Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Girasol – kámen meditace

Girasol – kámen meditace

Girasol je mléčně bílý, průsvitný až průhledný kámen se skelným hedvábným leskem. Pod správným úhlem světla vytváří efekt kočičího oka. Ve skutečnosti se jedná původem o opál, který postupem času ztratil část obsahu vody a začal se přeměňovat na křemen, potažmo křišťál. Nyní se nachází ve fázi, kdy je více křemenem, ale zachovává si opálový lesk.

Girasol je zejména kamenem meditace. Pomáhá nám rozpoznat vlastní nedostatky a chyby, které podvědomě ukrýváme dokonce sami před sebou. Dodá nám sílu objevit své pravé „já“, překonat smutky a trápení, vyřešit problémy, zapomenout na nepříjemnosti a začít žít nový život. Naznačí nám cestu, jak na to, ale musíme si uvědomit, že skutečný život je v nás a žít ho musíme teď, v přítomnosti. Nelze se donekonečna zabývat minulostí.

Je velkým pomocníkem při všech psychosomatických problémech a potížích. Léčebně jej lze přikládat na všechny čakry podle potřeby i přímo na postižená místa. Zdravotně harmonizuje všechny procesy organismu, které vedou k trvalému zdraví. Vyrovnává krevní tlak a oběh, posiluje imunitní systém, podporuje lymfatický oběh a trávicí trakt. Při migréně a bolestech hlavy masírujeme oblázkem girasolu místa, kde pociťujeme bolest nejsilněji. Girasolovou vodu můžeme používat k očistě pleti. Vnitřně ji můžeme užívat ráno na lačno pro podporu trávicího systému.

Girasol miluje vodu, proto ho můžeme ponechat i déle ponořený ve sklenici s vodou. Je však velmi citlivý na žár, prudké změny teplot či přímé slunce. Nabíjíme ho tedy jen při východu nebo západu slunce či v noci, nejlépe za úplňku.

Astrologicky je přiřazen znamení Vodnáře a Lva.

 

girasol girasol

Zdroj:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Monicca


4.10.2006   Rubrika:   |   Komentářů 10   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Girasol – kámen meditace

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Lucinka258
Lucinka258 - 29.7.2019 7:19

Tento kámen mám doma taky. Mám jich plno, protože je každý dobrý na něco jiného. Koupila jsem si také korálkové náramky https://www.midorini.cz/koralkove-naramky/ , které nosím, když jdu ven, abych měla kamínky neustále u sebe.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78608.
    Archiv anket.