Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Do čeho všeho si necháte od manžela „kecat“?

Do čeho všeho si necháte od manžela „kecat“?

Momentálně máme doma tichou domácnost, manžel se mnou už dva týdny nemluví a já už z toho jsem pěkně na nervy. On tyhle sklony vždycky míval, jakože když ho něco naštvalo, tak to řešil tím, že mlčel, ale nikdy mu to takhle dlouho nevydrželo. Říkám si, jestli jsem to třeba nepřehnala já a on není v právu. Opravdu nevím.

Jsme spolu už patnáct let, je nám skoro čtyřicet, máme dvě už docela velké děti, spíš tedy puberťáky. Jak už jsem psala, s mužem je to ohledně komunikace trochu náročnější, on má rád ve všem poslední slovo a jak není po jeho, snadno se urazí a pak to řeší tím nemluvením. Já většinou pro zachování klidu radši ustoupím.

Jenže teď jsem si dovolila dost, když jsem nevzala na vědomí jeho názor a nezařídila se podle něj. Jde konkrétně o práci. Pracovala jsem deset let v jedné firmě. Nebylo to tam špatné, měla jsem dobrou pracovní dobu od půl osmé do čtyř, celkem slušné peníze a i kolektiv byl fajn. Před pár týdny jsem dostala přes kamarádku nabídku na jinou práci. Takovou, která byla vždycky mým snem, tvůrčí, zajímavá. A navíc s vyšším platem (o třetinu), než mám v té stávající. Jediná nevýhoda je pracovní doba, respektive směny – ranní, odpolední a jednou do měsíce víkend. Vzhledem k tomu, že děti už nejsou mimina, jsem si říkala, že by to neměl být problém.

O nabídce jsem řekla manželovi s tím, že bych tu novou práci ráda přijala. On byl kategoricky proti, hlavně mu vadily ty směny. On sám dělá jenom ranní od šesti do půl třetí a myslím, že mu není vhod, že by se měl ve dnech, kdy budu mít odpolední postarat o děti a domácnost. A taky si myslím, že mu čistě z mužské ješitnosti vadí to platové ohodnocení, protože bych tím pádem brala víc, než on. Řekl mi, že s tím nesouhlasí a dál se o tom nemínil bavit.

No a já udělala něco, co ho pořádně nadzdvihlo. Prostě jsem dala výpověď dohodou a od ledna nastupuju na to nové místo. Když jsem mu to oznámila, strašně se rozčílil, prý co jsem si to dovolila, když mi jasně řekl, že si to nepřeje. A od té doby se mnou nemluví.

Já mám teď výčitky, jestli jsem to přece jenom nepřehnala. Ale říkám si, že on snad nemá právo mi do takové věci, jako je moje práce, co mluvit. Proto by mě zajímalo, jak to máte doma zařízené vy. Organizují vám vaši muži vaše životy, nebo řeknou svůj názor a konečné rozhodnutí je na vás? Myslíte, že je můj muž naštvaný právem? Měla jsem, brát jeho zákaz vážně a do žádné změny zaměstnání se nepouštět? Já jen doufám, že ho to snad přejde, ale jistá si nejsem, i když se teď uklidní, určitě mi bude dělat peklo až do té práce nastoupím a přijdou první odpolední a víkendové směny.

Iveta


1.12.2015   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 35   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Do čeho všeho si necháte od manžela „kecat“?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-35
Lucinka258
Lucinka258 - 29.9.2023 5:57

Manžel má taky pořád potřebu mi do všeho mluvit a radit mi, ale mě je to už po těch letech úplně jedno :-D . Největší problém měl s tím, když jsem si poprvé zaplatila paní na úklid z https://www.hcreality.cz/ . Nechápal, proč jako nedokážu uklidit sama? Dokážu, ale generální úklid je na víc než jen na hodinu a tolik času nemám a i kdybych měla, tak ho nechci trávit uklízením.

 
Anče
Anče - 22.7.2016 17:58

smajlik - 66Dobře jste udělala..tohle znám od svého 1.přítele,se kterým jsem žila 3 roky-tohle rozhodování a prosazování svého.To víte,že se mu nelíbí,že by musel přiiložit ruku k dílu,když nebudete doma - byl zvyklý na servis! Nedejbože aby musel dělat ,něco navíc, - to,co je ,Vaše práce,!!!Jediná rada - pomalu ho takhle zvykejte na to,že děti odrůstají a Vy se začínáte napřimovat od kbelíku s hadrem a budete si začínat život trochu rozhodovat.Nenechte se otrávit tichou domácností,bude zkoušet i další věci,abyste ,srovnala krok, s jeho požadavky....nedejte se!!!!!Newbo opravdu zbyde ten kýbl s hadrem...dejte vědět,jak je dál.

 
Vendy88
Vendy88 - 29.12.2015 12:37

Mohu se zeptat, jak to dopadlo s manželem? už jsou to 3 týdny, tak mě zajimá, jestli už se začal bavit.
P.S udělala jste správnou věc.

 
cawan
cawan - 10.12.2015 12:22

Asi do výběru dovolené :D Musí být kompromis, ale někdy se mi povede i eso. Tentokrát to byl Olberg, překrásné ubytování Moravský kras http://olberg.cz/cs/

 
Renee
Renee - 2.12.2015 20:29

Kromě toho mi tady v tom konkrétním případě přijde, že manžel nafoukl hubu především kvůli tomu, že bude muset dětem zajišťovat občas večeři a možná i nějaké jiné věci okolo domácnosti bude muset udělat. A to se mu nelíbí, nejspíš je jinak zvyklý se doma práce příliš neúčastnit. Děti nejsou malé, o nic tady nejde. A pokud mu vadí i ten vyšší plat manželky, tak to už je hotovo úplně smajlik - 48 Hodně neimponující typ muže, bohužel.

 
Renee
Renee - 2.12.2015 20:21

Od muže si nenechám kecat do ničeho. Beru jeho poradní hlas - často si ho sama vyžádám, protože plno věcí vidí jinak, střízlivěji, s větším odstupem... takže ano, poradit si nechám a často mi poradí dobře, jak se nakonec ukáže smajlik - 47 Ale kdyby mi něco zakazoval, to by nebylo dobré. To by nám neklapalo, protože naposledy jsem poslouchala jako dítě svoje rodiče. A kdyby se mnou nemluvil? Týdny, měsíce? smajlik - 63 Tak to bychom spolu dávno nebyli, takové chování netoleruju smajlik - 66 Sbalila bych si raneček a šla si po svém. Mlčet si můžu sama, společnost (navíc s naštvaným výrazem) k tomu nepotřebuju.
Jak taková domácnost funguje? Přesahuje to moji představivost. To přijdete z práce a neřeknete si ani "ahoj"? Sedíte spolu u večeře, u televize... a neřeknete si ani slovo? Večer si lehnete vedle sebe a otočíte se beze slov zády k sobě? A takhle týdny, měsíce? smajlik - 6 To je naprosto mimo moje chápání. Můj exmanžel taky dělal tichou domácnost, ale vydrželo mu to vždycky jen pár hodin, maximálně do druhého dne. Už tak jsem z toho šílela a trvat to o den déle, začínám se pakovat. Co tam? Vždyť je to úplně na palici.

 
mam-ča
mam-ča - 2.12.2015 14:49

Kaliban: "Nemluvíš, nejsi tu. Hotovo."smajlik - 16smajlik - 16smajlik - 16

 
Kaliban
Kaliban - 2.12.2015 14:38

Tak pokud manžel vůbec nekomunikuje, využila bych toho pro sebe. Dělala bych si, co chci, žádný předkládání jídla, nic. Nemluvíš, nejsi tu. Hotovo.

 
Petruša
Petruša - 1.12.2015 21:09

Arna: a ty jsem zrovna dneska umyla smajlik - 68 Ale práce tu je ještě dost a dost smajlik - 2

 
Arna
Arna - 1.12.2015 20:51

Petruša: Myslíš jako že by umyl okna?smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
Petruša
Petruša - 1.12.2015 17:50

Hanča: tak to je dobrý, to bych potřebovala abych na něco myslela a druhý den to manžel udělal smajlik - 68

 
Hanča
Hanča - 1.12.2015 17:22

tak do zaměstnání bych si asi kecat nedala, a pokud máte puberťáky, tak si se o sebe už snad dokážou postarat sami, já doma teď zavedla svý víkendy u maminky, kdy se jednou za měsíc seberu a jedu v pátek prayč a přijedu až v neděli navečer a kupodivu víc nejdřív kecaly dětičky a teď jsou spokojený, že mají ode mně klid, k plotně se postavila 11 dcera a vše v pohodě, a to ještě mají na starosti spoustu zvířat

jinak u nás to taky vypadá skoro jako tichá domácnost, ale nějak nemáme potřebu neustále mluvit, zvláště od tý doby, co manžel marodí a dost často chraptí, ale jsme za 18 let denodenního soužití(protože spolu i pracujeme, tak naše odloučení je minimální) tak propojení, že většinou současně myslíme na stejnou věc, a teď se dokonce podařilo, že jeden den jsem myslela na to, co by měl manžel udělat, ale pro klid v domácnosti mu raději ani nic neříkám, a ejhle druhý den se k tomu dokopal sámsmajlik - 68

 
Almega
Almega - 1.12.2015 16:16

No někdy je tichá domácnost možná lepší,než když muž mluví doma až moc,má ke všemu proslovy a nejde před tím utéct ani na WC.Má to jedinou výhodu,že se vše 100x probere ze všech stran a možností,že je pak člověk připraven na vše. Takže myslím si,že nejlepší je něco mezi,akorát mlčení,akorát řečí. Případ zde je spíš smutnější, jedna strana velela a druhá poslouchala, až nyní se Iveta vzepřela,použila svůj vlastní rozum a udělala dobře.Jestliže ale její zaměstnání v budoucnosti selže,bude ten její mlčoun na koni a nebude s ním k vydržení už vůbec.

 
Petruša
Petruša - 1.12.2015 16:00

rychlonožka: 14:16: přesně... smajlik - 47

 
rychlonožka
rychlonožka - 1.12.2015 14:16

Ano, Iveto, domov a vztah žádná práce ani koníček nevynahradí a nezastoupí, ovšem my holky jsme někdy pro ty svoje protějšky příliš hodné. Váš muž je Vaším mužem za podmínky servisu, jako to bylo dosud. Můj bývalý to měl nějak podobně, skončil servis, skončilo manželství. Já to nejsem, kdo litoval. Věřte, že až normálně budete pracovat na směny, Vašemu muži nezbyde, než s tím souhlasit nebo odejít. On nechce ani jedno, ovšem to Váš problém není. Jiné ženy jiných mužů chodí taky na směny nebo mají časově náročnou práci a taky si to rodina zorganizuje. Nezapomeňte, že TO JE PROBLÉM VAŠEHO MUŽE, NE VÁŠ.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-35
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78577.
    Archiv anket.