Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Jak snadno a rychle oblékat kompresní punčochy

Jak snadno a rychle oblékat kompresní punčochy

kompresní punčochyJe nás mnoho, kteří se setkáváme s nějakým projevem chronické žilní nedostatečnosti. Bolesti nohou, tlak v celých dolních končetinách nebo křečové žíly nás donutí dříve či později „něco s tím udělat“. Vhodnou pomůckou se v tomto případě stávají zdravotní kompresní punčochy. Od kotníku odstupňovaná komprese poskytuje nohám kýženou úlevu od neduhů. Díky tomuto tlaku je podporováno proudění krve do celého těla.

 

Kompresní punčochy jsou vhodným řešením

O používání zdravotních punčoch II. nebo III. kompresní třídy je vhodné se nejprve poradit s ošetřujícím lékařem. Většinou odborníci doporučují používat II. kompresní třídu. Pokud se však jedná o kompresní punčochyzávažné žilní komplikace, je nutné sáhnout po punčochách III. kompresní třídy. Kdo nemá s punčochami žádné zkušenosti, toho možná překvapí, jak těžko se kompresní punčochy oblékají. Tlak na nohu musí být zajištěný. Oblékat kompresní punčochy se může stát pro někoho noční můrou. Zvláště starší nebo méně pohyblivé osoby s tím mohou „bojovat“.

 

Naštěstí existují pomocníci

Punčochy na sebe potřebujete obléknout, ale nedaří se vám to? Nahrnutá punčocha nejde přetáhnout ani přes patu, natož kotník? Navlékače punčoch Eureka nebo Anna vám tento proces usnadní, jak jen je to možné. Podívejte se na následující video, jak se s nimi pracuje a vyberte si, který z nich bude pomáhat vám.

 

Komerční článek


17.5.2017   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak snadno a rychle oblékat kompresní punčochy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78616.
    Archiv anket.