Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Fyzioterapie a rehabilitace: Snadná a účinná pomoc. Jen ji nepodceňujte.

Fyzioterapie a rehabilitace: Snadná a účinná pomoc. Jen ji nepodceňujte.

V důsledku nevhodného či nedostatečného pohybu, zranění nebo špatné stravy, trpí velká část populace problémy pohybového aparátu. Tyto obtíže se dají z 95 procent vyřešit rehabilitací. Pacient by měl na rehabilitaci docházet v případě, že jej bolí část těla a usiluje o to, aby ji měl opět v pořádku.

Neléčením zdánlivě banálních chorob, které by mohly být velice kvalitně ošetřeny rehabilitací, se dostává do stádia těžko léčitelných nemocí až nevyléčitelných chorob. Tyto stavy mohou fatálně poznamenat jeho další možnost kvalitního pohybu nebo životního stylu. Díky vhodné rehabilitaci bude moci nemocný opět vést plnohodnotný život, přirozeně se pohybovat a vykonávat činnosti, které před jejím započetím nemohl.

Rehabilitaci vyhledávají sportovci, kteří namáhají klouby a velice často je bolí kolena, pociťují bolesti zad a kostí a na druhé straně i lidé, jež na pohyb nemají čas a sedí celé hodiny v kanceláři. Ti vyhledávají její účinky zejména z důvodu uvolnění zad a šíje. Pečlivě provedená rehabilitace uvolňuje svaly a pomáhá obnovit poškozený pohybový aparát (uvolní klouby a zbaví tělo bolesti při pohybu). Účinky rehabilitace jsou široce zaměřeny, a proto ji vždy předepisuje lékař, který ví, jaká vhodná léčba je pro pacienta nejlepší.

Fyzioterapie: Úleva pro každého, pomoc pro potřebné

Jednou z částí tzv. komprehensivní rehabilitace je fyzioterapie. Ta se primárně zabývá včasným diagnostikováním a prevencí poruch pohybového aparátu. Správná fyzioterapie spojuje moderní prvky medicíny s přírodními zdroji energie. Pro aplikaci fyzioterapie je nutná mezioborová znalost medicíny, zejména anatomie, biomechaniky a fyziologie. V důsledku správné aplikace fyzioterapie do podvědomí člověka se díky jejím účinkům vytvoří vhodná prevence proti problémům pohybového aparátu, vážných chorob a zamezí přechodu depresivních celospolečenských vlivů na jedince.

Terapeutické metody ocení sportovci, těhotné ženy, lidé, kteří tráví celý týden v sedavém zaměstnání, senioři či osoby s vrozenými poruchami pohybového aparátu. Pacienti ocení kouzlo akupunktury a akupresury, léčbu při zánětu šlach, tenisového loktu, problémy s Achillovou šlachou, zmrzlým ramenem či léčbu bolestivých stavů hybného systému. Dále využívají léčby bolesti zad z přetížení, a to jak z práce při sedavém zaměstnání, tak v těhotenství, nebo ve vyšším věku. Budoucí matky mohou zkusit i cvičení na posílení pánevního dna či pilates. Náročné pacienty uspokojí terapeutické metody uvolňující zatuhlé svalstvo masážemi (reflexní, segmentové a relaxační, baňkování).

http://www.cmcpraha.cz/cs-CZ/obor/fyzioterapie-a-rehabilitace-osteopaticke-techniky

http://www.cmcpraha.cz/

Komerční článek


12.5.2014   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Fyzioterapie a rehabilitace: Snadná a účinná pomoc. Jen ji nepodceňujte.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Mirka999
Mirka999 - 31.5.2023 19:00

Dlouho jsem měla problémy s bolestí zad, a tak jsem se objednala na internetových stránkách https://edumedicare.cz/fyzioterapeut, kde se mě ujal zkušený fyzioterapeut. Profesionální přístup, vstřícnost a odborné znalosti byli skutečně vysoko nadstandardní. Cítím se v dobrých rukou a věřím, že mi tato terapie pomůže zlepšit mé zdraví. Doporučuji všem, kteří potřebují kvalitní fyzioterapeutickou péči.

 
marta79
marta79 - 27.9.2015 12:34

Rehabilitace Rychnov nad Kněžnou

http://rehabilitacerychnov.cz/rehabilitace-rychnov

 
YXH
YXH - 13.5.2014 14:38

Masaze a physio miluju, ale mistni ceny jsou dost vysoke, takze to spis clovek ma za odmenu. Uz se tesim do Varu na dalsi masaze. smajlik - 47

 
Almega
Almega - 13.5.2014 11:12

Jo,možná by bylo dobré se nechat "napravit",problém je v tom,že nesnáším cizí doteky na těle,tak např. masáž jsem přežila jednou a bylo mi to hodně nepříjemné...Jednou jsem zkusila takový kompresní oblek,co se nafukoval a sfukoval a údajně měl mít dobrý vliv na lymfatické žlázy - no hrůza hrůzoucí,to bylo tak nepříjemné a škrtivé,fuj,nikdy více....

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78611.
    Archiv anket.