Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Bojím se o své dědictví. Jsem hyena?

Bojím se o své dědictví. Jsem hyena?

Možná mě odsoudíte, ale přesto to risknu a popíšu vám problém, který řeším. V podstatě si uvědomuju, že moje myšlenky asi nejsou úplně správné, ale nemůžu si pomoci. Jde o to, že můj otec se chce na stará kolena ženit.

Mému tatínkovi je 76 let a je osm let vdovec. Maminka zemřela po těžké nemoci, bylo to tehdy hodně náročné období. Tatínek byl dlouho doslova jako tělo bez duše, až jsem měla strach, že půjde za maminkou. Snažila jsem se mu být co nejvíc na blízku a pomáhat mu, nakonec asi po roce se začal dostávat z nejhoršího. Měla a samozřejmě mám z toho velkou radost.

Před třemi lety se seznámil s postarší ženou, taky vdovou. Přála jsem mu to, tenkrát doslova rozkvetl. Ani ve snu mě nenapadlo, že budu někdy vnitřně řešit to, co zrovna řeším.

Tatínek mi totiž oznámil, že se bude ženit. Dohodli se na tom se svou přítelkyní. V první chvíli jsem měla radost a pogratulovala jsem mu. Ale když jsem o tom doma přemýšlela, došlo mi, že jeho sňatek bude mít nepříznivý dopad i na mne. A to až jednou přijde na dědictví. Když maminka zemřela, zřekla jsem se svého podílu ve prospěch otce, připadalo mi to tak normální a z mé strany slušné. Říkala jsem si, že stejně o nic nepřijdu. Jsem jedináček, respektive měla jsem bratra, ale ten zahynul při nehodě ještě v dětském věku.

A teď mi došlo, že v případě tatínkovy smrti bude hlavním dědicem jeho nová manželka. Tedy žena, která nic z toho, co on má, nevybudovala, nijak se na tom nepodílela. Ona sama bydlí v pronajaté garsonce, má tři děti, už dospělé a není nějak zvlášť zabezpečená. Předpokládám, že sňatkem s mým tatínkem si značně polepší a vzhledem k tomu, že je o dvanáct let mladší, než on, bude i ve svém stáří pak slušně zajištěná z majetku, který jí vlastně nepatří.

Vím, že to zní hrozně, když to takhle píšu, ale pořád mi to v hlavě šrotuje a nemůžu se té myšlenky zbavit. Tatínek má třípokojový byt v osobním vlastnictví a chalupu, na které jsme se konkrétně já s manželem hodně napracovali. Kromě toho má tatínek ještě docela dost různých cenností a starožitností. Všechno, co si s maminkou během života pořídili. Vadí mi, že bych pak z toho všeho dostala jen nějakou část a většinu by získala žena, kterou má tatínek sice rád, ale je to přece jenom svým způsobem cizí člověk, který by takto přišel k poměrně velkému jmění.

Přemýšlím, že bych s tatínkem promluvila a sdělila mu své pocity, ale nějak se k tomu nemůžu odhodlat. Připadá mi nevhodné s ním na toto téma (dědictví) hovořit. Co byste dělaly na mém místě? Myslíte, že jsou mé myšlenky v této situaci normální, nebo jsem hamižná hyena?

Jiřina


9.2.2016   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 88   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Bojím se o své dědictví. Jsem hyena?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-88
Dokoupilova
Dokoupilova - 3.1.2023 17:18

Vidím, že nejsem sama co vyklízení musela řešit. Ono to opravdu není nic moc takhle po někom přebírat věci. Také jsem si na to v Hradci raději našla firmu https://vyklizenihradeckralove.cz/

 
Michalcova
Michalcova - 28.6.2022 23:55

Já jsem nad tím nikdy nepřemýšlela a musím taky říct, že když na to přišlo, tak jsem měla problém taky do bytu mamky jít a něco tam dělat. Postupem času jsem ale už nezvládala platit provoz dvou bydlení, a tak jsem se rozhodla byt vyklidit a prodat. Jelikož mi to moc nešlo, protože mi to bylo nepříjemné, tak jsem si v Ústí našla firmu na vyklízení https://vyklizeniusti.cz/

 
Fuchsikova
Fuchsikova - 15.10.2021 0:34

Já jsem se o své dědictví nikdy bát nemusela, protože bylo předem jasné, že dostanu dům po rodičích. To jsem však nevěděla, že tam nakonec nedokážu ani vkročit. Jelikož jsem měla oba rodiče strašně ráda, tak jsem se je snažila navštěvovat pravidelně. Jendou jsem však odjela na dva měsíce pryč a když jsem se vrátila, našla jsem je tam oba mrtvé. Podle doktorů jako první zemřela máma a táta to nikam nehlásil. Prostě zemřel vedle ní asi o týden později, protože nepil ani nejedl. Zpětně se na to dívám, že chtěl prostě asi odejít s ní, ale tehdy jsem z toho byla úplně zdrcená. V domě jsem však opravdu neokázala být ani minutu a na jeho vyklizení před prodejem jsem si vzala speciální firmu https://vyklizenipoumrti.cz/

 
donalabuznikova
donalabuznikova - 28.2.2020 15:47

Nemyslím si, že je něco špatného na tom bát se o dědictví. Já jsem to dokonce s rodiči na rovinu řešila a nakonec jsme došli k názoru, že by se měl jejich majetek převést do svěřeneckého fondu u https://www.alphacitizen.com/cs/ , díky čemuž budu mít jistotu, že majetky nepadnou do nesprávných rukou.

 
donalabuznikova
donalabuznikova - 30.9.2019 21:45

Nemyslím, že je něco špatného na tom, že se bojíš o něco na co máš vlastně právo. To my v rodiče o těchto věcech mluvíme naprosto otevřeně a řešili jsme i jestli není nějaká lepší alternativa k dědickému řízení. Objevili jsme svěřenecké fondy, které nás tak zaujaly, že jsme jeden založili přes https://www.alphacitizen.com/cs/

 
Anče
Anče - 22.7.2016 18:16

Proč bys měla být hyena? Já bych si promluvila s otcem před svatbou o tom,že ses zřekla podílu v jeho prospěch a nyní je situace jiná a bude jiná a to,co bylo po mamince nechceš,aby se dostalo do cizích rukou - ona by to jistě nechtěla.Jeho nová žena ať své věci daruje svým dětem ,ale Ty+Tvůj muž jste jedna krev s otcem.Nadhoď otázku - jak to uděláme právně?Ať řekne on co chce...jak věc řešit.

 
Arna
Arna - 17.2.2016 11:24

kubikm: Do mě moje maminka taky hned hučela že si mám ihned zajít za právníkem, ale ten by mi řekl jen to co vím, tedy že nedědím, protože jsou právoplatní dědicové-děti. A právník by si o mně pomyslel že jsem zlatokopka co chce obrat jeho děti.

 
Arna
Arna - 17.2.2016 11:22

kubikm: Právník jí může radit jak chce, důležité je co udělá tatínek. Ona může tatínkovi jen říct svůj názor. On se pak může buď naštvat nebo udělat rozumnou věc a majetek rozdělit tak, aby dceři neublížil a paní zabezpečil. Záleží také na tom jak se bude paní k tatínkovi chovat a zda se o něj náležitě postará v případě nemohoucnosti.

 
kubikm
kubikm - 17.2.2016 9:48

Arna: myslela jsem, že JÍ může poradit právník, co vlastně udělat, aby to bylo účinné

 
YXH
YXH - 17.2.2016 0:15

PEGG: smajlik - 47

 
PEGG
PEGG - 16.2.2016 22:28

Že si toho chudáka vůbec všímáte. Ten musí být totálně zoufalý, leze tady na každou diskuzismajlik - 55 Asi o něj není zájemsmajlik - 68

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 16.2.2016 15:56

Gigolo4you.cz - smajlik - 40, který štěká nekouše smajlik - 34

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 16.2.2016 15:54

asi by bylo dobré a vůči tobě slušné, pokud jsi se zřekla děditství po matce, kdyby sepsal přdmanželskou smlouvu. Možna by se pak i ukázalo, zda laská o 20 let mladší ženy je skutečná a je si vědoma, že by ji mohla čekat i péče o ležícího partnera. Jsou daleko více známé případý, kdý staroušek ostrouhal a rodina nové žený si užívala nabíteho majetku bezsmajlik - 72

 
krasaka
krasaka - 16.2.2016 2:31

Gigolo4you.cz: A jinak zdráv a chutná Ti jíst smajlik - 55smajlik - 55smajlik - 55

To má být příspěvek k tématusmajlik - 76 smajlik - 26

" Komu není shůry dáno - v apatyce nekoupí " smajlik - 56

 
Gigolo4you.cz
Gigolo4you.cz - 15.2.2016 16:18

Zkus gigolo4you.cz a tvoje vagina bude jako strikajici niagara

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-88
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78611.
    Archiv anket.