Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Se záhnědou na slabé nervy

Záhněda

Už jsem popisovala účinky mnoha známých drahokamů, ale na záhnědu bych bývala málem zapomněla. Když jsem byla malá, býval to oblíbený kamínek mojí maminky. Nosívala ho vsazený v poměrně mohutném zlatém prstýnku a ve mně, ani nevím proč, vzbuzoval symboliku podzimu.

Záhněda je drahokamová odrůda křemene, která nese jméno podle svého hnědého zbarvení různých odstínů, přecházejících až do kouřové. Je známá odrůda černého odstínu, která se nazývá morion. Záhněda je průhledná nebo průsvitná se skelným leskem. záhněda 2Odedávna byla používána do šperků a klenotů, často do pánských prstenů. Starověcí Římané ji s oblibou používali pro pečeti.

Zajímavý je pravděpodobný vznik tohoto kamenu. Je-li totiž bezbarvý křemen ozářen, může změnit barvu na odstín kouřově hnědavý. Z toho se usuzuje, že záhněda mohla vzniknout přírodní radiací uvnitř Země. Při nákupu záhnědy se nám však může stát, že si ve skutečnosti koupíme ozářený křišťál.

V záhnědě se odráží symbióza protikladů. Pomáhá nám vyrovnat se s materiálním světem a překonat závislost na hmotných předmětech. Podporuje abstraktní myšlení. Posiluje naši vytrvalost a uvolňuje vnitřní napětí.

Pomáhá při léčbě chronických stavů sklíčenosti a hlavně depresí. Je vhodná pro každého, kdo má slabé nervy. Zdravotně mírní bolesti všeho druhu a uvolňuje svalové napětí a křeče. Příznivě ovlivňuje léčbu infekčních nemocí. Posiluje vazivo a je podpůrným prostředkem v počátečních stádiích rakovinových nádorů. Posiluje také svalstvo a tukovou tkáň, čímž přispívá k odbourávání celulitidy. Při bolestech zad masírujeme postižená místa valounkem záhněda 1záhnědy.

Morion, černá odrůda záhnědy, odbourává blokády uložené v podvědomí. Morionová voda užívaná ráno na lačno po douškách, pomáhá zbavovat tělo jedovatých látek a podporuje zároveň funkci ledvin.

Záhněda i morion společně dohromady pomáhají při léčbě duševních poruch, které souvisí se zvrácenými projevy sexuality, při sebevražedných sklonech nebo závislostech na alkoholu či drogách. V těchto případech je potřeba, aby měl postižený člověk kameny stále u sebe.

Vzhledem k síle negativní energie, kterou na sebe tyto kameny při léčbě přebírají, je nutné je čistit důkladněji než ostatní křemenné druhy. Je doporučováno je současně omývat pod tekoucí vodou i ponechat přes noc a den v misce s vodou a poté je dostatečně dlouhou dobu nabíjet na nepřímém slunci, položené na drúze křišťálu.

Astrologicky je záhněda přiřazována znamení Kozoroha.

Hodně štěstí s kamínky přeje

 

Zdroje:

Skrytá moc drahých kamenů - Josef Pavel Kreperát

Lexikon léčivých kamenů - Josef Pavel Kreperát

Drahé kameny - Cally Hallová

Svět drahých kamenů - Rudolf Ďuďa, Luboš Rejl

 

Monicca


23.8.2006   Rubrika:   |   Komentářů 12   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Se záhnědou na slabé nervy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78608.
    Archiv anket.