Salmoní (makrelí) karbanátky
.jpg)
Potřebujete: 1 konzerva salmona nebo makrely ve vodě (427 g) 2 celá vajíčka 2 - 2,5 hrsti ovecných vloček 1 - 2,5 lížíce nadrobno nakrájených sladkokyselých okurek (podle chuti) nebo Relish.
Postup: Vodu z konzervy vylijeme, rybu rozmačkáme, smícháme se všemi ingrediencemi a dáme vychladnout asi na hodinku do ledničky, aby ovesné vločky natáhly zbytky vody z ryby a pokrájených okurek.. Poté tvarujeme karbanátky a smažíme je na oleji. Podáváme nejlépe teplé s chlebem, houskou či bramborovou kaší, zeleninou apod. podle vlastní fantazie. Přeji dobrou chuť.
Za recept děkujeme čtenářce Modroočka.
7.1.2013 Rubrika: Pokrmy z ryb | Komentářů 8 | Vytisknout
Hodnocení článku: 3/5 Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1 2 3 4 5
Diskuse ke článku - Salmoní (makrelí) karbanátky
Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky..jpg)
sharon: watt: ale posmát se z toho můžeš taky

Salmon je losos!
.gif)
1234-5: salmon je podle mě losos.............
.jpg)
doufám, že název "salmoni" nemá nic společného se "salmonelou "

taky jsem ještě neviděla rybu v konzervě ve vodě /budto ve vlastní štávě, nebo v jednom z mnoha olejů+jiné ingredience/

Ve vodě? Snad ve vlastní šťávě, ne?
.jpg)
ty kysely okurky mi v tom zrovna nesedi, ale muze jit pouze o zvyk, jinak to zni zajimave, netradicne ale zajimave
. Makrelu ve vode u nas nesezenu, zkusim se mrknout po lososovi, i kdyz nevzpominam si ze bych ho nekdy videla v konzerve. Mozna by sla pouzit i jina rybka

Salmon = losos