Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Dokonalý šálek kávy můžete mít i doma. Poradíme, co je důležité udělat

Dokonalý šálek kávy můžete mít i doma. Poradíme, co je důležité udělat

dokonalý šálekJste milovníky kávy, ale ne vždy se vám podaří vykouzlit dokonalý šálek kávy. Je to totiž skutečně trochu věda. Záleží nejen na výběru vhodného zrna, ale také skladování kávy a postupu přípravy či servírování. Nic není jedno, ale pokud to dodržíte, můžete se těšit skutečně na skvělý výsledek.

Jak mít co nejlepší kávu

Nejlepší káva není snem, může to být realita i u vás doma. Vybrat ji ale nemusí být snadné. Splnit je totiž nutné hned několik podmínek. Pokud chcete, aby si káva zachovala co nejvíce svých chuťových vlastností, je nutné, aby byla upraženo do 15 měsíců od sklizně, následně byla umleta do 15 dnů a po namletí spotřebována opět nejpozději do 15 minut. Takto získáte skutečně kvalitní kávu, která má šanci stát se dokonalým chuťovým zážitkem.

Voda hraje roli

Špatná voda dokáže zničit i tu nejlépe zpracovanou kávu. Pozor si proto dejte na její chemické složení a na teplotu. Problém může způsobovat zejména tvrdá voda. I to se ale dá řešit. Pomůže třeba filtr na změkčení vody, který se nasazuje přímo na kohoutek, případně pak použití filtrační konvice nebo balená voda s vhodným složením.

Nyní k teplotě. Rozhodně nepoužívejte kávu vařící. Ideální teplota je okolo 90 stupňů. Jestliže tedy vodu ohříváte v rychlovarné konvici, nechte ji projít varem, ale následně počkejte přibližně půl minuty. Dnes se dají na trhu pořídit také rychlovarné konvice, které regulují teplotu a můžete si nastavit, jaké teploty má voda dosáhnout.

Servírování

Pro chuť kávy je klíčové i to, jak ji budete servírovat. Ideální jsou silnostěnné hrnky, které dobře drží teplo. Tak si šálek vychutnáte skutečně horký. Takové hrníčky se dnes již dají koupit v pražírnách i v obchodech s domácím vybavením. Pokud chcete něco skutečně originálního a neotřelého, zkuste termolis na hrnky. Díky němu si můžete vyrobit šálek zcela dle vašich tužeb a přání, který nikdo jiný nebude mít.

 

Zdroj obrázku: lenetstan / Shutterstock.com

Komerční článek


24.12.2021   Rubrika:   |   Komentářů 5   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dokonalý šálek kávy můžete mít i doma. Poradíme, co je důležité udělat

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Hankakovaverca
Hankakovaverca - 25.1.2022 22:41

Dříve jsem kávu pila několikrát za den. Pak se mi ale začalo stávat, že jsem se po kávě začala třepat. Raději jsem kávu vysadila a našla jsem si místo toho jinou alternativu, a to https://j-plus.cz/produkty/61-chatte.html Perfektní kombinace koření, černého čaje a mléka

 
PaneHudsone
PaneHudsone - 27.12.2021 12:11

Způsob, jakým můžete získat zpět svého milence nebo bývalého milence, je to velmi rychlé a spolehlivé, Katherine je moje milenka, která se se mnou rozešla, ale s pomocí duchovní síly doktora Sacre dokázal zlomit kouzlo, které na něj seslal jiný muž. ona a ona jsou zpět ke mně, stále více mě miluje a váží si mě, jsme spolu šťastní, kontaktujte Dr Sacre na WhatsApp +2349076034359 nebo mu napište o pomoc na sacretempleofpower@gmail.com, je to opravdový kouzelník

Pane Hudsone

 
YXH
YXH - 26.12.2021 16:36

smajlik - 42smajlik - 42smajlik - 55 zase jeden uzasny clanek

 
Betyyna
Betyyna - 25.12.2021 10:20

smajlik - 76

 
sharon
sharon - 24.12.2021 13:13

ještě že to vím, hned budu líp spát.....smajlik - 68

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78567.
    Archiv anket.