Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Čarovná moc drahých kamenů – KŘIŠŤÁL

Čarovná moc drahých kamenů – KŘIŠŤÁL


 

V dnešním vyprávění o drahokamech bych vám ráda představila snad nejznámější drahokam, tzv. „kámen kamenů“ – křišťál.


Je to jeden z nejznámějších a nejrozšířenějších minerálů a odjakživa se těší veliké oblibě. Lidstvu je znám již z mezolitu. V době starého Říma se dovážel na trh z Alp a byl považován za zkamenělý led, který odolá i nejsilnějšímu žáru. I jeho název tomu odpovídá (z řeckého krystallos - led). Používali ho již Tibeťané jako lék na rány. Budhisté ho řadí mezi sedm drahocenností jako kámen duchovního poznání a čistoty, šamani v Austrálii a Nové Guinei s jeho pomocí přivolávají déšť, američtí Indiáni ho používají jako prostředníka při komunikaci s duchovním světem a pro Japonce je symbolem trpělivosti, moudrosti a dokonalosti.


Křišťál má tu vzácnou vlastnost, že je schopen působit ve všech energetických centrech těla a proti všem bolestem. V centru hrdla pozitivně působí na funkci štítné žlázy, v srdečním centru na srdce, krevní oběh a plíce, v pupečním centru na zažívací ústrojí atd. Pomáhá při nevolnosti, závratích, bolestech hlavy a migréně.


Projasňuje nám myšlení a čistí paměť. Vnáší do naší duše klid a nabíjí nás neustále novou energií. Prohlubuje také intuici a meditaci. Křišťál vyzařuje svoji čistotu, sílu a energii všude, kde ho použijeme. Má schopnost zbavit prostor negativní energie a záporných vibrací, čímž se pro nás stává ochranným kamenem. Položíme-li si ho na noc někam blízko sebe, např. pod polštář nebo na noční stolek, bude nám přinášet příjemné sny a klidný spánek. Zároveň také chrání naši auru a odstraňuje zábrany a blokády, brzdící volný tok energie.


Drůza křišťálu by neměla chybět v žádném prostoru, kde je potřeba důkladné výměny energie. Bude tam působit jako harmonický prvek ovlivňující vztahy mezi členy rodiny nebo na pracovišti mezi kolegy, ale také společně s růženínem jako ochrana před elektrickým smogem a zářením z elektrických a elektronických zařízení v domácnosti nebo kanceláři. Podle čínského učení Feng-Šuej platí, že zavěsí-li se křišťál do okna, vytvoří v kombinaci se světlem veselý obrazec, který oživí tmavou místnost, a tam, kde se energie zastavila, ji mohou křišťály pomoci rozhýbat. Na průměrný byt postačí malý křišťál, ale na velkou plochu budou potřeba větší kousky.


kristalKřišťál se v přírodním léčitelství používá k posílení kůže, vlasů a nehtů a k podpoře a zlepšení smyslových orgánů, zejména očí. Podle Hildegardy von Bingen: „Když se někomu zakalí oči, ohřej na slunci křišťál a přilož mu teplý kámen přímo na oči. Protože pochází celý z vody, vytáhne z očí zkažené šťávy a nemocný pak lépe uvidí.“ Čínská medicína dává do spojitosti oči s játry. Na tuto souvislost poukazuje i změna barvy očí při onemocnění jater. Proto je i křišťál představován jako kámen ovlivňující játra, coby hlavní čistící orgán. Reguluje čištění organismu a ovlivňuje také oteklé lymfatické uzliny nebo onemocnění štítné žlázy.

Zmírňuje bolesti, otoky, nevolnost a průjem, může znovu aktivovat necitlivá, hluchá a ochrnutá místa, snižovat horečku, harmonizovat mozek a nervy a regulovat všechny tělní žlázy.


Nemáme-li k dispozici jiné kameny, křišťál je univerzálním prostředkem na všechny potíže, nemoci a neduhy. Pokládáme ho na odpovídající čakry, které jsou oslabené nebo blokované, nebo přímo na postižená místa. Při poruše rovnováhy a závratích se má nosit stále na těle a při léčení pokládat na šestou čakru (čakra čela). Při průjmu a nevolnosti můžeme pít vodu z křišťálu. Také je možné položit jeden kámen na třetí čakru (pupeční centrum).


Křišťálovou vodu připravíme tak, že vložíme malé krystalky do sklenice vody a necháme je tam libovolně dlouho ležet. Křišťálová voda se buď pije nebo při léčení kožních potíží jí můžeme otírat postiženou pokožku.

Jako prevenci nebo pro posílení energie nosíme křišťál v podobě korálů, přívěsku nebo jenom jako tromlovaný (obroušený a ohlazený) kamínek v kapse.


Vzhledem k tomu, že křišťál příjímá spoustu negativních vibrací ze svého okolí a není schopen je všechny neutralizovat, je velmi důležité se o něj pravidelně starat a často jej energeticky očistit. To provádíme tak, že krystal nebo tromlovaný kamínek očistíme pod proudem tekoucí vlažné vody, nebo ho přes noc necháme v misce s vodou a následně ho libovolně dlouho nabíjíme na přímém slunci. Musíme při tom dát pozor, na jakou podložku křišťál pokládáme, protože by nám ji díky výbrusu mohl propálit. Někdy se také doporučuje položit křišťál nejprve na hematit, aby se dostatečně vybil.


Takže, jestli nějaký křišťál vlastníte a dosud jste netušili, k čemu je vám dobrý, vyzkoušejte jeho čarovnou moc. A pokud ještě žádný kamínek nemáte, doporučuji právě s křišťálem začít pro jeho všestranné využití. Příště vám povím něco o ametystu. A máte-li zájem, můžete mrknout na diskusi Čarovná moc drahých kamenů. I tam se můžete dovědět, co jste ještě o kamínkách nevěděli.


 


 

Zdroj:

Skrytá moc drahých kamenů (Josef Pavel Kreperát)

Základní kniha o drahokamech a hvězdách (Shalila Sharamon - Bodo J. Baginski)

Drahé kameny a orgánové hodiny (Michael Gienger)

Svět drahých kamenů (Rudolf Ďuďa, Luboš Rejl)Monicca


8.3.2006   Rubrika:   |   Komentářů 9   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Čarovná moc drahých kamenů – KŘIŠŤÁL

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78611.
    Archiv anket.