Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Do Chorvatska nemusíte jezdit pouze za mořem a koupáním

Do Chorvatska nemusíte jezdit pouze za mořem a koupáním

Chorvatsko všichni známe jako relativně dostupnou přímořskou destinaci, kde za rozumné peníze prožijeme nádhernou dovolenou. Tato jihoevropská země ovšem kromě mořské hladiny a nádherných písčitých pláží nabízí i zachovalé historické památky, tradiční vesničky a další báječná místa, na nichž si užijete prvotřídní dovolenou, na kterou určitě jen tak nezapomenete. Do Chorvatska se totiž nejezdí pouze za koupáním.

 

V čem vyniká Dubrovník?

Jednou z nejoblíbenějších destinací na prosluněném Jadranu je přístavní město Dubrovník. Toto nádherné místo je dokonce zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO, což jenom podtrhuje jeho jedinečnost. Kromě široké možnosti sportovního a kulturního vyžití byste měli určitě navštívit také nejcennější památku tohoto města. Ucelený fortifikační systém Dubrovníku patří k vůbec těm nejzachovalejším na světě. Je tvořen více než 1 940 kilometry hradeb a 15 věžemi, které v minulosti sloužily na obranu města.

Apartmány v Chorvatsku jsou obecně velice dobře dostupné, a to samé by se dalo říct o ubytování v Dubrovníku. Mimo hlavní turistickou sezónu zde seženete apartmán od 12 Eur za noc, a ani v hlavní sezóně nejsou ceny o moc dražší. Za 25 Euro za noc získáte klimatizované pokoje s přístupem na internet, hotelovými ručníky a lůžkovinami, a samozřejmě přístup na betonovou, písečnou i oblázkovou pláž. Velkým benefitem je možnost sjednání polopenze, takže se nebudete muset starat o snídaně.

 

Láká vás agroturistika?

Kromě objevování historických památek stoupá v poslední době také obliba agroturistiky. Nemusíte za tím hledat nic složitějšího, než je objevování venkova a tradičních chorvatských hodnot. Na poznání vesnického způsobu života se nejvíce zaměřuje region kolem Istrie. Ubytováni budete na původních usedlostech, kde můžete z první ruky okusit život tradičních chorvatských zemědělců a řemeslníků. Za návštěvu určitě stojí i krápníkové jeskyně Baredine nebo krásné istrijské cyklostezky.

Skvělým výchozím bodem pro plánování výletů je i oblast Tučepi. Ta se sice nachází na Makarské riviéře, ale má výhodnou strategickou polohu poblíž Jadranské magistrály. Chorvatsko totiž disponuje relativně rozsáhlou dálniční sítí, na níž platí stejná pravidla jako v České republice. Klidně se tak můžete z apartmánů v Tučepi vydat objevovat krásy nádherného venkova. Cena za nocleh startuje na 20 Euro, ale je zde možnost rezervace i luxusních pokojů za 80 Euro za noc.

 

Vyzkoušejte adrenalinové sporty na ostrově Hvar

Chorvatsko nabízí i jedinečné vyžití v adrenalinových sportech. Ideálním místem na prožití aktivní dovolené je ostrov Hvar, kde jsou ideální podmínky pro provozování nejrůznějších sportovních aktivit. Vyzkoušet můžete například jachting, potápění nebo sportovní rybolov. Na tyto zážitky budete hodně dlouho vzpomínat. Ostrov Hvar je kromě sportu známý i svými vynikajícími víny, která jsou vyhlášená po celém okolí. Až usednete do restaurace na nábřeží, ochutnejte místní specialitu z ryb a večeři zapijte lahodným dezertním vínem.

 

Restaurační maraton na ostrově Brač

Dovolená pro velkou většinu z vás znamená odpočinek od každodenních problémů a starostí. Pokud toužíte po klidné dovolené v Chorvatsku, vydejte se na ostrov Brač. Ještě před odjezdem nezapomeňte uplatnit slevové kódy Orsay, abyste na písečných plážích vypadali stylově. Na ostrově Brač naleznete nejkrásnější písečnou pláž na celém Jadranu, a navíc si tady budete užívat průzračné mořské vody. Až vás omrzí koupání v moři, rozhodně se vydejte na degustační maraton po místních vyhlášených restauracích. Vaše chuťové pohárky budou plesat štěstím nad skvěle připravenými tradičními pokrmy.

Chorvatsko se vyplatí navštívit i kvůli jeho vynikajícím pokrmům, skvělému vínu, a především nádherným historickým pamětihodnostem. Chtěli byste na takovou dovolenou?

do chorvatska 

Zdroj obrázku:
OPIS Zagreb / Shutterstock.com

Komerční článek


4.1.2021   Rubrika:   |   Komentářů 10   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Do Chorvatska nemusíte jezdit pouze za mořem a koupáním

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Lucinka258
Lucinka258 - 26.3.2024 21:18

Tak my teda jezdíme do Chorvatska jenom k moři. Proč bychom jinak jezdili tolik kilometrů? Jezdíme v létě na dva až tři týdny. Podle toho, jak nás to u moře dlouho baví. Jezdíme s karavanem do kempu, mám v něm různé vybavení, které jsme si postupně objednávali z https://www.reslshop.cz/vybaveni-a-prislusenstvi-karavanu-a-obytnych-vozu/ , takže máme karavan dobře vybavený a u moře nám vůbec nic nechybí :-) .

 
Mirka999
Mirka999 - 22.10.2023 22:03

Je pravda, že Chorvatsko není jen o moři. My jsme tam byli letos a užili si jak koupání, tak i nádherné túry. Příroda je tam fakt kouzelná. Na tyhle výlety jsem nám před cestou koupila na internetových stránkách https://www.naturehikecz.cz/ nové trekové batohy. Jsou úžasně pohodlné a všechno důležité se nám do nich vešlo. Ať už jsme byli kdekoli, měli jsme vždy vše po ruce.

 
novaklen13
novaklen13 - 1.8.2022 15:52

To jsou super tipy, díky moc. :) My se právě za pár týdnů do Chorvatska chystáme. Už se tam hrozně těším. Jen teda nevím jak tu cestu zvládnou děti. Přemýšlela jsem ale, že bychom mohli třeba z https://www.2din.cz/ koupit takovou tu obrazovku co se přidělá na opěrku a pustit tam dětem pár filmů. To by je mohlo zabavit.

 
valiska44
valiska44 - 26.6.2022 12:03

Tak to mě by to koupání v moři celkem lákalo. U moře jsem nebyla skoro 4 roky a dost mi to chybí. Právě letos jsme chtěli jet do Chorvatska, ale zase to asi nevyjde. Tentokrát na to nejsou peníze. Místo toho to ale asi uděláme tak, že si z https://armik.cz/ koupíme pár věcí na kempování a vyrazíme do nějakého kempu tady u nás. Dívala jsem se, že nabídka je u nás taky celkem velká.

 
Hancule
Hancule - 26.6.2022 11:07

My jsme to loni s rodinou vyřešili tak, že jsme si na naši dovolenou na lodi vzali kola. a skoro každý den, když jsme se zastavili na pevnině, jsme vyrazili na cyklo výlet. Byla to bomba, letos to určitě uděláme zas! :-) Já si dokonce ve výprodeji, se slevovým kupóne odsud: http://kuponozdroj.cz, koupila nové kolo, tak ho alespoň pořádně ozkouším! :-)

 
Filipstuh
Filipstuh - 27.8.2021 22:15

Vyřizovala jsem již několikrát pojištění na srovnávači pojištění Klik.cz, kde je to vždy platné ihned po zaplacení z toho nemusíte mít vůbec žádný strach.

 
Hynkova
Hynkova - 26.8.2021 23:06

A to je platné? Když se to vyřídí online? Určitě to není lepší osobně?

 
Filipstuh
Filipstuh - 25.8.2021 0:40

Cestovní pojištění si vždy sjednávám online, protože se mi to osvědčilo jako nejvýhodnější metoda. Používám srovnávač pojištění, kde si jde vyřídit pojištění online.

 
Hynkova
Hynkova - 23.8.2021 11:38

Kde si v aktuální době sehnat nejvýhodnější cestovní pojištění?

 
donalabuznikova
donalabuznikova - 31.5.2021 23:16

Taky máme vždycky dovolenou v Chorvatsku zažitou trošku jinak, jsme celkem akční, takže vylehávání u moře není pro nás, takže zkoušíme různé adrenalinové zážitky, horskou turistiky a podobně. S tím se samozřejmě nesou určitá rizika, takže si nikdy nezapomeneme sjednat pojištění přes https://www.duofinance.cz/cestovni-pojisteni

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78611.
    Archiv anket.