodinky ARMODD Kidz GPS 4G černé. Díky těmto hodinkám mohu kdykoliv vědět, kde se mé dítě nachází díky GPS senzoru. Hodinky také umožňují obousměrné volání, což mi dává jistotu, že s ní mohu kdykoliv komunikovat. Jsou velmi odolné a mají dlouhou výdrž baterie, což je při cestování velmi praktické. Dcera si je oblíbila kvůli jejich modernímu designu a zábavným funkcím, jako jsou hry a fotoaparát. Nyní se na cestách cítím mnohem klidnější a vím, že je v bezpečí. Doporučuji tyto hodinky každému rodiči, který chce mít své děti pod kontrolou.

 
sharon
sharon - 23.6.2024 17:35

ano Pula je krásná a i RABAC kde jsem trávila dovolenou párkrát.....smajlik - 47

 
Světlonoska
Světlonoska - 21.3.2024 15:33

Mě se líbil velmi i Primošten a sestra jezdí roky do Igrane.smajlik - 62

 
Světlonoska
Světlonoska - 21.3.2024 15:32

V Chorvatsku je snad všude krásně smajlik - 47v některých městech jsem byla,ale mořské varhany v Zadaru ještě tenkrát nebyly,ty bych chtěla vidět smajlik - 58

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78611.
    Archiv anket.