Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Odhlučnění neodkládejte, zvýší se vám zásadně životní komfort

Odhlučnění neodkládejte, zvýší se vám zásadně životní komfort

odhlučnění neodkládejteRuší vás hluk od sousedů? Nebo se chystáte stavět či rekonstruovat a chcete na odhlučnění myslet včas? Je to rozhodně dobrá volba. Hluk totiž dokáže skutečně hodně rušit a obtěžovat, a to i když se to ze začátku nemusí zdát. Stačí pak jen to, když si sousedé pořídí psa, mají malé děti, které má hračky na dálkové ovládání, nebo pořádají hlučné oslavy. Myslete na to, že řešení zvukové izolace je nejefektivnější zejména tam, odkud hluk vychází. Ne vždy to lze řešit ve spolupráci se sousedy, ale vy sami můžete také udělat hodně.

Nejprve okna a dveře

Ujistěte se, že máte správně utěsněné otvory okolo dveří a oken. Pokud je to nutné, je na místě zvážit výměnu oken za lepší a modernější. Uvidíte, že rozdíl poznáte okamžitě.

Levné a snadné odhlučnění

Pokud vás trápí méně obtěžující zvuky, nebo chcete mít alespoň nějaké dočasné řešení, než budete schopni odhlučnění podlahy řešit komplexně, pomůže vám vhodný výběr bytového textilu. Pomůže silný koberec, těžké závěsy nebo rolety či tapisérie. Rozdíl může udělat také správné rozmístění nábytku, například přistavení vysoké knihovny apod.

Hluk jako nesnesitelný problém

Neprůzvučnost stropů bytu by neměly přesahovat 55 dB. I při splnění tohoto limitu však nečekejte, že neuslyšíte vůbec nic. Nejvíce je budete vnímat hlavně ve večerních a nočních hodinách, kdy se snadněji nesou, protože je neruší žádné jiné zvuky (z ulice apod.) Odhlučnění stěny je možné zajistit pomocí těžké lisované akustické desky. Dokáže zvuk nejen pohlcovat, ale také jej nepropouští nikam dál. Poměrně snadno se instaluje a řeže a také neuvolňuje škodlivý prach. Na stěnu ji jednoduše nalepíte a máte hotovo. Je však třeba počítat s tím, že se vám poměrně sníží využitelný prostor uvnitř místnosti. To je však nevýhoda, která by rozhodně neměla převážit nad klidem a tichem, které jsou pro kvalitní bydlení nezbytné.

 

Zdroj obrázku: Bilanol / Shutterstock.com

Komerční článek


23.12.2021   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Odhlučnění neodkládejte, zvýší se vám zásadně životní komfort

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
PaneHudsone
PaneHudsone - 27.12.2021 12:11

Způsob, jakým můžete získat zpět svého milence nebo bývalého milence, je to velmi rychlé a spolehlivé, Katherine je moje milenka, která se se mnou rozešla, ale s pomocí duchovní síly doktora Sacre dokázal zlomit kouzlo, které na něj seslal jiný muž. ona a ona jsou zpět ke mně, stále více mě miluje a váží si mě, jsme spolu šťastní, kontaktujte Dr Sacre na WhatsApp +2349076034359 nebo mu napište o pomoc na sacretempleofpower@gmail.com, je to opravdový kouzelník

Pane Hudsone

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78621.
    Archiv anket.