Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Jste hysterická? Pomůže vám masáž dělohy.

Jste hysterická? Pomůže vám masáž dělohy.

Co se týká prožívání sexuality, je nám, dnešním ženám, hej. Tato intimní a přirozená součást života již není zamčená za deseti zámky a obestřena neproniknutelným závojem „hanebnosti, nízkosti a něčeho, co se na slušnou a poctivou ženu nesluší a nepatří“. Většina z nás dokáže o tělesné lásce a milování zcela bez problémů hovořit a to nejen se svým partnerem.

 

Naše předchůdkyně to ale měly o mnoho složitější a těžší. V průběhu historie lidstva se pohled na sexualitu měnil, nicméně nahlížení na tu „ženskou“ bylo většinou zahaleno mlčením, mlžením a klamáním. Sexualita a její prožívání byly součástí převážně mužského života a ženy byly postaveny do role jakýchsi pasivních putiček. V puritánské viktoriánské době byl ženám například zakazován i orgasmus. Slušná žena měla prý jakýsi požitek ze sexu pouze při svém prvním styku. Že je tato teorie naprosto zcestná, je dnes každému jasné. Protože právě při tom prvním styku z toho málokterá „něco má“. Bohužel, mravnostní masáž, které byly ženy tehdy vystaveny, vykonala své, a tak je dnes můžeme jen litovat. Opravdu si v tomto ohledu asi moc neužily.

 

Přesto ale existoval způsob, jak si i ženy mohly přijít takříkajíc „na své“. A to zcela legálně. Dokonce přímo lékařsky. Velmi svérázným způsobem se totiž léčila nemoc, zvaná hysterie.

 

Ve starověkém Řecku razil „praotec“ všech lékařů Hippokrates zajímavou teorii o ženské nemoci zvané hysterie. Způsobovala ji prý nemocná děloha, latinsky hystera, která putovala tělem a způsobovala tak různé neduhy a nemoci. Například nespavost, nervozitu, křeče, nechutenství, přírůstek i úbytek váhy nebo touhu po sexu a podobně. Podle Hippokrata se tyto choroby daly snadno léčit správným masírováním dělohy, vaginy a zevního genitálu.

 

Zajímavé je, že tato teorie se udržela celých 2 500 let a hojně se používala i v 15. století. Zatímco dříve si ženy prováděly masáže svépomocí, v devatenáctém století se této bohulibé činnosti ujali lékaři. Troufnu si odhadnout, že tak učinili rádi. Příjemným způsobem si tak vydělali slušné peníze.

 

Movitější dámy si totiž nechávaly „léčit hysterii“ pravidelně a kdo ví, zda se do role „hysterek“ nestavěly samy a dobrovolně, jen aby si mohly dopřát odbornou masáž. Stávalo se, že při ní dosáhly i orgasmu, což bylo ovšem považováno za křečovitý záchvat hysterie, dokonce pro něj existoval i odborný výraz: hysterické paroxyzma.

 

Ovšem pozor. Masáže probíhaly ve vší počestnosti. Lékaři používali k výkonu pouze své ruce. Žádné divoké radovánky se tedy v ordinacích nekonaly. Přesto ale byl tento způsob léčby ženami hojně vyhledáván, a doktoři tak měli doslova plné ruce práce. Měli problém obsloužit denně velké množství pacientek, a tak se začaly vyrábět první pohyblivé vibrátory, které byly považovány za lékařské nástroje. Byly to většinou velké stroje poháněné párou, později benzinem a elektrikou. Některé byly i na ruční pohon.

Redakce


23.6.2014   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 11   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jste hysterická? Pomůže vám masáž dělohy.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
sharon
sharon - 25.6.2014 10:37

TULI: jakýpak copak.....ty nevíš že po infarktu se masáž doporučuje ..smajlik - 68 tímto chci informovat i celé okolí aby o mě nemělo pééči.....smajlik - 68smajlik - 68

 
sharon
sharon - 25.6.2014 10:36

někdo je hysterickej a druhej je nasmajlik - 37.....škoda slov.... jen nevím komu víc ta masáž dělohy chybí....smajlik - 68smajlik - 68

 
YXH
YXH - 25.6.2014 5:06

No ono na tom neco pravdy bude. Kolegyne byla hysterka a v dobe kdy manzel nebyl doma, to s ni nebylo k vydrzeni. Asi nemela vibratorsmajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68 Vedet ze se to dalo takhle snadno vylecit, asi bychom se ji na nej s holkama slozily smajlik - 68smajlik - 68

 
TULI
TULI - 24.6.2014 21:38

Movitější dámy si totiž nechávaly „léčit hysterii“ - no jo ..... PANICKY co maji penizky musi mit vsechno .... i HYSTERII smajlik - 68smajlik - 68

 
TULI
TULI - 24.6.2014 21:36

sharon: ty jsi tomu dala smajlik - 5smajlik - 5smajlik - 5smajlik - 5

 
Světlonoska
Světlonoska - 24.6.2014 20:49

Zase dobrý"výzkumsmajlik - 80smajlik - 20smajlik - 34smajlik - 23smajlik - 76

 
PEGG
PEGG - 24.6.2014 14:02

sharon - 23.6.2014 14:53smajlik - 34smajlik - 47

 
sharon
sharon - 23.6.2014 14:53

jo tááák proto jsem nikdy hysterická nebyla....smajlik - 68 dnes už jsem jen historická.....smajlik - 68smajlik - 68

 
orinka
orinka - 23.6.2014 14:50

dadka: jenomže masturbace tenkrát byla naprosto zavrženíhodná a slušná žena se svých orgánů vlastně ani dotknout neměla! Leda při mytí. Možná.

 
PEGG
PEGG - 23.6.2014 10:17

dadka - 23.6.2014 8:42 smajlik - 68
Ony podle mě sami nevěděly, co jim vlastně chybí a doktoři toho jen chytře využili, aby se sypaly penízkysmajlik - 68

 
dadka
dadka - 23.6.2014 8:42

Ženy měly málo sexu, proto byly hysterické a chodily si k "lékaům" udělat dobře. To si mohly pomoci samy a nemusely utrácet peníze za tzv. léčbu.
Chápu to dobře? Dnes by za takovou léčbu lékař přišel o licenci.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78611.
    Archiv anket.