Filé se sýrem
.jpg)
Potřebujete: rybí filé 2 ks/porce, sůl, pepř, trochu tuku, strouhaný sýr - 100 g na porci, cibuli
Postup: Filé osušíme, osolíme a opepříme. Dáme na horkou pánev s nepřilnavým povrchem (buď úplně suchou, nebo jen lehce vytřenou tukem) a opékáme po obou stranách, až má filé lehce opečenou zlatou kůrku. Je třeba dát pozor, aby se fílé nevysušilo. Nastrouháme tvrdý sýr najemno (stačí obyčejný eidam), k tomu přistrouháme cibuli (1 malou cibuli na dvě porce) a přidáme trochu másla. Smícháme, mírně osolíme, sýrovou směs naaranžujeme na filé a přiklopíme pokličkou. Jakmile se sýrová peřina roztaví, je hotovo.
"Doporučuji k tomu podávat rajčata a chleba nebo brambory," doporučuje čtenářka elinka. Děkujeme za recept.
9.6.2009 Rubrika: | Komentářů 2 | Vytisknout
Hodnocení článku: 2,9/5 Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1 2 3 4 5
Diskuse ke článku - Filé se sýrem
Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.Na rybu nebo na kuře dělám peřinku z parmezánu smíchaného se zakysankou
.gif)
co jsem okusila pangasiuse tak filé nekupuju, pkaždé mi smrdělo rybinou, a pangase se sýrem...mmno, může to být mňam, zkusím.