Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Pokojové rostliny vám o dovolené nemusejí uvadnout

Pokojové rostliny vám o dovolené nemusejí uvadnout

Asi bychom těžko hledali domácnost, kde by nebyly květiny. Ať už pokojové nebo řezané. Zvláště teď na jaře si my ženy rády zdobíme byt čerstvými květinami. Aby nám dlouho vydržely svěží a pěkné, je třeba se o ně správně starat. A to nejen o ty ve váze, ale i o hrnkové.

Pokojové rostliny

Prospívá jim otírání listů vlhkým hadříkem nebo rosení z rozprašovače. V horkých dnech je můžete vlhčit i několikrát denně.

Nezapomínejte ani na správné přihnojování. V době vegetace se doporučuje hnojit přibližně jednou za 14 dní. Předtím je však nezapomeňte zalít – nejlépe ráno, nebo večer. Nikdy nezalévejte květiny v poledne, kdy je velké horko.květiny

Jestliže máte možnost, umístěte přes léto květiny třeba na balkon. Dejte jen pozor na přímé slunce, to by jim neprospělo. Vhodný je polostín. Nezapomeňte je pravidelně zalévat a hnojit.

Odjíždíte na dovolenou a nemáte nikoho, kdo by se vám o květiny postaral? Máme pro vás řešení: do každého květináče zapusťte svazek silnější bavlněné příze a jeho druhý konec ponořte do nádoby s vodou, která je na vyšším místě než květináč. Voda bude rovnoměrně vzlínat do příze a ta zase rovnoměrně zvlhčí zeminu.

Řezané květiny pro potěchu oka

Čerstvé květiny by měly být řezané jen ráno. Je třeba použít ostrý nůž, nikoli nůžky. Ty totiž stonek stisknou a pomačkají jeho buňky. Koupeným řezaným květinám před vložením do vázy seřízněte konce tak, aby plocha, jíž květy přijímají vodu, byla co největší. Někteří odborníci doporučují provádět tento řez pod vodou, aby do buněk nevnikl vzduch a nebrzdil přívod vody.

Řezané květy udržíte dlouho svěží, když jim budete každý den vyměňovat vodu. Aby voda ve váze nehnila, vložte do ní kousek dřevěného uhlí nebo stříbrnou minci. Oxidací stříbra totiž vznikají soli, které jsou pro bakterie smrtelné.

Jestliže chcete, aby vaše květiny krásně vynikly, dejte si záležet na výběru vázy. Obecně platí, že čím barevnější kytice, tím jednodušší by měla být váza. I o vázy je třeba správně pečovat. Vymývejte je horkou vodou se saponátem. Úzké vázy snadno vyčistíte tak, že je naplníte natrhaným novinových papírem, přelijete horkou vodou a důkladně protřepete.

Meryl


30.5.2007   Rubrika:   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pokojové rostliny vám o dovolené nemusejí uvadnout

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78567.
    Archiv anket.