Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Rodina se na mě zlobí, že nechci dělat chůvu

Rodina se na mě zlobí, že nechci dělat chůvu

Moje rodina – rodiče a sestra – mne osočili, že jsem sobecká a neochotná pomoci, když to potřebují. Jediný, kdo stojí na mé straně, je manžel, ale to mi není moc platné, on do vztahů mezi mnou a mou rodinou zasahovat nechce a vlastně ani nemůže. Jde o to, že sestra by chtěla, abych jí poslední tři týdny v srpnu pohlídala její dvě děti – pětileté a osmileté, kluky. A mně se do toho nechce.

Abych popsala celou situaci. Mám desetiměsíční dvojčata, holčičku a chlapečka. Od začátku prázdnin jsem s nimi na chatě rodičů, kde je veškeré pohodlí a ani mně, ani dětem tady nic nechybí. V červenci jsme tu byli většinou v širším složení – rodiče a na dva týdny přijela i sestra se svými syny. To už jsme byli trochu namačkaní, ale dalo se to.

Teď jsem tady s mými dětmi sama, rodičům skončila dovolená, i mému manželovi a sestra odjela s rodinou k moři. Poprosila mě, zda bych jí po jejich návratu nepohlídala tady na chatě její děti do konce prázdnin. Prý je nemá kam dát a když jsem na mateřské a plánuju tady ještě zůstat, bylo by to ideální, kluci by byli na vzduchu a bylo by o ně postaráno.

Na rovinu jsem jí řekla, že si to neumím dost dobře představit, být tady v podstatě sama se čtyřmi dětmi, z toho se dvěma nechodícími, ale lezoucími batolaty. Moje dvojčata mě celodenně naprosto zaměstnávají,  mám s nimi práce dost. Představa, že k nim mám ještě další dvě děti, které sice už nejsou úplně nejmenší, ale pořád potřebují dohled, se mi moc nezamlouvá. Cítím to jako velkou odpovědnost a přiznám se, že z toho mám strach. Co kdyby se něco stalo? Její kluci jsou takoví rarášci, pořád něco vymýšlejí, všude lezou, navíc mě moc neposlouchají.

Jenže ani sestra ani rodiče moje důvody nechápou, berou to jako mou neochotu a nezájem pomoc sestře, která už nemá dovolenou. Respektive má, ale šetři si ji na Vánoce. Prý by šlo vždycky o hlídání od neděle večer do pátku večer, kdy by sem všichni na víkend přijeli. Přivezli by mi nákup, abych nemusela se všemi dětmi jezdit do vesnice, slibují, že by na ten další týden vždycky navařili, abych měla práce co nejméně. Prostě se snaží udělat všechno pro to, abych na jejich požadavek kývla a můj strach z odpovědnosti úplně pomíjejí a berou to, jako že hysterčím.

Manžel mi rozumí, ví, co obnáší péče o naše dvojčata a chápe, že vzít si k nim na plný úvazek ještě další dvě děti by bylo hodně náročné.

S rodinou jsem měla ohledně toho docela vyhrocenou debatu. Máma mě ostře sjela, že se chovám jako primadona, že co si prý myslím, až mi děti povyrostou a já půjdu do práce a ona bude v důchodu, tak si klidně vezme na chatu všechny čtyři vnoučata. A já v tom vidím nepřekonatelný problém. Sestra není vysloveně uražená, ale je poznat, že ji mé odmítnutí zaskočilo, počítala s tím, že tady kluci prostě budou. Jen mě zaráží, že neměla potřebu se o tom se mnou domluvit předem, ale vyrukovala s tím těsně před tím, než odjížděli k tomu moři.

Asi už sama nevím, co by bylo správné, abych udělala. Chtěla bych se vás zeptat, jestli si taky myslíte, že jsem přehnaně odmítavá a hysterická, když jim tu chůvu dělat nechci. Troufly byste si samy ke svým dvojčatům hlídat ještě další dvě děti?

Katka


5.8.2014   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 128   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Rodina se na mě zlobí, že nechci dělat chůvu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-128
marta kdovijaka
marta kdovijaka - 2.11.2014 11:12

na to co ti říká máma kašli. TY máš svůj život a starosti a nikdo nemá právo plnit ti život něčím jiným. Stačí se umět ohradit a nepodlehnout.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 31.8.2014 10:54

tak jak to dopadlo, nebo to bylo jen jako

 
Leii
Leii - 7.8.2014 16:06

Součinnost kluků je ovšem vyžadována a nutná. Bez ní bych do toho nešla. Pokud Tě neposlouchají, divím se, že Ti je sestra vůbec chce svěřit a nebojí se, že něco provedou.

 
Leii
Leii - 7.8.2014 16:01

A jak se na to dívají kluci? Chtějí být s tetou a mrňaty? Řekl aspoň tomu staršímu někdo, že bude třeba tetě pomoci? Nachystat si oblečení, snídani, studené večeře...Že budou mít každý den službu na vožení kočárku ;-)? Třeba by šel dopředu promyslet denní řád, měli by ho vyvěšený jak na táboře a jelo by se podle něj. Když se chce, všechno jde. nemám teda dvojčata, ale zas jsou to ještě nechodiči.

Druhou věcí je ale způsob, jakým Tě před to postavili. Do toho my nevidíme, musíš sama zvážit, nakolik jde o "vyčuranost" nebo prostě ségra takhle jedná a nedochází jí, že může někoho dost překvapit, Ty ji znáš nejlíp. Rodiče bych poprosila, ať se do toho nemíchají, Dohadovala bych se jen se sestrou. A rozhodla bych se podle toho, jaké s ní mám a chci mít vztahy.

 
1234-5
1234-5 - 6.8.2014 18:12

...a jak je daleko chata od sestřinýho domova ( práce ) ? Co kdyby dojížděka ? V dnešní době aut kde jsou při nejmenším 2 v rodině by to snad bylo taky řešení.

 
Speedy
Speedy - 6.8.2014 18:05

Lizbet: sevenofnine: smajlik - 47

 
Verera
Verera - 6.8.2014 16:20

Vůbec je to od sestry hloupost, to vybalit takhle na poslední chvíli. Vždyť včas by se možná našlo přijatelné řešení. Manžel Katky by si třeba dovolenou nechal na později a mohl by tam být s ní a kluky, možná by mu to bylo i milejší než tam být s celou rodinou Katky. Možná se sestra bála logického požadavku, že by část těch 3 týdnů měla být ona s Katkou a všemi dětmi.

Ne, není to od tebe sobecké, je to sobecké od sestry a tvé matky požadovat něco takového jako samozřejmost a nevyčerpat nejdřív veškeré jiné možnosti.

 
sharon
sharon - 6.8.2014 13:50

Verera: však to já vím taky....

 
inini
inini - 6.8.2014 10:09

Dvojčata??? Sama byste potřebovala výpomoc!!!!!! Ať si paní sestra sežene (a zaplatí) na hlídání studentku. Rezolutně vysvětlete rodině, že máte svých starostí dost. Nechci sýčkovat, ale představte si, že by se něco přihodilo... cokoli, to se může stát vždycky. Ani náhodou, nikdo by mě nedonutil!!!!!! Stůjte si na svém.smajlik - 36

 
PEGG
PEGG - 6.8.2014 8:17

kareta - 5.8.2014 15:03smajlik - 47

 
sevenofnine
sevenofnine - 6.8.2014 8:07

kamarádka má dvojčata a musí s nimi cvičit, byla nedonošená. Takže pokud Katka celý den a noc lítá kolem dvojiček, která lezou všechno olizují, strkají do pusy, vaří jim a třeba ještě cvičí Vojtu tak toho má sama dost. Nemám dvojčata, ale vzpomínám si na svoje permanentní nevyspání a únavu právě kolem roku holek. Pro mě to bylo nejhorší období.
Maminky 4 dětí mají děti "vycepované" musí fungovat takže to má sehrané a i tak je to občas pěkný blázinec. Nedovedu si představit lezoucí dvojčata, kterým rostou zuby spolu s akčními staršími dětmi, které neposlouchají. Cesta kamkoliv ze zahrady bude kovbojka a udržet 3týdny kluky na pozemku si neumím představit. K vodě se jít nedá, nikdo nedokáže spolehlivě uhlídat 4děti v tomto věku, v lese je to denně nebude bavit, navíc 10měcíční dítě chce lézt ne sedět v kočáře a nic víc. Osobně bych do toho nešla a že její matka říká cosi o primadoně, no v některých rodinách jsou prostě preferované určité děti. Mě by matka taky setřela kvůli sestře, já jsem ta silná co všechno zvládne a tudíž nepotřebuje nic ona je chuděrka, která potřebuje neustálou pomoc a podporu ...

 
Lizbet
Lizbet - 6.8.2014 6:52

Máme 2 vnuky přesně ve věku těch dvou synovcu. Hlídala jsem prvních 14 dní v červenci, teď je budu mít od pátku do pátku. A přesně, jak tu zaznělo. Být na ně sama, v kombinaci s 10měsíčními mrńaty je záhul. Vnuci jsou v pohodě, když s nima dělám nějaké aktivity. V opačném případě se brzy začnou nudit, vymýšlí neplechy a v neposlední řadě se brzy začnou z počátku jen pošťuchovat, ale brzy to přeroste v opravdovou pranici a skončí to řevem. A ty řeči typu -náš šestiletý vnuk bla bla, vždyť je to jen 15 dní .... Nevíte, o čem je řeč. Navíc, ten 5letý se snaží vyrovnat staršímu, jenže ten starší ještě neumí dostatečně odhadnout míru nebezpečí. Být Katkou, raději sbalím děti a jedu domů.

 
Verera
Verera - 5.8.2014 23:56

sharon: ale dva dospělí , to je něco úplně jiného. Už jenom v situaci, kdy nutně potřebuješ být s jedním dítětem nebo naopak dělat něco, u čeho děti být nesmí, aby se nezranily. A když je to nutné, zvládne se to nějak, to je jasné,ale to, že sestra nemá dovolenou, protože se rozhodla, že si ji líp užije s celou rodinou a matkou než sama jen s dětmi, to není nutnost, ale její pohodlnost.

Být to vlastní děti, tak už mají zaběhnutou domácnost s dvojčaty, těm starším by bylo jasné, že musí pomáhat nebo naopak počkat a Katka by je zvládala, poslouchali by nebo by ji nerozhodilo, že ne. Tahle situace je ale nebezpečná pro všechny.

 
sharon
sharon - 5.8.2014 23:10

Křeček: my taky mívali dovolenou na střídačku aby nemuseli být v náhradní školce.....ale to už ani není pravda......

tady mě jen zaráží že jí vlastní matka řekne že je primadona.....je to divný....bůhví jak to tam všechno funguje...smajlik - 68

 
Křeček
Křeček - 5.8.2014 22:54

sharon: no jasně, když je nouze, navíc když nastane nenadále, řešit se to musí

ale tady to tak není, kdyby se ségra přihlásila už před prázdninami, že se jí nedaří rozplánovat hlídání a potřebuje třeba týden pomoci, bylo by to taky něco jiného

my od té doby, co máme děti, máme společnou dovolenou maximálně týden v roce, a ani to nám jeden rok nevyšlo, a to nám dokonce hlídali čtyřletou dceru kamarádi, kteří sami ještě děti neměli a troufli si půjčit naši chodící katastrofu smajlik - 68

ale ani tenkrát v tom roce, kdy se nám opravdu po***lo všechno, co mohlo, bych nikomu nevyčítala, že nechce hlídat, Zuzana nikdy nebyla andílek a každý má svých starostí dost

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-128
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78567.
    Archiv anket.