Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Jantar prospívá našemu tělu i duši

Jantar prospívá našemu tělu i duši

Jantar je zkamenělá třetihorní pryskyřice barvy medově žluté, oranžové, hnědooranžové i jiných odstínů. Nejčastěji je průhledný, ale může být průsvitný až neprůhledný. Uvnitř obsahuje vrostlice organického původu – části rostlin a živočichů, často to bývá celé tělo nějakého hmyzu. Třením jantaru vzniká statická elektřina.

Jantar vznikl zkameněním pryskyřice jehličnatých stromů již před 50 miliony let. Je nabitý sluneční energií, která dokáže celé naše tělo prozářit. Pro snadnou možnost opracovávání a četný výskyt v některých lokalitách byl již v paleolitu uctíván jako amulet. V době kamenné se dokonce používal jako platidlo. V antice jej přidávali do vonných mastí a používali jako lék k utišení bolestí při zánětlivých onemocněních a revmatismu. Římané ho nazývali succinuim, což označovalo „kamennou šťávu“. Řekové mu zase říkali elektron, protože je zaujala již uvedená statická elektřina vznikající třením. V Orientu se dodnes nosí jako amulet proti zlým duchům a používá se při meditacích a modlitbách.

jantarJantar v nás vzbuzuje pozitivní myšlení, podporuje naši vůli, vytrvalost a trpělivost. Pomáhá nám svou září překonat všechny překážky, které stojí v cestě životem. Zahání smutek, deprese a beznaděj. Probouzí v nás touhu žít a těšit se z malých radostí. Dodává spokojenost a životní rovnováhu. Je možné jej využít na všech čakrách nebo oblastech těla, kde nás obtěžuje tlak, napětí, bolest nebo jiné zdravotní potíže. Nejúčinnější je však na čakře solaru plexu. Tam ovlivňuje celkový zdravotní stav organismu. Obzvlášť pozitivně působí na hormonální a trávicí systém. Pomáhá při onemocnění močových cest, při žaludečních, žlučníkových, jaterních a střevních potížích, astmatu a bronchitidě. Zároveň mírní bolesti způsobené revmatismem, dnou, artrózou či jinými zánětlivými nemocemi kloubů.

Posiluje imunitní systém a povzbuzuje látkovou výměnu a činnost štítné žlázy. Pomáhá také při infekčních nemocech spojených s horečkou, při očních a ušních potížích, závratích a srdeční slabosti. Dokonce se doporučuje k utišení bolesti při prořezávání prvních zoubků u miminek. V tomto případě však rozhodně jantarnedoporučuji vkládání kamínku do úst kvůli nebezpečí zadušení. Jantarová voda se používá při kožních potížích, vyrážkách, ekzémech a alergiích. Zajímavostí je v některých oblastech tradice vkládání jantaru na noc do vína, které se ráno pije na lačno po doušcích, a tím podporuje trávení a vyrovnává hladinu žaludečních šťáv.

Jantar bychom však neměli trvale nosit přímo na těle, protože je citlivý na pot a kosmetiku, což způsobuje jeho zmatnění a ztmavnutí. Očistu provádíme krátce pod proudem vlažné vody a nabíjíme na nepřímém slunci.

Astrologicky je přiřazován znamení Lva, Blíženců a Panny.

 

Zdroj:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Monicca


13.9.2006   Rubrika:   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Jantar prospívá našemu tělu i duši

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Magdalena.35
Magdalena.35 - 1.1.2010 9:54

ahojte

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 79175.
    Archiv anket.