Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Autem do Španělska s batoletem. Je to rozumné?

Autem do Španělska s batoletem. Je to rozumné?

Máme s manželem dvou a půlletého syna, se kterým jsem na rodičáku. Od doby, co je malý na světě, jsme nebyli nikdy na dovolené, když nepočítám pobyt na chatě u rodičů. Teď se nám naskytla možnost odjet na dva týdny do Španělska k moři.

Manželovi to nabídl kolega z práce, který tam měl původně jet se svou rodinou, ale z vážných rodinných důvodů teď odjet nemůžou. Přenechal by tedy poukaz na ubytování v apartmánu plus stravu formou polopenze za poloviční cenu, což je jak pro něj, tak i pro nás výhodné. Oni totiž nemají nárok uplatnit storno, na důvod, který mají, se nevztahuje. Tak to aspoň nepropadne celé a vrátí se jim alespoň část nákladů. My bychom si takovou dovolenou za plnou cenu pořídit nemohli, ale za tu poloviční to už je únosné.

Jediný problém, který řeším – hlavně já, manžel to vidí jinak – je cesta. Doprava je na vlastní náklady a to obnáší cestu autem. Mělo by to být více jak jeden den, se zastávkami i den a půl. Sama jsem takhle dlouhou štreku ještě nikdy nejela, neumím si představit, jak to zvládnem, hlavně jak tu cestu bude snášet náš syn, kterému byly v únoru teprve dva roky.

Přesto mě taková dovolená láká. U moře jsem byla naposledy ještě jako dítě s rodiči v Bibione. Chtěla bych se vás zeptat, zda nemáte s tak dlouhým cestováním v létě zkušenosti. Auto bychom si půjčili od mých rodičů, mají nové, prostorné a s klimatizací. My máme jen starou Fabii, která není ani kombi a nemá klimatizaci. Rodiče se zapůjčením auta nemají problém.

Riskli byste tak dlouhou cestu s dva a půlletým dítětem? Manžel říká, že se nemusíme honit, budeme dělat časté zastávky a malý to určitě zvládne. Já jsem trochu na pochybách, nerada bych, aby měl z cesty nějaké trauma.

Budu moc ráda za vše zkušenosti a rady, jak tak dlouhé cestování zvládnout.

Michaela


22.7.2014   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 112   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Autem do Španělska s batoletem. Je to rozumné?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-112
Solakova
Solakova - 27.2.2023 23:11

Já teda doporučím se podívat na srovnávač pojištění https://www.klik.cz/ Je to strašně jednoduché a ušetřit tak můžete opravdu dost. Celé vás to navede, takže můžete vyplnit to nejnutnější a pak vlastně uvidíte možné nabídky pojišťoven. Pokud si některou z nich vyberete, tak si můžete pojištění vyřídit online z domu.

 
Dokoupilova
Dokoupilova - 26.2.2023 22:13

Nezkoušela, protože jsem tak nějak tady o té možnosti ani nevěděla. Kam bych se teda měla podívat? Můžete mi poradit?

 
Solakova
Solakova - 26.2.2023 16:24

Cestovní pojištění výhodně? Zkoušela jste se dívat na některý ze srovnávačů pojištění online? Já jsem takhle vyřídila už několik pojištění výhodně a navíc i z pohodlí domova. Nemusíte kvůli tomu nikam chodit.

 
Dokoupilova
Dokoupilova - 25.2.2023 11:06

Když někde takhle vyrážíte, tak kde řešíte výhodně cestovní pojištění? Můžete mi prosím poradit, kam se tak podívat?

 
donalabuznikova
donalabuznikova - 22.12.2019 17:57

Taky jsme jeli toto léto s rodinou autem do Španělska a z cesty jsem měla trošku obavu. Připraveni jsme sice byli dokonale, dokonce manžel objednal na cestu nové pneumatiky z https://www.pneuok.cz/ , ale i tak se člověk trošku bojí, když se vydává na tak dlouhou neznámou cestu.

 
koliaska105
koliaska105 - 8.3.2019 23:54

Já bych se toho asi nebála. Je to sice dlouhá cesta, ale myslím, že se to zvládnout dá. Jen bych určitě nepodceňovala kontrolu technického stavu auta a hlavně pneumatik. Přesně toto se nám osvědčilo před naší poslední cestou do Itálie, kdy nám v servise řekli, že na pneumatikách, které jsme tehdy na autě měli bychom dojeli tak maximálně za hranice. Manžel tedy rovnou objednal nové z https://www.pneuok.cz/ nechal je vyměnit a vyrazili jsme na cestu. Tam i zpátky jsme se dostali bez jediného problému. :)

 
Kadla
Kadla - 29.7.2014 17:40

Klarchen: Přesně tak fungovali oba moji kluci... nakonec to dopadlo tak, že raději jezdili naši k nám, páč my než jsme dojeli na Moravu (taky Ostravsko), byla jsem z nich polo-šílená a musela jsem se z toho dva dny zotavovat, načež nás čekala cesta zpátky smajlik - 16

 
Verera
Verera - 27.7.2014 15:27

Nečetla jsem ostatní, ale pro dvou a půlleté dítě není moře nijak úžasný zážitek, raději se bude placatit na pískovišti a u bazénku nebo rybníka. A ta cesta je docela trápení. Jezdíme s dětmi autem dost, do Itálie,Francie, Španělska, Chorvatska, ale se synem jsme byli poprvé, když mu bylo 6 a už z toho něco měl. A jeli jsme postupně, přespávali v kempech, nechali na něm, aby mohl ovlivnit program.
Španělsko je daleko na to, aby se tam dalo jet přes noc.

Pokud tak toužíte po moři , nechte kluka u babičky a jedte sami, bude to příjemnější pro všechny.

 
Klarchen
Klarchen - 25.7.2014 20:05

Záleží, jak dítě snáší jízdy autem. S naším synem by to byl v tomto věku očistec, pro všechny zůčastněné. Po 5 minut v autě řev: chci ven chci ven a velmi vytrvale....pro mě, která sedím vedle něj a snažím se zabavit to byl vždy šílený vyčerpávající maraton a to jsme jezdili jen z Prahy do Ostravy, navíc je špatný spáč, od 2 let přes den nespal, takže v autě max. půl hodiny. Když jsme jeli na noc, tak se stalo, že se po hodině vyspal z nejhorší únavy a pak byl zas x hodin vzhůru a děs. Ale většina dětí cesty autem zvládá líp, vycházela bych z vašich zkušeností. Jinak teď jsou synovi 3 a cetování autem je o 100% lepší, najednou skokem se to zlepšilo jak nějak vyzrál, už vydrží pozorovat auta apod.....takže teď bych o tom možná už uvažovala, před půlrokem ani kdyby mi za to někdo zaplatilsmajlik - 68

 
rychlonožka
rychlonožka - 25.7.2014 17:38

Nemám čas číst reakce, ale nejela bych. S tak malým děckem se ještě člověk moc nedomluví a představa, že bych tam s nemocným plačícím děckem běhala po pláži, počítala eura, jakou lékařskou pomoc si můžu dovolit, zvažovala dřívější odjezd atd, ne, nejela bych. Chápu, že mamči na MD se někdy doma nudí a nikam se nepodívají, ale dítě a jeho bezpečnost a zdraví by mi bylo rozhodně přednější. I u nás lze strávit pěknou dovču s teplou vodou a fajn dětskými koutky pro hraní.

 
Aluse
Aluse - 25.7.2014 9:10

Pokud by to bylo na mně (jako že není), zvolila bych nejdřív nějaké bližší moře - Itálii, Chorvatsko. A rozhodně mimo sezónu, nejlíp první polovinu září - moře je ještě teplé, pláže jsou poloprázdné a není tak příšerné vedro, že by člověk strávil většinu dne zalezlý na pokoji. Španělsko mi přijde napoprvé jako dost náročný cíl hlavně kvůli dlouhé cestě, ale rozhodnutí je samozřejmě na pisatelce.

 
kubikm
kubikm - 23.7.2014 20:04

Kadla: moje dcera zase nechtěla žádnou změnu, nejšťastnější byla u baráku na pískovišti.
jinak jet dál, než 20 km - tak zvracela...

 
Kadla
Kadla - 23.7.2014 19:51

Bellana: Moji hyperaktivní kluci taky nebyli na dlouhé cestování. Šílené bylo i jen ujet necelých 400 km k mým rodičům na Moravě. Už po dvou třetinách cesty mi z toho vždycky hrabalo... smajlik - 16

 
Bellana
Bellana - 23.7.2014 19:12

Dítě je šťastné kdekoliv, když je s lidmi, které má rádo a když se mu věnují. Já bych s dětmi v tomto věku nemohla tak daleko jet. Oba byli šídla a chtěli pořád běhat. S klidnějším dítětem by to nemusel být problém. Ale dospělí se musejí postarat o to, aby bylo v pohodě.

 
Anahir
Anahir - 23.7.2014 16:37

pippi.dlouha.puncocha: smajlik - 75

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-112
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78611.
    Archiv anket.