Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Koberec nebo vinylové podlahy? Jak kde…

Koberec nebo vinylové podlahy? Jak kde…

koberec nebo vinylovéUž pominuly časy, kdy byly veškeré podlahy bytu a domu pokryté koberci. V současnosti se jejich výskyt omezuje na obývací pokoje nebo třeba dětské pokoje. Důvodů může být hned několik – tím asi nejdůležitějším je ale zejména aspekt snadné údržby. Pokud vám ukápne omáčka nebo třeba kečup na vinylovou podlahu, můžete ji okamžitě setřít. Vyčistit omáčku z koberce ale může být o dost náročnější.

Máme rádi koberce

Koberce mají však také nesporné výhody oproti vinylovým či jiným podlahám. Pokud nejste vybaveni podlahovým topením, oceníte je zejména tehdy, když trpíte na studené zemi nebo máte malé děti. Ty totiž tráví velký čas na zemi. Některé dětské koberce, například ty s potiskem silnice či městečka, ke hře na zemi přímo vybízejí. Koberce jsou taktéž měkoučké a poskytnou vašemu interiéru další prvek. Zvolit můžete různé barvy a vzory, což u vinylové podlahy může být problém.

Vinylová podlaha

Vinylová podlaha není tolik náročná na údržbu, na druhou stranu bude dražší, než koberce. Pokud si neporadíte s její pokládkou sami, počítejte s tím, že si budete muset připlatit ještě za řemeslníka. I vinyl může být teplejší, než například dlažba, na druhou stranu, své půlroční dítě byste na něj asi nepoložili ke hře. Výjimkou je to, že budete mít podlahové vytápění. Vinyl můžete sehnat obvykle jen v barvách, které napodobují dřevo. Barevné variace, jako je například svěže zelená, nejsou dostupné.

Co je lepší?

Řešením je tedy používat koberce tam, kde je podlaha méně namáhaná na nečistotu – to je například obývací pokoj – nebo kde je zapotřebí měkčího a teplejšího povrchu – typicky dětský pokoj. V místech, kde hrozí znečištění nebo je vyšší míra vlhkosti (kuchyně, koupelna) je dobré použít raději vinyl. Oba materiály lze samozřejmě kombinovat: na vinylovou podlahu lze položit kusový koberec. Chodba je specifickým místem, které je určeno pro běhouny. Ne každý ale chce mít na chodbě koberce, takže se jedná o otázku preferencí.

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Komerční článek


4.2.2022   Rubrika:   |   Komentářů 8   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Koberec nebo vinylové podlahy? Jak kde…

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Mirka999
Mirka999 - 28.8.2023 17:19

Já dávám přednost kobercům v celém bytě. Nedávno jsem rekonstruovala obývací pokoj, do kterého bylo těžké sehnat ten pravý koberec. Naštěstí jsem na internetových stránkách https://www.koberce-trend.cz/prodejna/beroun našla jeden v nabídce prodejna koberců Beroun, kde jsem si ho objednala. Druhý den mi ho dodali na mou adresu a já mám celý obývací pokoj jako ze škatulky.

 
Blankapol
Blankapol - 30.3.2023 21:38

Dát si všude koberce je fajn nápad. Ono to i vypadá dobře, ale musíte se o to taky starat.. Máme hodně koberců na firmě. Vypadá to prostě jinak, ale jak říkám, tak se o to musíte hodně starat. Já jsem na to musela sehnat uklízecí firmu v Ostravě https://uklidostravacz.cz/ Chodí k nám pravidelně luxovat a celkově uklízet. Jen díky tomu se to dá udržet v nějaké formě.

 
Ivanka082
Ivanka082 - 9.9.2022 9:54

Nakonec jsme po dlouhém zvážení volili vinylové podlahy. A důvod je prostý: Od https://rocal.cz/designove-krby jsme si totiž pořídili designový krb a nedávalo nám smysl ničit tak domácnost pohým kobercem. Možná by to bylo levnější, ale člověk se ve svém domácnosti chce cítit tak nějak spokojeně, a to podlaha s designovým krbem splňuje.

 
Lucinka258
Lucinka258 - 22.5.2022 5:47

My jsme měli dřív doma všude koberce a vloni jsme je konečně měnili za dřevěnou podlahu. Rozhodovali jsme se poměrně dlouho mezi vinylem a dřevem a nakonec nám přišla lepší dřevěná podlaha z https://www.supellex.cz/drevene-podlahy/ . Jsem ráda, že jsme koberce konečně vyhodili. Na úklid je podlaha totiž mnohem praktičtější :-) .

 
pavlinka14
pavlinka14 - 29.3.2022 21:44

Pro mne bylo naprosto zásadní sladit styl podlahy se šatními skříněmi, které jsme si přestěhovali do nového bytu z toho původního :-) Jsou totiž obrovské a velice praktické, což je v mém případě hodně důležité, když mám opravdu hodně oblečení - například bund z online tržiště s oblečením https://www.onlinesekac.cz/second-hand-damske-bundy/c-7

 
valiska44
valiska44 - 27.3.2022 9:34

A proč ne obojí? My například doma máme vinylové podlahy a musím říct, že jsem s nimi velmi spokojená, nicméně třeba v obýváku mi prostě nějaký ten koberec chyběl. Hodně se mi líbí takové ty kusové koberce, tak jsem si právě do obýváku jeden objednala, konkrétně z https://www.vesna.cz/kusove-koberce Celý obývák hezky zútulnil. Ještě přemýšlím nad tím, že nějaký koupím i do ložnice.

 
sharon
sharon - 14.2.2022 15:59

Eva Houba: že by reklama ?.....to tady nikoho nezajímá.....

 
Eva Houba
Eva Houba - 11.2.2022 15:08

Plánuju rekonstrukci starého domu, ve kterém bydlíme s manželem už dva roky. Nelíbí se nám tam staré koberce ani podlaha pod ním. Rozhodli jsme se, že zainvestujeme do kvalitní podlahy, která bude mít v sobě zabudované topení. Od známých víme, že je to nejlepší investice, co mohli udělat, proto neváháme jít do kvalitních prvků, se kterými nám pomohou šikovní lidé z http://www.pwinterier.cz/ a navrhnou nám vhodnou podlahu.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78608.
    Archiv anket.