Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Zažijte romantiku a poznání během dovolené na Rhodosu

Zažijte romantiku a poznání během dovolené na Rhodosu

Chcete-li si s partnerem užít zajímavou letní dovolenou plnou romantiky a poznání, pak si nenechte ujít Rhodos, jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů. Poradíme vám, která místa byste určitě měli navštívit, abyste si z dovolené přivezli ty nejlepší zážitky.

Ostrov není příliš velký. Na délku měří kolem 78 kilometrů. Během dovolené na Rhodosu si určitě vypůjčte na několik dní auto a celý ostrov procestujte křížem krážem.

Turisticky orientované západní pobřeží

Západní část ostrova je velice atraktivní díky krásným písčitým plážím a klidnému moři. K nejoblíbenějšímpatří pláž Tsampika a Prasonisi. Zde vás čeká ten nejjemnější písek a úchvatné výhledy do krajiny. Prasonisi se také může pochlubit jednou zvláštností. Pravidelně při odlivu se zde objeví suchozemská cesta k přilehlému ostrovu. Přes den však není problém se na tento ostrov přebrodit, což je i o něco zábavnější.

Na cestě mezi těmito plážemi stojí antická akropoleLindos. I když vás historie nezajímá, opět se tulze kochat překrásným výhledem, posedět v typické řecké taverně nebo si s partnerem pořídit snímek nad zálivemve tvaru oka.

blue-style.czDivoký východ a vnitrozemí

Východní a vnitrozemská část ostrova nabízí divokou řeckou přírodu, jak ji ještě neznáte. Čekají tu na vás olivové a pomerančové háje, vinice, mořské zátokyi lesy zářící zelení.

Určitě si nenechte ujít dech beroucí podívanou v Údolí motýlů. V sezóně od května do srpna zde žije na miliony můrek přástevníka kostivalového, které mezi vámi jen tak poletují nebo se usazují v hejnech na stromech a tvoří barevné závěsy.

Pokud s partnerem holdujete procházkám v přírodě, vydejte se do Údolí sedmi pramenů protkaného potoky a skalisky. Rostou zde staleté olivovníky, díky kterým atmosféra údolí vyznívá přímo mysticky.

Nakonec nelze opomenout ani hlavní město Rhodos. Historické jádro z období středověku je kapitolou samo o sobě. Vyplatí se sem naplánovat výlet na celý den. Užijete si typický ruch velkoměsta s restauracemi, kavárnami a tržišti, ale i atmosféru královských paláců a kvetoucích zahrad.

Rada na závěr

Rhodos patří k velice oblíbeným turistickým destinacím, proto se vyplatí s nákupem dovolené neotálet a vybrat si ještě před začátkem sezóny. S nákupem dovolené firstminute do Řecka získáte zajímavou slevu a zároveň si budete moci vybrat hotel i lokalitu, které vám budou nejvíce vyhovovat.

Nyní je ta správná chvíle, tak si vyberte i vy svou dovolenou snů.

Komerční článek


15.3.2013   Rubrika: Tipy na dovolenou   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zažijte romantiku a poznání během dovolené na Rhodosu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
marta79
marta79 - 10.1.2015 12:42

Na Rhodosu jsem byla už 3x, a je to tam krásné.

http://www.actour.cz/stranky/39:rhodos.html

 
kredittka
kredittka - 19.11.2013 5:40

Ahoj, já teda cestovku nedoporučuji. Využívám tipů na akční letenky ze stránky http://www.levneletenky.org a neplatím zbytečně peníze navíc cestovkám. Letos jsem letěla z Milána za 634,- kč tam i zpět.

Jinak Rhodos = obrovské vedro a oproti Krétě ne moch chutná kuchyně, jinak je to fajn ostrov.

 
kredittka
kredittka - 19.11.2013 5:39

Ahoj, já teda cestovku nedoporučuji. Využívám tipů na akční letenky ze stránky http://www.levneletenky.org a neplatím zbytečně peníze navíc cestovkám. Letos jsem letěla z Milána za 634,- kč tam i zpět.

Jinak Rhodos = obrovské vedro a oproti Krétě ne moch chutná kuchyně, jinak je to fajn ostrov.

 
AnnaV.
AnnaV. - 22.3.2013 11:39

smajlik - 5Rhodos je opravdu skvělá volba, krásné pláže, pořád sluníčko, výborné jídlo, prostě pohoda, byli jsme s cestovní kanceláří www.greece-tours.cz a nemělo to chybu

 
Světlonoska
Světlonoska - 17.3.2013 18:37

Táta se mnou nepojede,říká,že mu stačí,když je se mnou doma,ještě na dovolenousmajlik - 58smajlik - 39smajlik - 68

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78567.
    Archiv anket.