Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Turmalín přináší mír, klid a vyrovnanost

Turmalín přináší mír, klid a vyrovnanost

Minulý týden jsem vám popsala některé druhy turmalínů. Vzhledem k tomu, že jich je známo více, budu dnes pokračovat některými z nich. Mezi další, z léčitelského pohledu zajímavé druhy, patří např. elbait, indigolit, dravit a skoryl.

Elbait patří k nejkrásnějším druhům turmalínu, jehož vícebarevnost upoutá snad každého. Nejvýraznější vlastností je schopnost nejen pohlcovat negativní energii, vstřebávat ji, ale zároveň ji nahrazovat energií pozitivní. Je to vhodný kamínek pro citlivého člověka. Velmi silně ovlivňuje nervový systém. Je to kámen meditace, inspirace a kreativity. Probouzí v nás fantazii a potřebu své představy uskutečnit. Dodává nám víru v sebe sama a své schopnosti. Posiluje sebevědomí. Vnáší harmonii a pohodu do našeho nitra. Ve stresových situacích či neklidu potlačuje náš hněv, elbaitnervozitu a násilí. Zdravotně reguluje funkci žláz s vnitřní sekrecí a posiluje imunitní systém. Preventivně chrání před vznikem zhoubných nádorů, především na žlázách a sliznicích. Mírní psychosomatické problémy spojené se stravováním – nenasytnost a bulimii.

Indigolit je turmalín temně modré barvy, který přináší mír, klid a vyrovnanost. Odstraňuje vnitřní citové bariéry, které nám brání otevřít se lásce. Potlačuje strach ze zklamání. Podporuje touhu po svobodném rozhodování a vlastní odpovědnosti. Vkládá řád do našich roztěkaných myšlenek a vede nás k poznání skutečné pravdy. Zároveň však posiluje naši toleranci. Indigolit světlejších odstínů pomáhá v oblasti krku a čakry hrdla při léčbě horních cest dýchacích. Tmavší odstín v centru třetího oka osvěžuje naše unavené smysly, v indigolitčakře vitality (v oblasti podbřišku) podporuje odvodnění při ledvinových potížích. Spolu s křišťálem urychluje hojení popálenin. Pomáhá při nespavosti a nočním pocení. Používá se k léčení plic, hrtanu a zraku.

Dravit patří mezi méně známé odrůdy turmalínu. Vzhledem ke své hnědé barvě a léčebným vlivům spadá především do oblasti čakry pupeční a solaru plexu. Je to kámen s pozitivními účinky při odstraňování pocitů strachu či méněcennosti. Mírní projevy depresí. V krizových situacích nám umožňuje uvolnit se a odpočinout si. Posiluje vzájemné vztahy, pochopení a toleranci mezi lidmi a napravuje nefungující vztahy v rodině. Zdravotně dravitpomáhá při žaludečních a střevních problémech. Účinně regeneruje buňky a tkáně, uvolňuje křeče a svalová napětí. Dravitová voda pomáhá při čištění problematické pleti.

Skoryl je kámen černé barvy. Jeho hlavní předností je odbourávání emocionálních, mentálních i duchovních blokád. Má velmi silnou očistnou a ozdravnou sílu. Díky němu se můžeme ponořit do svého podvědomí a uvolnit všechny blokády, které nám brání prožívat klidný a svobodný život. Podporuje sebekontrolu, disciplínu, cílevědomost a ctižádost. Čistí propojení mezi jednotlivými centry, aby energie v našem těle mohla volně proudit. Skoryl je nejsilnější ochranný kámen ze všech. Ochraňuje před negativními vlivy záření (týká se např. i mobilních telefonů či monitorů), geopatogenních zón či spodních proudů. Zároveň i před zlými lidskými vlastnostmi, jako je závist, nenávist a zloba. Skoryl veškerou negativní energii odráží a rozptyluje. Spolu s růženínem a křišťálem je velmi vhodným kamenem pro ložnice, kde neustále pročišťuje prostor, a pomáhá tak klidnému spánku. Zdravotně posiluje nervovou a lymfatickou soustavu. Pozitivně podporuje naši imunitu vůči virům poškozujícím nervovou tkáň. Má úžasný vliv na srdce a krevní oběh a uvolňuje svalové křeče. Tiší veškeré bolesti. Léčí záněty kloubů a artritidu.

I tyto druhy turmalínů očistíme nejlépe pod proudem vlažné vody a nabíjíme na přímém slunci.

Krásný den s kamínky přeje

 

Zdroj:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Judy Hallová: Kameny od A do Z

Monicca


8.11.2006   Rubrika:   |   Komentářů 8   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Turmalín přináší mír, klid a vyrovnanost

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78608.
    Archiv anket.