Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Nechci na svatbě malé děti

Nechci na svatbě malé děti

Stala se ze mě černá ovce rodiny a je mi z toho hodně smutno. V září se budeme s přítelem brát. Chystáme svatbu, plánujeme co a jak. Samozřejmě, že pozveme i příbuzné, hlavně rodiče, sourozence, babičky, ale taky pár přátel.

Moc bych chtěla, aby se nám ten svatební den vydařil, abychom na něj mohli hezky vzpomínat. Požádala jsem proto svou sestru, zda by si na ten den neobstarala hlídání pro svá dvojčata. Jsou jim necelé dva roky, kluk a holčička. Mám je moc ráda, ale přiznávám otevřeně, že o to, aby byli na naší svatbě, nestojím.

Jsou jako z hadích ocásků, všude pobíhají, na všechno sahají, pusinky nezavřou. Jakmile není něco po jejich, hned se vztekají. Já vím, u takhle malých dětí je to úplně normální. Nekritizuji to, jen konstatuji. Ale svůj svatební den si chci užít hezky a v klidu, nemám zájem poslouchat při obřadu a pak při hostině jejich neustálé ječení, sestřino okřikování.

Když jsem svůj požadavek vznesla, bylo to jako bych píchla do vosího hnízda. Sestra si stěžovala mámě a obě se do mě pustily, co jsem to zač, co si o sobě myslím, že ty děti přece taky patří do rodiny. A že já jednou taky budu mít děti, tak poznám, jaké to je.

Zkrátka a dobře – jsme pěkně rozhádaní. Sestra je uražená, máma taky, přítel stojí na mé straně, ale logicky do tohohle sporu zasahovat nechce.

Myslíte si, že jsem opravdu sobecká, když nestojím o přítomnost dvou divokých batolat na své vlastní svatbě?

Irena


9.8.2007   Rubrika:   |   Komentářů 222   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nechci na svatbě malé děti

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Solid
Solid - 31.7.2011 18:08

Také souhlasím, že svatba je vaše a vy rozhodujete, koho si pozvete. A pokud si hlídání nezařídí, ať zůstane doma. Musíte očekávat i vydírání, které je zřejmě ve vaší rodině normální, případně manipulace (lítostivé - brekot, násilnické apod.)

 
BabušeJaguše
BabušeJaguše - 13.8.2007 10:23

Svatba je Tvoje a tak si můžeš pozvat koho chceš a naplánovat si ji jak chceš. Uznávám, že mít na svatbe dvouleté dvojčata je zápřah. Je to hlavně otázka maminky, která bude omezená hlídáním a utišováním. Já jsem zažila svatbu s dětma několikrát, loni na bráchově svatbě jsem měla svoje 5 leté dvojčata, holky - družičky, neteř 9 měsíců - družička, a synovec 6 let - družba. Bylo to přání mého bratra, a tak tomu uzpůsobil celý obřad včetně hostiny... děti měly možnost hrát si venku a byl klid...bylo to super, ale jak říkám, děti znamenají omezení..pokud to maminka zvládá, nevidím v tom problém...ale rozhodně by se mělo respektovat Tvoje přání....smajlik - 30smajlik - 30

 
rychlonožka
rychlonožka - 12.8.2007 22:10

Pozvání na svatbu by se mělo brát jako pozvání na návštěvu. A chovat se tam podle toho. A ten, kdo nerespektuje jízdní řád domácích / pozvou-li mě na osmou večer, taky nemůžu přijít po půlnoci/, ať zůstane doma. A ten, kdo se neumí na pozvané akci chovat, by tam měl zůstat rovnou, protože by ho příště nepozvali, to je logické. Nekritická sestra a bohužel i nekritická Tvá matka by si měly uvědomit, že dvouleté dítě se prostě nemůže umět chovat na svatbě , protože na ní v životě nebylo a prostě to není v jeho silách. A obě si zaslouží, aby se jim tam ty děti pokadily, poblinkaly, brečely tam, vyrušovaly na obřadě, zkrátka, aby to úplně všichni viděli, že tam nemají co dělat. Na promoci a pohřeb by je ty dvě také vzaly? Patrně ano. Škoda, že ta svatba je Tvoje. V poklidu bys mohla pozorovat, jak ty dvě sedí jako na jehlách. Tvá sestra si totiž neuvědomuje, že ona si pokazí tehle den. To ona tam bude mít caparty na krku a ony tam nemůžou vydržet déle, než pár hodin. Pak budou ukňourané a otrávené. Ona by se mohla bavit, zatančit si, zazpívat...ale to už bude dávno s caparty doma, protože budou chtít spát. vážně ji nechápu ani jako mámu. To je nějaký vhodný denní program pro malá batolata, svatba, byť v příbuzenstvu...? To já bych si je vychutnala. Ať si tam děťátka vezmou...a až bych jich měla dost...odešla bych si pokračovat s novomanželem do soukromí...a ty dvě ať si s dětičkami užijí estrádu až do konce!

 
kubikm
kubikm - 12.8.2007 1:07

no podívej...ty děti nemají tatínka?
tak prostě děti ohlídá tatínek a sestra půjde na svatbu...v čem je problém? já to prostě nechápu....

 
Nyotaimori
Nyotaimori - 10.8.2007 16:17

Být na místě Ireny, vykašlu se na celou svou, šklebany posedlou, famílii a udělám si svatbu já+snoubenec+přátelé. Nevím, proč by nutně museli být na svatbě příbuzní, natož příbuzní pod 10 let věku.

 
Stanik
Stanik - 10.8.2007 12:03

Kamuška: teda jsi me prekvapila...a to tak, ze velmi prijemnesmajlik - 47 zrovna u tebe bych byla cekala, ze budes prosazovat, ze za kazdou cenu ditko s sebou... ale nestalo se tak smajlik - 61

 
Kamuška
Kamuška - 9.8.2007 20:21

Myslím,že svatba je něco jiného než běžná návštěva u kafíčka,nebo oslava narozenin atd...je to jednou/dvakrátsmajlik - 68/ za život a 2-leté děti jsou prostě neřízené střely..které absolutně nemohou pochopit jaký význam svatba má, a ani by to po nichj nikdo neměl chtít...aby byli tiše při obřadu,aby nebrali květiny ze stolu a netahali hosty za kabát.....právě pro jejich klid je lépe je tam nebrat....pokud jim tam míní vše zakazovat..aby byla svatba jako z časopisu a nebo naopak nechat je řádit aby byla svatba jak z cirkusu.....
něco jiného je vzít je v náručí na obřad ..tzv.podívat se na nevěstu na 5 minut a pak šup k bábi nebo tetě na hlídání:-))) snad rodiče sestřina manžela by mohli hlídat ne ? K

 
jaru45
jaru45 - 9.8.2007 19:29

Podle mých zkušeností na svatbách, které jsem zažila - byly i děti všech věkových skupin - a byla s nimi sranda, děti jsou prostě děti.
Ale jedno ti mohu zde napsat - až budeš mít děti, a k tomu dvojčata (dvakrát více práce, starostí ale i radosti) - a někdo tě nebude chtít někde kvůli němu-nim, jak se budeš cítit? budeš vždy chápat situaci, do které se dostaneš?
Nedivím se příteli, že to neřeší - je to totiž tvá sestra!! a musíš si to vyřešit sama.
Malé děti na chvíli na svatbě a večer si dohodnout hlídání pro ně - to přeci není tak nadlidský úkol pro sestry, které se mají rády a chtějí spolu vycházet i do budoucna.

 
Qwerty
Qwerty - 9.8.2007 19:23

abadon: smajlik - 47Přesně.Líbí se mi ta věta o omezeních.Když byl kluk malej,říkala jsem,že ho mám já,ne ti druzí,nemám právo je nějak omezovat a tím pádem si pár let prostě leccos odpustím.BTW:Uteklo to strašně rychle a nezdá se,že bych něco zásadního zmeškala.

 
Kamuška
Kamuška - 9.8.2007 19:12

Myslím,že máš právo mít svatbu podle svých představ a mít na ní toho koho chceš:-))
Je pravda,že sestřiny děti by měli být brány jako samozřejmí členové rodiny,ale myslím,že chyba je na sestřině straně..ONA měla navrhnout,že dá děti na hlídání a né se ještě zlobit...v tomhle věku jsou capartíci vážně nevyzpytatatelní..takže nemůže zaručit že se při obřadu místo ANO neozve mamí já chcí kakat...smajlik - 68smajlik - 66smajlik - 64
Tohle bych na svatbě taky nechtěla a nic roztomilého mi na prťatých družičkách nepříjde i když sama mám 2 letého prcka:-))) K

 
Mersi
Mersi - 9.8.2007 18:25

Keď to tak čítam a spomínam na obdobie keď som o deti nestála a nechcela, tak ma ani nijaké nezujimalo, ani som si nevšimla, že tam nejaké je. Bavila som sa a hotovo.
Keď som aj zaregistrovala nevychovanca, len som si pomyslela, že tak toto teda nie...
Ale fajčenie, opilosť a drzé chovanie mi vadilo vždy.

 
Vivian
Vivian - 9.8.2007 17:46

Pavla_L: smajlik - 54 já se v UO narodila :-) první svatbu jsem měla v UO, druhou v Králíkách.

 
Stanik
Stanik - 9.8.2007 16:18

abadon: smajlik - 47 souhlas

 
abadon
abadon - 9.8.2007 16:15

No tak já si myslím, že je to Irenin den (a jejího přítele) a má právo si ho zorganizovat podle svého. Nepředpokládám, že by své sestře prezentovala svůj názor způsobem "tvoje nevychované spratky na své svatbě nechci" - spíš jí to řekla kulantně. To spíš její sestra mi přijde sobecká. Udělala si děti, tak ať počítá s omezeníma, které jí to může přinést. A vůbec rodiče, kteří si myslí, že každý bude z jejich potomka na větvi mě pěkně vytáčejí - v restauraci to nechají pobíhat a dělat rámus (kolikrát ke mně přišel capart a začal nám hrabat po stole), berou to na půlnoční (po 10 minutách se to přirozeně začne nudit a produkovat hluk) a nejvíc mě dokážou vytočit, když je sebou tahají po zámcích - člověk pak neslyší ani průvodkyni.
Shodou okolností mám svatbu taky v září a řešila jsem něco podobného. Naštěstí má švagrová oba synátory dobře vycepované, tak doufám, že tam nějaké výtržnosti tropit nebudou. A když, tak je budu prostě ignorovat a budu se bavit.

 
Pavla_L
Pavla_L - 9.8.2007 16:07

Stanik: jo pekařka...hihi

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78616.
    Archiv anket.