Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Chcete levnou exotickou dovolenou? Vydejte se na Kapverdy!

Chcete levnou exotickou dovolenou? Vydejte se na Kapverdy!

Slunce, písečné pláže a tyrkysové moře lákají snad všechny ženy. Opalováním v Karibiku bychom určitě nepohrdly. Pokud se toužíte cítit jako v Karibiku, ale za dovolenou nechcete příliš utrácet, navštivte Kapverdy, které svou exotickou atmosférou mohou směle konkurovat a mnoho nestojí.

Několik základních informací o souostroví

Kapverdské ostrovy leží v rovníkovém pásu v Atlantickém oceánu západně od afrického kontinentu. Skládají se z 10 větší ostrovů a několika přilehlých ostrůvků vytvořených sopečnou činností. Objeveny byly již v 15. století portugalskými mořeplavci, ale teprve nyní si je turisté vyhlédli jako novou dovolenkovou destinaci. Proto se mohou pochlubit ještě nedotčenou panenskou přírodou.

Místní podnebí je poněkud větrné, ale teplé. Celoročně se teploty pohybují mezi 23 – 29 °C. Ideálním obdobím pro návštěvu jsou měsíce duben až říjen, kdy nefouká tak silný vítr a slunce hřeje na maximum.

Co vás na ostrovech čeká a nemine

Během dovolené na Kapverdských ostrovech se můžete těšit na dlouhé bělostné pláže lemující průzračné moře a lákající k romantickým procházkám i obyčejnému lelkování

travelportal.czKdo rád tráví dovolenou aktivně, může vyzkoušet například surfing nebo kiteboarding. Povětrnostní podmínky jsou pro to ideální. Bohatý podmořský svět vyzívá k potápění a šnorchlování. U několika ostrovů se dokonce nacházejí vraky potopených obchodních lodí.

Zajímavosti ostrovů

Jednotlivé ostrovy se od sebe z hlediska krajiny velice liší. Nejnavštěvovanější ostrov Sal je poměrně vyprahlý, ale nacházejí se zde ty nejpohádkovější pláže. Turisté jej proto zvolili ostrovem číslo jedna.

O něco klidnější je Boa Vista, který taktéž láká plážemi a vrakem španělské lodi v Cabo Santa Maria.

Ostatní ostrovy lze navštívit pouze prostřednictvím jednodenních leteckých výletů. Velice oblíbený je Fogo, který se může pochlubit aktivním sopečným vulkánem, kávovníkovými plantážemi nebo exotickou zelení.

Plánujete-li s partnerem poklidnou letní dovolenou u moře, pak si zadejte Kapverdské ostrovy do svého hledáčku. Budete překvapeni, kolik taková snová dovolená stojí a co vše si můžete užít. Poohlédněte se taktéž po nabídkách last minute zájezdů na Sal nebo Boa Vista, se kterými ušetříte ještě něco navíc a odletět můžete prakticky ihned. Přejeme vám šťastnou cestu!

Komerční článek


14.3.2013   Rubrika: Tipy na dovolenou   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Chcete levnou exotickou dovolenou? Vydejte se na Kapverdy!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Jaguška
Jaguška - 17.3.2013 13:57

Taky se ptám, co je to levná dovolená? Pro mne je levná dovolená na chalupě.

 
krasaka
krasaka - 16.3.2013 10:46

smajlik - 61pro každého je pojem ''levná dovolená'' něco jiného - jsem zvědava,kolik manželských párů může letět na Kapverdy za ''pouhých'' 36tisíc kč+kapesné atd.atd. /snad hlavně němečtí důchodcismajlik - 76/- ale to českým důchodcům nehrozísmajlik - 48

 
lippia
lippia - 14.3.2013 18:49

..... asi nejsem žena smajlik - 26, tohle mě teda opravdu neláká, smajlik - 68

 
loupák
loupák - 14.3.2013 7:12

Na Kapverdech byla před dvěma lety moje mamča s manželem,když jsem viděla ty fotky,od tý doby je to moje velké přání se tam podívatsmajlik - 62smajlik - 60...bohužel myslím,že to zůstane jen u toho přánísmajlik - 58

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78606.
    Archiv anket.