Tenké nudle s lososem

Potřebujete: 1 ks Aljašský losos ve vlastní šťávě, 30 g mořské řasy, 2 cibule - šalotka, 1 stroužek česneku,
4 lžíce oleje, 1 citron (použijeme šťávu), 100 ml bílého vína, 180 g těstovin – tenkých nudlí, 4 lžíce smetany,
sůl a pepř
Postup: Lososa vyndáme z konzervy, necháme okapat a nakrájíme na kousky. Listy mořských řas ponoříme na cca 3 minuty do vařící vody. Poté je vyndáme a dáme stranou. Šalotku pokrájíme najemno a spolu s česnekem dozlatova opečeme. Pokrájeného lososa a mořské řasy zalejeme vínem a necháme povařit tak dlouho, než se víno ze ¾ vypaří. Poté přidáme smetanu, sůl, pepř, dozlatova opečenou cibulku a česnek a odstavíme ze sporáku.
Mezitím si uvařímé tenké nudle. Omáčku znovu na mírném ohni povaříme. Až budou nudle hotové, uděláme uprostřed pánve místo a vložíme nudle do pánve. Pokud bude omáčka příliš hustá, můžeme přidat trochu vody z těstovin. Na závěr zakápneme citronovou šťávou a vše promícháme. Podáváme nejlépe s bílým vínem.
15.1.2010 Rubrika: | Komentářů 7 | Vytisknout
Hodnocení článku: 2,9/5 Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1 2 3 4 5
Diskuse ke článku - Tenké nudle s lososem
Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky..gif)
Majucha: a zdravé, ale když jsem nedůvěřivě koukala, jak si kdosi strká do pusy cosi dlouhého zeleného, co se nedá pořádně nabrat, natož specifikovat, chuť mi docela přešla. Asi bych zůstala např. u špenátu

IVUSKA 56: prý je to i na hubnutí. Tak jsem si jednou našla nějaký recepty, kde to bylo, a všechny byly typu "snězte 1 cm mořské řasy". Usoudila jsem, že není nutné kupovat řasu. Ten jeden centimetr můžu sníst úplně čehokoliv a vyhubnu na kost
Dandenka: Mořskou řasu koupíš i v plátcích a namočí se. Dělá se z toho suši. Mívají to v biopotravinách. je to absolutně bez chuti, ale asi zdravé.
.gif)
No nazdar, asi zůstanu u svých semínek, i když ty taky zatočí s peněženkou

Dandenka: u nás jsem viděla mořskou řasu prodávaj jen sušenou, v sáčku. Měli jí teda několik druhů a bylo to drahé jako prase
.gif)
Taky bych použila file. Budu se pídit potěch řasách. V Řecku je podávají v každé taverně, ale neměla jsem odvahu si je dát. Jsem ale ženská zvědavá a jdu do toho. Snad je v nějakém marketu seženu, jen nevím, jak jsou balené? Nevíte někdo? Je to konzerva?
.jpg)
Nemuzu si pomoci, ale ryby z konzervy teple zpracované uz jenom pri ctení mám pocit, ze se to musí desne rozpadat.
Dokázala bych si predstavit testoviny s rasama dle receptu a do toho nakonec primíchat rybu.