Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Nejlepší řecké ostrovy na dovolenou v roce 2020

Nejlepší řecké ostrovy na dovolenou v roce 2020

Řecko je trvale nejoblíbenější destinací mezi českými turisty. Díky obrovskému množství ostrovů a letovisek tu však stále můžete najít místa bez přeplněných pláží a s příjemnými cenami. Pokud také toužíte po klidné dovolené bez davů, vyrazte letos na některý z méně známých ostrovů.

řecké ostrovy 

Plážové království jménem Lefkada

Ostrov Lefkada v Jónském moři je domovem těch nejkrásnějších pláží v Řecku. Nachází se zde proslulá pláž Porto Katsiki, vybraná jako jedna z nejkrásnějších na světě. Pro lefkádské pláže je typický jemný bílý písek a tyrkysové vody. Proto bývá ostrov někdy přirovnáván ke karibským destinacím.

řecké ostrovy

Tropy tu připomíná též bohatá vegetace. Navzdory všem těmto krásám tu však velké davy turistů nenajdete. Lefkadu si ale oblíbili zejména fotografové, a to díky zdejším západům slunce.Pokud by vás omrzelo koupání, odpočinek na pláži a vodní sporty, můžete objevovat druhou tvář ostrova. V jeho hornatém vnitrozemí lze totiž najít staré horské vesničky, kde se zastavil čas.

řecké ostrovy 

Zelený Thassos

K ostrovu Thassos se váže legenda o mýtických Sirénách. Ty lákaly svým zpěvem ubohé námořníky do pasti. Dnes tu lákají hlavně písčité a oblázkové pláže, útulné taverny, antické památky a krásná příroda. Převážnou část ostrova pokrývá zeleň, což mu vysloužilo přezdívku „Smaragd Egejského moře“

řecké ostrovy.

Thassos doposud nebyl příliš zasažen turistickým ruchem, proto tu panuje komornější atmosféra. Turistické zázemí je tu však plně rozvinuté. Kromě koupání a vodních sportů se tu můžetevěnovat takécyklistice nebo pěší turistice. Na své si přijdou i milovníci historie. V hlavním městě Limenas lze obdivovatstarověkou tržnici, kamenné divadlo i Apollonův chrám. 
 

Rozkvetlý Samos

Samos, rodiště matematika Pythágora, leží poblíž pobřeží Malé Asie. Turisté ho vyhledávají především kvůli krásným plážíma komfortu, kterého se jim zde dostává.Zelený a úrodný ostrov zapůsobí na vaše smysly. Ochutnat zde můžete lokální víno, olivy, citrony, mandle a fíky. Pěstují se tady také okrasné květiny.

řecké ostrovy 

Na objevování tu čeká celá řada antických památek. Například Eupalidonský kanál, ukázka vyspělosti starověké technologie, nebo Héralion, chrám zasvěcený Héře. Právě na Samu se bohyně údajně narodila.

 

Drsný Karpathos

Kamenitý a větrem ošlehaný Karpathos je součástí souostroví Dodekany. Leží mezi známější Krétou a Rhodem. Jeho drsnou hornatou tvář si v posledních letech zamilovalo více turistů. Stále ale patří k méně vyhledávaným destinacím, proto je atraktivní pro ty, kdo touží po klidné dovolené.

řecké ostrovy

Nedotčená divoká příroda skýtá mnoho příležitostí k pěší turistice. Povětrnostní podmínky zde přejí surfingu a windsurfingu, především na pláži Vatha. Ke koupání jsou vhodné pláže s klidnějšími vodami jako například pláž Apella. Vnitrozemní vesnice Olympos na vás dýchne kouzlem starých časů. Dobrodruzi se mohou vydat do hůře přístupné přírodní rezervace, v jejíchž zátokách žijí lachtani.

 

Kréta známá i neznámá

Obrovská a rozmanitá Kréta toho má mnoho co nabídnout. Přestože patří k nejnavštěvovanějším řeckým ostrovům, najdete tu i méně turistická místa. Zamilujte si i vy její pláže a hory, antické památky, živé lidové tradice a svérázné obyvatele.

řecké ostrovy

Kréta má něco pro každého – od luxusního letoviska Elounda, přes divokou roztančenou Maliu, až po alternativní Matalu s hippie komunitou. Vyznavače plážové dovolené

uchvátí obrovská písčitá Elafonisi, tropická Vai s palmovým hájem nebo překrásná a dosud neobjevená Seitan Limania.

Za poznáním se můžete vypravit na ruiny starověkého města Knóssos, do národního parku Samaria či do malebných městeček Chania a Agios Nikolaos s benátskou architekturou.Po stopách slavného krétského rodáka, spisovatele Nikose Kazantzakise, se vydejte do hlavního města Heraklión.

Ať už preferujete plážový odpočinek, nebo poznávací dovolenou, určitě si nenechte uniknout příležitost zakusit legendární krétskou pohostinnost. Dobře k tomu poslouží četné taverny, kde můžete ochutnat lokální speciality a seznámit se s místními nad sklenkou domácí rakije.


 

Komerční článek


9.1.2020   Rubrika:   |   Komentářů 5   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nejlepší řecké ostrovy na dovolenou v roce 2020

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Vasulkovater
Vasulkovater - 27.3.2023 19:56

Podívejte se na online srovnávač pojištění https://www.klik.cz/ Na úvodní stránce si vyberete pojištění, které si pak bez problémů a hlavně i rychle porovnáte.

 
Janeckova4
Janeckova4 - 26.3.2023 23:17

Na jaký ten online srovnávač pojištění bych se teda měla podívat? Co mi doporučíte prosím?

 
Vasulkovater
Vasulkovater - 25.3.2023 1:29

Taky už se těším na dovolenou jak vyrazíme. Letos toho máme taky naplánovaného hodně. Pokud chce získat pojištění výhodně, tak můžu doporučit se podívat na online srovnávač pojištění. Tam si během pár kliknutí porovnáte všechny nabídky pojišťoven a pojištění si pak můžete sjednat online přímo z domu, takže ani nemusíte nikam chodit.

 
Janeckova4
Janeckova4 - 22.3.2023 20:09

Potřebovala bych se zeptat, u které pojišťovny se dá vyřídit cestovní pojištění pro celou rodinu za nějakou rozumnou cenu? Kde ho běžně zařizujete?

 
pavlinka14
pavlinka14 - 25.8.2021 11:14

Letní dovolenou si s celou naší rodinkou snad ani nedokážeme představit jinak, než na krásných řeckých ostrovech :-) Jezdíme do Řecka na třítýdenní dovolenou společně s CK Monoi: https://www.monoi.cz/recko během školních prázdnin už téměř 8 let a vždy jsme byli nadmíru spokojeni, navíc je tam stále spousta nepoznaných míst - ať už přírodních památek nebo těch městských ;-)

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78564.
    Archiv anket.