Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Zakynthos – řecká romantika, kterou si zamilujete

Zakynthos – řecká romantika, kterou si zamilujete

řecká romantikaPřemýšlíte, kam na dovolenou? Chcete si užít romantiku na prosluněných pláží, tyrkysové moře, potápění za vraky lodí v hlubinách, horské túry, návštěvu časem zapomenutých vesniček a řadu dalších dobrodružství? Pojeďte s CK Blue Style na ostrov Zakynthos!

 

Zakynthos, přezdívaný „ostrov vůní“ či „květů“, patří Řecku. Lidé sem jezdí za krásnými plážemi a průzračně modrým mořem. Díky klimatickým podmínkám a mělkému moři je Zakynthos ideální i pro dovolenou s malými dětmi. Mezi oblíbené pláže patří například Argassi, Alykes, Gerakas, Kalamaki, Navagio a Planos.Na jihu ostrova se rozkládají pláže zátoky Laganas, které lákají nejen turisty, ale i mořské želvy caretta-caretta. Může se vám zde tedy naskytnout nezapomenutelná podívaná na první krůčky malých želviček snažících se dostat do moře.

řecká romantikaZakynthos však nabízí mnohem víc než jen poklidnou dovolenou trávenou opalováním na lehátku. Například želvy nemusíte pozorovat pouze na pláži, ale můžete si s nimi i zaplavat. Vydejte se s CK Blue Style na výlet, jehož součástí je i šnorchlování u krásné oblázkové pláže ostrůvku Marathonisi a u jeskyní Keri, kde s trochou štěstí lze narazit právě na chráněné želvy Caretta-Caretta.

Mezi další oblíbená místa patří záliv Navagio se stejnojmennou pláží, kde před více než třiceti lety ztroskotala pašerácká loď, jež tu je k vidění dodnes. Na pláž se však lze dostat pouze lodí. Unikátní podívaná se vám naskytne také v Modrých jeskyních na severním mysu Skinari. Místní voda je zářivě modrá, téměř až fosforeskující.

řecká romantikaI pevnina ostrova Zakynthos má hodně co nabídnout. Naleznete zde krásnou divokou přírodu, olivovníkové sady, vesničky s poklidnou atmosférou a spoustu historických památek. Ostrov je z velké části zalesněný a hornatý, proto úplně svádí k pěším túrám. Na východním pobřeží narazíte na nekonečné olivové a citrusové háje a během procházek zde nasajete tu pravou řeckou atmosféru. Velmi populární jsou také návštěvy časem zapomenutých vesnic, ke kterým patří Maries, Volimes nebo Macherado s kostelem, v němž se nachází kouzelná ikona černé madony.

Skvělou možností, jak poznat značnou část krás ostrova Zakynthos, je celodenní výlet s CK Blue Style, během něhož navštívíte jak místa ve vnitrozemí, tak na pobřeží. Naskytne se vám výhled na dechberoucí přírodní scenérie, spatříte již zmíněný vrak řecká romantikalodi na pláži Navagio. Navštívíte také působivé interiéry pravoslavných klášterů a kostelů, zastavíte se v malých horských vesničkách a během návštěvy vinných sklípků budete mít možnost ochutnat místní vyhlášené víno.

Na nic tedy nečekelte, cestovní kancelář Blue Style vás zve na nádhernou dovolenou na ostrově Zakynthos, kde zažijte romantiku, dobrodružsví a spoustu nezapomenutelných chvil. Poznejte místní krásy, vychutnejte si řeckou kuchyni a zamilujte se do zdejší nepřekonatelné dovolenkové pohody!

Komerční článek


1.7.2022   Rubrika:   |   Komentářů 6   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zakynthos – řecká romantika, kterou si zamilujete

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Lucinka258
Lucinka258 - 12.1.2024 12:39

Kdo by to tam nemiloval. Řecko je nejkrásnější země. Nikam jinam už na dovolenou nejezdíme. Každý rok letíme někam jinam a pokaždé je to tam hezčí než tam, kde jsme byli před tím. Kdyby to šlo, tak bych se do Řecka přestěhovala. Věřím tomu, že tam by se mi stres a všechna ta práce, kterou mám zvládala mnohem líp, takže bych ani nemusela užívat Krupa Kratom, který si objednávám z https://www.adamkrupa.cz/ a další doplňky stravy.

 
Amaliekalova
Amaliekalova - 27.3.2023 19:58

Já pokud mám mluvit za sebe, tak určitě doporučím srovnávač pojištění https://www.klik.cz/ Najdete tam pojištění opravdu výhodně a hlavně ho dokážete kompletně sjednat online.

 
Amaliekalova
Amaliekalova - 27.3.2023 19:58

Já pokud mám mluvit za sebe, tak určitě doporučím srovnávač pojištění https://www.klik.cz/ Najdete tam pojištění opravdu výhodně a hlavně ho dokážete kompletně sjednat online.

 
Neherova
Neherova - 26.3.2023 23:18

Kam bych se teda měla podívat po výhodném pojištění? Který srovnávač pojištění mi teda prosím doporučíte?

 
Amaliekalova
Amaliekalova - 25.3.2023 1:33

Mě se podařilo už víckrát sehnat nejen cestovní pojištění výhodně díky online srovnávači pojištění. Můžete si tam během chvíle porovnat všechny nabídky pojišťoven, a pokud se vám bude některá z nich líbit, tak si můžete pojištění pohodlně sjednat online z domu a nemusíte tak kvůli tomu nikam chodit.

 
Neherova
Neherova - 22.3.2023 20:10

U které pojišťovny se vám daří sehnat za nějakou rozumnou cenu cestovní pojištění pro celou rodinu? Kam se prosím podívat? Víte někdo?

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78621.
    Archiv anket.