Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Vysoké Tatry. Krása, kterou byste měli alespoň jednou v životě vidět.

Vysoké Tatry. Krása, kterou byste měli alespoň jednou v životě vidět.

„Každý rok jsme s rodinou jezdili na dovolenou k moři. Navštívili jsme Řecko, Mallorcu, Egypt, Tunisko a samozřejmě Chorvatsko. V podstatě jsme si ani neuměli představit, že bychom jeli někam jinam, než do teplých krajů,“ vypráví paní Jana a pokračuje: „Až letos přišel manžel s nápadem, že bychom mohli zkusit i něco jiného a navrhl strávit letošní dovolenou ve Vysokých Tatrách. Moc se mi nechtělo, představa horských túr mne ani trochu nelákala. Přesto jsme se v červenci vypravili k našim slovenským sousedům a ubytovali se v krásném hotelu Rysy v Tatranské Štrbě. A stalo se něco, co mne ani ve snu nenapadlo. Zamilovala jsem se. Do hor, do místních lidí, do atmosféry, která je v Tatrách naprosto jedinečná a neopakovatelná. ..“

Možná jste na tom podobně jako paní Jana a pod termínem „dovolená“ si nejčastěji představíte moře, pláže, slunce… Zkuste alespoň jednou v životě udělat malou změnu a vypravte se někam úplně jinam. Klidně třeba k našim slovenským sousedům, které stále považujeme za naše bratry. Určitě nebudete litovat a možná se, stejně jako paní Jana, také zamilujete.

Tatranská Štrba. Vesnička s více než sedmisetletou historií

Vybrat si dovolenou podle vlastního gusta i peněženky dnes není vůbec nic složitého. I levná dovolená vám dokáže poskytnout zážitky, na které budete celý život vzpomínat. Vesnička Tatranská Štrba ve Vysokých Tatrách vám učaruje hned na první pohled. Malebné místo uprostřed hor obývají lidé již od roku 1280 a zdrojem obživy zde po celá staletí byl především chov ovcí a pálení dřevěného uhlí. S rozvojem železniční dopravy se tento nádherný kout tatranské přírody stal přístupný pro mnoho turistů, kteří sem pravidelně zajíždějí. Víte, že právě v této vísce je nejvýše položená rychlíková železniční stanice na Slovensku? Doprava tedy není vůbec žádný problém.

Ubytovat se můžete například v přívětivém hotelu Rysy, který vám poslouží jako stabilní základna pro výlety a túry do okolí. A vězte, že k vidění je toho ve Vysokých Tatrách opravdu hodně. A není vůbec nutné, abyste patřili k vrcholovým turistům. Překrásné Štrbské pleso například leží pouhé čtyři hodinky klidnou chůzí od Tatranské Štrby.

Vodopády Studeného potoka vás ohromí

Navštívit můžete také malinkou obec Mengusovce, z níž se vám naskytne nezapomenutelný výhled na panorama Vysokých Tater. Zdatnější turisté se mohou vypravit na Gerlachovský štít, nejvyšší horu Slovenska anebo na známé Rysy, odkud se můžete pokochat ohromujícím výhledem do všech světových stran.

Pokud patříte k opravdu otužilým a výkonným pěšcům, rozhodně se vypravte k Vodopádům Studeného potoka, které se nacházejí v překrásném krajinném prostředí a díky svému toku v různých přírodních útvarech vytvářejí až neskutečné a nádherné kaskády.

Levná dovolená za pakatel pro vás nebo jako dárek

Je toho mnohem víc, co vám mohou Vysoké Tatry a Tatranská Štrba nabídnout. V každém případě zde můžete prožít dovolenou v podstatě za pakatel, nicméně zážitky, které si z ní odnesete, vás obohatí do konce života.

Pokud se rozhodnete zemi našich slovenských sousedů navštívit, bude vaše volba rozhodně správná. V dnešní době, kdy je možné najít prostřednictvím internetu různé slevy a výhodné akce, si ji může dopřát opravdu každý. Věřte, že si z ní, stejně jako paní Jana, odvezete stejně krásné a nezapomenutelné zážitky.

Udělejte si radost, anebo potěšte někoho ze svých blízkých pěkným dárkem v podobě skvělé dovolené. Poukazy na levnou dovolenou za výhodné ceny si můžete objednat například na portále www.zapakatel.cz.

Komerční článek


27.9.2012   Rubrika: Na výlet do ciziny   |   Komentářů 11   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Vysoké Tatry. Krása, kterou byste měli alespoň jednou v životě vidět.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Ivanka082
Ivanka082 - 11.10.2020 22:44

Do Vysokých Tater jsme jezdívali s naší rodinkou od roku 2016. Teď ale přišla zlá doba a na cestování nejsou peníze. Vyhodili mě totiž z práce, před pár měsíci jsme porodila dcerku a prostě finanční situaci pro matku samoživitelku není jednoduchá. Naštěstí jsem si ještě v blahobytu koupila kvalitní vybavení na spaní v přírodě od https://www.naturehikecz.cz

 
Anče
Anče - 23.7.2016 10:38

smajlik - 11souhlas s UvCH - pokud tohle nemá být jen reklamní prezentace..každý normální člověk si najde ubytování bez prostředníka...Tatry jsou super,byla jsem asi 6x,pořád je na co koukat a trochu si protáhnout tělíčko..doporučuju!smajlik - 5

 
UvCH
UvCH - 12.1.2016 21:53

stále nepochopím k čemu zapakatel a k čemu cestovka když jdete jen do apartmánu a ten si můžete najít i sami o třetinu levněji právě když vynecháte cestovky a zkontaktujete se přímo s vlastníky apartmánů např.v Chorvatsku přes www.UvCH.cz nebo www.chorvatska.cz

 
jangrew
jangrew - 21.11.2013 12:43

Jaké je v Tatrách značení na silnicích, když se jede na Slovensko. U nás je to s těmi značkami bída www.gsplus.cz tak chci vědět, do čeho jdu. Chystáme se tam trávit letos Silvestra.

 
jangrew
jangrew - 21.11.2013 12:42

Jaké je v Tatrách značení na silnicích, když se jede na Slovensko. U nás je to s těmi značkami bída www.gsplus.cz tak chci vědět, do čeho jdu. Chystáme se tam trávit letos Silvestra.

 
Jaguška
Jaguška - 2.10.2012 11:52

Byli jsme v Liptovském Mikuláši na privátě, 10€ na osobu a noc, s možností vaření. Procestovali jsme Nízké Tatry, udělali jsme si výlet do Vysokých Tater. Je pravda, že tam po zavedení Eura podražilo, ale pořád je to nás nejlevnější dovolená a navíc tu není jazyková bariéra. Bylo tam nádherně, příjemní lidé, jela bych zase.

 
Tygřík
Tygřík - 1.10.2012 11:47

Byla jsem letos s manžou na šest dní, Liptovský Mikuláš na šest dní. Tři dny Nízké Tatry, tři dny Vysoké, a draho - jak kde. Jasně, že pokud vyjedete na Solisko, tak tam kafe fakt nebude za euro, ale když si člověk dobře najde ubytování (my přes slevin.cz na pět nocí ve 4*hotelu s perfektní polopenzí za necelých 5 tisíc) a naplánuje si trasu tak, aby měl buď jídlo s sebou nebo věděl, že se nají třeba až cestou zpátky v nějaké kolibě a ne hladový zapadnout do první restaurace pod lanovkou... Jinak tam bylo nádherně, moc jsme si to užili a za rok jedeme zas smajlik - 54

 
Linda
Linda - 27.9.2012 9:47

Tak zrovna na Tatry jsem letos koukala a je pravda, ze ubytovani se da koupit velice levne at uz v hotelu nebo v soukromi, klidne nocleh se snidani kolem 10Euro. ALE zato poplatky vsude mozne splhaji do zavratnych cen - treba lanovky, navsteva aquaparku (kdyby náhodou påocasi nepralo), parkovné apod x 3-4clenna rodina a rozhodne se ve vysledku nejedná o levnou dovolenou.

 
Jarča*
Jarča* - 27.9.2012 8:45

Slovensko je krásné. Sice ve Vysokých Tatrách jsem byla jen jako dítě s rodiči, tak to jsem přírodní krásy nějak neprožívala. Ale později jsem byla v Roháčích, Nízkých Tatrách, na jižním i středním Slovensku... Je tam všude nádherně a ráda se tam ještě někdy podívám.
Almega: řekla bych, že cenově je to tam podobné jako u nás, možná díky eurům jen o trochu dražší, a levné ubytování člověk najde, když hledá...

 
Milda3
Milda3 - 27.9.2012 8:32

Almega: jo a ovládá se to zmačknutím levého tlačítka na myši,ale to asi víte

 
Milda3
Milda3 - 27.9.2012 8:27

Almega: takto se tam můžete taky podívat,v levém dolním rohu si kliknutím na tu šipku otevřete výběr kliknete na to co chcete vidět a můžete koukat

http://panoramy.zbooy.pl/360/show.html?max=1&p=krywan-szczyt-krzyz&lang=e&t=32

 
Almega
Almega - 27.9.2012 7:13

Dcera byla poslední tři roky na Slovensku v Tatrách,a letos to tam tak podražilo,že už tam nepojede....Ještě vloni se to vyplatilo a bylo tam levno,letos ne!!! Já jsem v podstatě na Slovensku byla jen v Bratislavě a v banské Bystrici,jednou v životě.Vysoké Tatry znám jen z obrázků a filmů.Možná,že bych se tam jednou jela podívat,ale asi nebudou peníze.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78567.
    Archiv anket.