Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Malachit – kámen ďábelských svodů

Malachit – kámen ďábelských svodů

Malachit své jméno dostal podle řeckého malache = sytá zeleň nebo malachos = měkký. Obě tyto vlastnosti malachit dokonale vystihují. Prolínání světlých a tmavých tónů zelené barvy vytváří na povrchu překrásné obrazce, podporované skelným až diamantovým či hedvábným leskem.

Tento kámen byl již ve starém Egyptě uctíván jako kámen naděje a důvěry. Od antických dob byl považován za ryze ženský kámen, malachitneboť symbolizoval smyslnost, svůdnost, rozmařilost a zvědavost – typicky ženské vlastnosti. To vedlo k jeho odsouzení z hlediska křesťanské morálky jako „kamene ďábelských svodů“.

Malachit učí trpělivosti a klidu a díky těmto vlastnostem nám pomáhá přijímat i negativní zážitky a zklamání. Dává nám sílu vstřebat životní neúspěchy a poučit se z nich. Probouzí lásku k životu a ke všemu, co nás obklopuje, sounáležitost s přírodou a vším živým. Je zároveň kamenem kreativity a přizpůsobení. Svými vibracemi harmonizuje a přivádí do rovnováhy cit a rozum. Pomáhá lépe odstraňovat zastaralé vzory a blokády, které nám brání prožívat život malachit 1naplno.

Malachit uklidňuje i citové problémy. Pomáhá vyrovnat se s potlačovanými negativními pocity a zbavit se jich. S jeho pomocí překonáváme ostych, který nám brání vyjádřit své pocity veřejně. Zdravotně položen v centru srdce, kde je jeho podpora nejúčinnější, ovlivňuje srdeční činnost. Přikládat ho můžeme i na ostatní čakry či přímo na postižená místa. Zde mírní bolesti při zánětlivých onemocněních a pomáhá při rekonvalescenci. Podporuje funkci žaludku a sleziny, posiluje imunitu, oslabený zrak, doporučuje se při astmatických potížích, revmatismu, menstruačních a porodních bolestech.

Malachit se nemá nosit stále přímo na těle, protože je velmi citlivý na kosmetiku a pot – jeho povrch tím ztrácí lesk. Očistu provádíme krátce pod proudem vlažné vody. Potom jej ihned osušíme a nabíjíme na horském křišťálu několik hodin na denním světle.

Astrologicky je přiřazen znamení Býka.

 

Zdroj:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

 

Monicca


27.9.2006   Rubrika:   |   Komentářů 13   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Malachit – kámen ďábelských svodů

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78567.
    Archiv anket.