Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Bydlí se u vás vašim domácím mazlíčkům dobře?

Bydlí se u vás vašim domácím mazlíčkům dobře?

Nedáte dopustit na vašeho králíčka, morčátko, křečka…, přestože před každou návštěvou usilovně větráte, aby se o přítomnosti mazlíčka nedozvěděla hned po příchodu do bytu, trpělivě zametáte hobliny, utíráte stále dokola prach, klejete když vláčíte těžké stelivo z obchodu?

Proč neudělat soužití s vaším zvířecím miláčkem příjemné pro obě strany a bez starostí?

Stačí k tomu výběr optimální podestýlky, která zaručí maximální komfort jak zvířátku, tak nám,  jejich majitelům. Stelivo musí dokonale absorbovat vlhkost, dobře pohlcovat pachy, neprášit, být lehké, snadno likvidovatelné, bezprašné a zejména nesmí škodit ani zdraví zvířete, ani našemu. Rovněž by nemělo zatěžovat rodinný rozpočet.

Vyberte nejvhodnější stelivo pro vašeho miláčka

Stejně jako v minulosti, tak často i dnes se jako podestýlka pro hlodavce  používá sláma, seno či rašelina. Rovněž dřevěné piliny, hobliny a písek nacházejí podobné uplatnění. Jejich užívání je dáno snadnou dostupností a minimální cenou. Ovšem kvalita těchto materiálů je velmi nedostačující z důvodů silných kontaminací plísněmi, neschopností vázat vlhkost a zápach a ztíženou manipulací. Stále oblíbenější je granulované stelivo, které dobře absorbuje pachy a vsakuje vlhkost, je však cenově náročnější a nevýhodou některých, např. dřevěných pelet, je i jejich velká hmotnost a způsob likvidace. Navíc mnohdy nesplňuje veterinární požadavky (toxicita, prašnost, mykózy, množení patogenních bakterií, uvolňování čpavku...). Na trhu jsou k dostání i bentonitové nebo silikátové podestýlky, obecně nazývané minerální, které ale pro drobná zvířata mohou být velmi nebezpečné. Nejenom že jsou tvrdé a vysušují kůži na tlapkách zvířat, ale pokud spolknou několik zrnek podestýlky může jim ztvrdnout v žaludku nebo ve střevech, proto se pro malá zvířata nedoporučují vůbec.

I zvířátko může mít alergii

Je třeba si uvědomit, že hlodavci jsou s podestýlkou téměř nepřetržitě v kontaktu celým povrchem těla a tráví na ní v podstatě celý svůj život. Není divu, že při používání nevhodných podestýlek trpí zvířata z důvodu prašnosti alergiemi v široké míře, a stejně tak není divu, že si mnohdy přecitlivělost na stejné látky vypěstují i sami chovatelé, kteří stelivo svým zvířatům pravidelně vyměňují.

Naštěstí doba pokročila, technologie vyspěly a přinesly nové možnosti a zdokonalení i do oboru chovatelských potřeb. Po dlouholetých výzkumech, testování pod veterinárním dohledem a zapracování podnětů od chovatelů se na trhu objevilo ekologické stelivo pro hlodavce Asan Pet. Asan Pet se stal ideálním řešením pro každého chovatele a každou domácnost se zvířecím mazlíčkem.

asan.czPodestýlka Asan Pet - všestranný komfort

Podestýlka Asan Pet je obohacena o extrakt Aloe Vera v bio kvalitě pro zdraví a pohodu zvířat. Aktivní přírodní polysacharidy v Aloe Vera jsou pro chovaná zvířata velkým zdravotním přínosem. Pomáhají preventivně proti výskytu parazitů, při streptokokových a stafylokokových infekcích, mají antibakteriální účinek, chrání před hmyzem, snižují podráždění kůže,hojí rány a oděrky. Stelivo je pro zvířata navíc velmi příjemné, nemá žádné ostré hroty a hrany. Díky 430% absorbci tekutin cítí zvířata stále suchý povrch podestýlky. Podestýlka má rovněž vynikající tepelně izolační vlastnosti. Samozřejmostí u této podestýlky je maximální pohlcování pachů, takže můžete zapomenout na neustálé větrání a častou výměnu podestýlky. Spotřeba podestýlky při zachování maximálního účinku zachycení pachů a vlhkosti je 4x nižší nežli u běžných steliv, tudíž šetří rodinný rozpočet.

Asan Pet je certifikován jako výrobek zdravotně nezávadný, který se může skladovat společně s potravinami a je bezpečný jak pro zvířata, tak pro členy domácností, včetně dětí.

Jakožto podestýlka bez prachu, přidaných barviv a parfémů je vhodný i pro chovatele alergiky a astmatiky. Stelivo je mimořádně lehké, takže manipulaci s ním hravě zvládnou i děti. Další předností je snadná a rychlá likvidace využité podestýlky spláchnutím do toalety nebo kompostováním. Asan Pet je 100% recyklovatelný a zcela odbouratelný. Asan činí soužití s mazlíčkem příjemným. Přesvědčte se sami.

Asan Pet je k dostání v balení 14 l nebo v balení 42l. Od poloviny dubna si můžete koupit balení 14 l s dárkem – figurkou z filmu Ratatouille. Kdo chce, může si nasbírat celou kolekci pěti hlavních postav filmu, což jistě ocení Vaše děti.  Navíc, při troše štěstí můžete v balení objevit jednu z 500 cen – kupón na stelivo zdarma nebo DVD filmu Ratatouille.

Více informací na www.asan.cz

Komerční článek


10.4.2013   Rubrika: Příroda, zahrádka   |   Komentářů 12   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Bydlí se u vás vašim domácím mazlíčkům dobře?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Mirka999
Mirka999 - 29.12.2022 21:02

My jsme našim dětem pořídili křečky a jako podestýlku kupujeme pelety. Jednou manžel zapomněl koupit podestýlku pro naše mazlíčky, kteří jí opravdu již potřebovali vyměnit. Naštěstí pro vytápění používáme topné pelety, které si objednáváme na internetových stránkách https://www.pelety-premium.cz/topne-pelety-2/, a tak jsme je vyzkoušeli jako nouzové řešení pro křečky a vyhovovaly nám.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 10.4.2013 19:32

Verera - 10.4.2013 9:21

to asi nééésmajlik - 68

 
Almega
Almega - 10.4.2013 14:09

Chlupy neřeším,nám taky padají vlasy,no tak se vyluxuje,bóže...

 
Verera
Verera - 10.4.2013 13:30

Křeček: Dětma to nebude, ty mají vlasy delší.

 
Křeček
Křeček - 10.4.2013 12:42

Zkusila jsem a kocour do toho odmítl chodit. Kupuju obyč. bentonitové stelivo a když ráno a večer vyčistím záchody, tak nic nesmrdí.

Návštěvy vědí, že mám kocoura, tak se nemusím tvářit, že tu žádné zvíře není.

Verera - 10.4.2013 9:21 smajlik - 68 no nevím, u nás má jakýkoli čurbes spíš souvislost s dětma smajlik - 42

 
Světlonoska
Světlonoska - 10.4.2013 10:30

Muj pes líná celý rok,tj,"žůžosmajlik - 76smajlik - 48smajlik - 36

 
Linda
Linda - 10.4.2013 9:26

Verera: smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34

 
Verera
Verera - 10.4.2013 9:23

Fuj, přemýšlím, samozřejmě. smajlik - 76

 
Verera
Verera - 10.4.2013 9:21

A já jsem si říkala, kde se u nás pořád berou takové krátké rezavé chlupy. Začaly se objevovat zhruba před půl rokem. Když tak o tom přemíšlím, je to přibližně i doba, kdy jsme si pořídili psa. Myslíte, že to může mít nějakou souvislost? smajlik - 34

 
Světlonoska
Světlonoska - 10.4.2013 8:59

Máme psy dva ,jeden venku,druhý doma,neb se nesnášejí a to je za trest,pro mě...samý chlupsmajlik - 76už nikdy více,můj první a polsední,druhý je páníčkův,co ten toho spořádá,raději bych to dala slepicím a byla by vajíčkasmajlik - 68smajlik - 47smajlik - 58smajlik - 36

smajlik - 56jj,nestačím uklízetsmajlik - 37smajlik - 61smajlik - 66

 
Linda
Linda - 10.4.2013 8:29

A nejaka rada jak presvedcit psi srst aby nepadala vsude by nebyla smajlik - 34...zacalo jaro a mam pocit, ze mam permanentne jednoho psa rozsypanyho po podlaze smajlik - 16

 
Almega
Almega - 10.4.2013 8:22

Nebudu nic měnit,kočce stačí obyč "písek",ne z kaufl.,ten je šmejdský,nehrudkuje.Máme kočičí WC na terase a nesmrdí to nikdy,ani v létě-musí se denně "vykydat".Králík má takové ty peletky dřevěné,jednou jsem jí dala písek a byl obrovský údiv,nechtěla to...Rozhodně taky nesmrdí,musí se o zvířátka denně pečovat!

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78567.
    Archiv anket.