Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Krásná a přitažlivá může být žena v každém věku

Krásná a přitažlivá můýe být žena v každém věku

V současné době, kdy nás ze všech stran masíruje kult mládí a nutí nám hodnoty, jako jsou dokonalost, aktivita a produktivita, jako by nebylo místo pro jev zcela přirozený a běžný – lidské stárnutí. Přibývající roky jsou vnímány negativně a čím dál více žen se snaží všemi prostředky zakrýt skutečnost, že stárnou.

Přitom stáří bylo v dřívějších dobách hodnotou, kterou naši předkové uctívali a vážili si jí. Nabyté zkušenosti, moudrost a vyrovnanost jsou vlastnosti, které u dvacetiletých nevidíme, získáváme je ale postupně, s přibývajícími léty.

Láska patří ke každému věku

Tématem, které se otevírá velmi pomalu a je částečně v naší společnosti stále tabu, je sexualita ženy ve vyšším věku. Samozřejmě se sexualita postupně mění, získává jiné kvality a podobu, nelze čekat, že intimní život ženy po padesáti bude stejný, jako byl ve třiceti. Je také přirozené, že sexuální touha po menopauze klesá, intimní život je ale důležitou součástí vztahů mezi partnery.

Dnes mladý, zítra starý?

Často se stává, že muž opustí svoji starší partnerku kvůli mladší ženě. Tímto se často snaží vyhnout se konfrontaci se svým vlastním stárnutím, schovává hlavu do písku a snaží se schovat před něčím nevyhnutelným. Více než o čemkoliv jiném to ale svědčí o jeho nezralosti a krátkozrakosti. Neuvědomuje si, že i on sám bude časem pro svoji novou partnerku příliš starý. Často ale bývá důvodem i to, že cítí u své partnerky nejistotu, nespokojenost nebo komplexy z přibývajících let.

Buďte krásná…

Kromě běžných starostí by žena nikdy neměla zapomínat o sebe pečovat. Příjemně strávený víkend, večer s tancem nebo s kamarádkou u vína, příjemná kosmetika, čerstvé květiny ve váze, na to vše je nyní víc času i prostředků a jistě si to zasloužíme. A povinnosti na chvíli můžeme odložit nebo přenechat partnerovi. Jistě více než perfektní domácnost ocení, když bude mít vedle sebe spokojenou, sebevědomou a krásnou ženu, která je sama sebou a nesnaží se vypadat jako ve dvaceti.

… ale zůstaňte sama sebou

Mnoho žen se ale snaží všemožně svůj věk maskovat a vypadat mladší. Tato snaha však často končí – jako pokaždé, když se snažíme být někým jiným, než kým jsme – tragicky. Oblečení, líčení, účes – to vše může být u ženy po padesáti krásné, elegantní a sexy a vhodně doplňovat její osobnost. Žena by ale vždy měla respektovat svůj věk a svoji image mu přizpůsobit.

(hak)

 

Zdroj: www.ulekare.cz

Redakce


8.4.2014   Rubrika: Péče o krásu. Kosmetika   |   Komentářů 38   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Krásná a přitažlivá může být žena v každém věku

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-38
TeriZ
TeriZ - 25.4.2015 19:47

Ahoj do diskuse, děkuju za tipy a rady! Já se přidám taky s jedním, týká se to kosmetiky v Praze. Byl mi doporučen salon Le Magnifique na Praze 9 (www.lemagnifique.cz) a já ho musím doporučit dál!! Fakt skvělé služby, za mě doporučuju. Jsem tu nadšená.

 
isabela.krasna
isabela.krasna - 17.4.2015 13:06

Hezký den, zajímalo by mě, co říkáte na estetickou dermatologii (http://www.yesvisage.sk/esteticka-dermatologia)? Co třeba když si ženy nechávají vyhladit vrásky (http://cs.wikipedia.org/wiki/Vr%C3%A1ska)? Zdá se vám to jako správný způsob, jak o sebe pečovat? :)

 
VerculkaB
VerculkaB - 2.3.2015 16:46

Podle me dela hodne, kdyz o sebe clovek pecuje, dava si tak najevo, ze se ma rad a mysli na sebe, at uz je to v jakemkoli veku.. ja si treba ted chtela udelat radost a tak jsem zkusila nejake serum na rasy a oboci a jak mi to kazde rano zvedne naladu..K nezaplacenismajlik - 2

 
Marga
Marga - 16.6.2014 20:32

Začněte snadno vydělávat!
Nabízíme vám přivýdělek, kde nic neplatíte, nemusíte nakupovat ani prodávat, pouze propagujete nový e-shop společnosti s krásnými elegantními šperky za úžasně nízké ceny, kosmetikou a potravinovými doplňky. Rádi Vám budeme vyplácet provize za propagaci našich výrobků. Jen nyní k tomu můžete využívat náš oficiální e-shop se slevou 40% na veškeré zboží pokud se zaregistrujete a něco si třeba budete chtít zakoupit! Registrace do systému je samozřejmě ZDARMA, k ničemu se nezavazujete! To jen naše společnost se zavazuje vyplácet Vám provizi za to, když nám dovedete nového zákazníka.
REGISTRACE ZDARMA ZDE : http://sbstrade.postaffiliatepro.com/scripts/click.php?a_aid=Marga17&a_bid=9a2f3b92

 
PEGG
PEGG - 22.4.2014 10:01

Bylo by úplně nejlepší, kdyby každý člověk usnul a už se nevzbudil, když přijde jeho čas. Vím, že to není možné a taky se děsím takových konců. Ale doufám, že mám šanci, můj děda i oba jeho synové zemřeli ve spánku. Prostě šli večer spát a ráno už nevstali a všichni byli ještě relativně zdraví. Je pravda, že pro okolí to je ohromný šok a že si člověk říká, ještě tady mohli býtsmajlik - 17 Ale já bych takový konec bralasmajlik - 105

 
PEGG
PEGG - 22.4.2014 9:50

Almega - 8.4.2014 16:11
Almega - 9.4.2014 7:06
Pod vše co jsi napsala se podepíšusmajlik - 47 ač je to velmi smutné, vystihlas to přesněsmajlik - 105

 
Pentlička
Pentlička - 11.4.2014 12:30

orinka: tak toho jsem si nevšimla, že to byla vnučka. Ale i tak se mi to zdá lepší smrt, než někde v nemocnici nechat se umývat a přebalovat od otrávených přetížených sester a ležet v jedné řadě s ostatními ležáky. Málokdo má to štěstí, že se dožije stovky zcela zdravý a soběstačný a pak zemře sdoma ve spánku. Rozhodně bych na to spoléhat nechtěla. Mně by se líbilo odejít pěkně čistě z vlastního rozhodnutí, notabene v 89 letech! Strašlivě se bojím, že bych byla svým dětem na obtíž nebo trpěla zapomenutá někde v nějakém ústavu. Nebojím se smrti, ale tohohle jo.

 
orinka
orinka - 11.4.2014 11:46

Pentlička: měla přece vnučku a ta ji u toho držela za ruku!!!smajlik - 76

 
orinka
orinka - 11.4.2014 11:45

Pentlička: ó kdeže, moje prababička se dožila skoro stovky, pamatuju si ji už jenom v křesle, mívala houpací a sedávala v něm na terase zahrady. Byla doma až do konce, sušívaly se plenky a přišlo nám to normální. I moji babičku mama doopatrovala.

 
Almega
Almega - 10.4.2014 14:47

Jarča*: Dívala jsem se jednou...Je to sice smutné,ale naprosto ze života.ta odvrácená stránka,kterou mnozí ani netuší....Je to určitě důstojnější zemřít takto v hospicu,kde se starají,než chcípat v nemocnici nebo v LDN a dočkat se nezájmu personálu,kterého péče o nemohoucí otravuje.Každý nemá blízkou rodinu,a pak to někdy může dopadnout tak,jako tuhle psali,že našli v bytě u TV který pořád byl zapnutý,kostru obyvatele bytu,po kterém se nikdo víc než půl roku nikdo !!! nesháněl....

 
Pentlička
Pentlička - 10.4.2014 13:14

orinka: dřív taky byla ta smrt nějaká rychlejší. Málokdo ležel měsíce bezvládně v posteli a museli ho umývat a přebalovat. Lidi umírali daleko mladší, většinou na dnes už banální choroby. Když se někdo dožil sedmdesátky, byl to výkon.
K té paní, myslím si, že ona asi neměla blízké příbuzné, třeba děti nebo vnoučata. Nelíbí se mi, že za svojji smrt musela té společnosti zaplatit, ale lepší, než sama páchat sebevraždu, která se nemusela povést a pak by skončila tak, jak právě nechtěla, jako nějaký kus masa v nemocnici.
Já bych chtěla skončit jako ona, přijde mi to právě důstojné a mnohem lepší, než zůstat na krku dětem nebo uírat někde v ústavu, neschopná se o sebe postarat.

 
orinka
orinka - 10.4.2014 11:40

Jarča*: dřív se na smrt v rodině pohlíželo jinak. Zavolal se pan farář (někdy i několikrátsmajlik - 68), rodina byla kolem a k ruce - prostě to bylo přirozené. Od doby, kdy se začli zdraví nemocných štítit, to vygradovalo až k asistované sebevraždě. Lidstvo na sebe může být skutečně pyšné.

 
Jarča*
Jarča* - 10.4.2014 8:21

Nedíváte se někdo na ČT na Život se smrtí? Je to smutné, ale myslím, že by člověk před tím neměl zavírat oči. Je tam úžasná sestřička, která se stará o umírající - takovou péči by jednou měl mít každý.

 
orinka
orinka - 10.4.2014 7:10

kaja.krylova1: di s tou reklamou do řiti.smajlik - 37

 
orinka
orinka - 10.4.2014 7:09

Pentlička: je chyba okolí, že ji v tomto přesvědčení ponechalo. Měla přece rodinu. Kdyby se mi vrátila moje babička, bylo by poslední, abych před ní machrovala na počítači - ovšem jak ji znám, tak by si jela po svém a nenechávala se zviklat. Ta paní patřila do rukou jiným odborníkům, než zlatokopům v Dignitas!smajlik - 42

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-38
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78616.
    Archiv anket.