Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jak otěhotnět? Osvědčené rady pro početí

Jak otěhotnět? Osvědčené rady pro početí

Rozhodli jste se s partnerem, že nadešel ten správný čas pořídit si nový přírůstek do rodiny? Vytoužené dvě čárky se nemusí na těhotenském testu objevit hned po prvním pokusu a možná se budete muset snažit i několik měsíců. Připravili jsme pro vás několik zaručených tipů, jak otěhotnět. A pokud se vám nedaří ani po roce nechráněného styku, můžete vyzkoušet darování vajíček a IVF cykly.

Zdravý životní styl, babské rady i umělé oplodnění

Statistiky ukazují, že způsoby, jak otěhotnět, vyhledává téměř každý pátý pár. Neplodnost už je natolik rozšířený problém, že ho Světová zdravotnická organizace zařadila mezi civilizační choroby. Pokud nepomůže zdravý životní styl, léky a doplňky nebo rady našich babiček, vstupuje do hry moderní medicína. Ta nabízí řadu způsobů, jako je asistovaná reprodukce, program darování vajíček a další laboratorní IVF metody.

Prvním krokem, který by měla žena snažící se o početí, udělat, je výpočet ovulace a plodných dnů. Otěhotnět je totiž možné každý měsíc jen v relativně krátkém časovém období pár dní. Výpočet plodných dnů není žádná věda a období, kde se může spermie úspěšně spojit s vajíčkem, se dá zjistit z pravidelně vedených záznamů. Můžete si dělat písemné zápisky do diáře, využít jednu z mnoha internetových kalkulaček nebo si stáhnout aplikaci do chytrého telefonu.

Obecně se dá říct, že pokud má žena pravidelnou menstruaci, kdy každý cyklus trvá zhruba 28 dní, pak ovulace začíná cca po dvou týdnech od začátku menstruace. Podle lékařů je nejlepší čas, jak otěhotnět, tři dny před a tři dny po ovulaci. Každá žena má samozřejmě cyklus jiný, ale z pravidelných záznamů si může žena udělat dobrý obrázek, o své vlastní menstruaci.

Jak probíhá darování vajíček

V případě, že se snažíte počít dítě a nedaří se vám ani s pomocí výpočtu plodných dnů a zdravého životního stylu. Můžete vyzkoušet darování vajíček. IVF cykly mají dnes vysokou úspěšnost, i když samozřejmě záleží na mnoha faktorech. Mezi ně patří rodinná i osobní anamnéza, prodělané nemoci nebo úrazy, genetické predispozice obou z páru nebo věk ženy.

Žena, která se rozhodne pro asistovanou reprodukci a u které lékař usoudí, že je vhodnou kandidátkou pro darování vajíček, musí nejprve projít hormonální stimulací, při které si injekčně aplikuje hormony. Po celou dobu je pod dohledem lékaře, který určí, kdy nastala vhodná chvíle pro transfer embrya do dělohy. Každá klinika má svou databázi dárkyň, díky kterým jsou vajíčka k oplodnění vždy připravena. Celý proces je přísně anonymní a zaručuje tak dostatek soukromí při tak citlivém období.

Komerční článek


23.5.2023   Rubrika:   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak otěhotnět? Osvědčené rady pro početí

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Janeckova4
Janeckova4 - 12.4.2024 8:34

Já tady za to hrozně moc musím obdivovat svého muže. Když se nám dlouhodobě nedařilo a on právě začal také hledat chybu i trochu u sebe. Začal tak pravidelně brát Amarex Men Complex od https://www.amarex.cz/ Přípravek, který u chlapa dokáže při každodenním užívání srovnat hladinu testosteronu a také zlepšit plodnost. Díky tomu se nám s otěhotněním také velmi rychle zadařilo.

 
Dokoupilova
Dokoupilova - 4.4.2024 2:39

Nám se už opravdu dlouho nedaří se přiznám. Co udělat, abych podpořila manželovu plodnost? Pro sebe už jsem podle doktorky udělala maximum.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78611.
    Archiv anket.