Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Kámen milenců - Růženín

Růženín
 

Už v antice byl růženín považován za kámen lásky a srdce. Díky tomu byl přisuzován bohům lásky (Amor, Eros). Svým jemně růžovým zbarvením v nás probouzí toleranci, něžnost, cit, přátelství a nesobeckou lásku. Srdce a smysly díky němu vnímají vše krásné. Své jméno získal podle růžového zabarvení.


Růženín prohlubuje i vnímavost našich smyslů k umění, zejména k hudbě, která bez potřeby slov dokáže v naší duši rozkmitat stejné vibrace. Oživuje v nás fantazii, bohatou inspiraci, tvořivost a schopnost vidět dál, než kam dosahují naše smysly.

růženín

Učí nás trpělivosti při řešení problémů, pozornosti vůči jiným, i naprosto opačným názorům, které nám mohou rozšířit obzor. V duchovní rovině nás provází na cestě hledání jako strážný anděl. Při meditaci nám pomáhá otevřít srdce nadsmyslové lásce, která nemá potřebu vlastnit.


Zdravotně náleží k centru srdce, kde uklidňuje a posiluje vše, co souvisí s činností srdce a s psychosomatickými poruchami, které mají příčinu v poraněných a posléze potlačených emocích. Reguluje srdeční rytmus a pomáhá v nespavosti, zejména je-li příčinou zjitřené citové rozpoložení. Příznivě ovlivňuje stavy úzkosti a neurotické potíže.


Pomáhá také při léčení nemocí pohlavních orgánů a neplodnosti. Je velkým pomocníkem při krevních onemocněních, jako je anémie a leukémie. Vnitřně užívaná růženínová voda neutralizuje „jedy“, které svými myšlenkami, jednáním a špatnou životosprávou v sobě hromadíme každý den. Povrchově léčí kožní záněty.


Velmi se doporučuje umístit velký růženín v blízkosti elektrospotřebičů a přístrojů, které vyzařují elektromagnetické záření (televize, počítač, mikrovlnná trouba), ale i všude tam, kde je nebezpečí stálého tzv. elektrického smogu, zejména v ložnici, kde růženín růženínnapomáhá klidnému spánku. Pro svoji vstřícnost a mírnost je doporučován pro děti. Navíc se z něj vyrábí nejen krásné šperky, přívěsky, broušené kamínky do tvaru srdce nebo pyramidy, ale také velmi efektní lampičky na čajovou svíčku, které nám mohou příjemně prozářit večer strávený ve dvou.


Aby nám růženín dlouho a dobře pomáhal, musíme věnovat velkou pozornost jeho očistě. U kamenů do bytových prostor provádíme očistu 1x týdně. Kamínky, které používáme k léčení, čistíme a nabíjíme po každém léčebném použití. Očistu růženínu provádíme tak, že jej opláchneme pod proudem vlažné vody, nebo jej přes noc umístíme do misky s vodou, nejlépe spolu s křišťálem. Vzhledem k tomu, že růženín je velmi citlivý na prudké sluneční světlo, na kterém postupně ztrácí svou jemně růžovou barvu, nabíjíme ho na nepřímém slunci.


Jelikož růženín používáme k léčbě hluboko uložených psychických potíží a nevyřešených konfliktů, může se někdy stát, že kámen ztmavne, nebo se v něm dokonce vytvoří praskliny. Proto je lépe tomu předejít tím, že mu během jeho působení či při intenzivní léčbě poskytneme rychlou vodní lázeň a alespoň krátký odpočinek pro nabytí sil.


Zdroj:

Josef Pavel Kreperát - Skrytá moc drahých kamenů 

Monicca


22.3.2006   Rubrika: Horoskopy, sny, tajemno   |   Komentářů 8   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kámen milenců - Růženín

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Lovely.M
Lovely.M - 2.12.2007 19:06

Ja tiež ruženíny zbožňujem smajlik - 25 majú nádhernú farbu a odkedy jeden mám,tak mám znovu chuť žiť smajlik - 33

Ruženíny si veľmi vážim,sú to kamene,ktoré vyliečia dušu smajlik - 30 smajlik - 88

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78611.
    Archiv anket.