Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Manžel nezvládá synovu orientaci

Manžel nezvládá synovu orientaci

Máme s manželem jedno dítě, syna, kterému je 26 let. Bylo to naše vytoužené dítě, už jsme ani nedoufali, že se nám zadaří. Když se narodil, byli jsme oba nesmírně šťastní a považovali to za zázrak. Manžel se v synovi doslova viděl, hned, jak se narodil, začal plánovat, co všechno s ním jednou bude podnikat. Jenže vše si vyvinulo jinak, než jsme si představovali.

Od synova útlého dětství jsme na něm pozorovali, že je trochu jiný, než ostatní kluci. Nikdy se nepral ani neprojevoval zájem o čistě mužské aktivity. Manžel jako nadšený rekreační fotbalista tím dost trpěl. Od malička se synovi hodně věnoval v takových těch klučičích záležitostech, ale on se k ničemu moc neměl. Radši byl doma, četl si nebo si stavěl nějaké modely lodí a letadel, nebo ho bavilo pomáhat mi při vaření.

Když přišel do puberty, začalo v nás podezření, že syn je „jiný“ sílit. O děvčata neprojevoval žádný zájem, kromě jednoho krátkého románku v sedmnácti letech s žádnou nikdy nechodil. Začal být čím dál víc uzavřený, o svém osobním životě s námi prakticky nemluvil. Až ve svých dvaadvaceti letech se nám konečně svěřil, že je gay. Nebudu zastírat, že i když jsme to svým způsobem očekávali, tak když jsme to slyšeli takhle natvrdo, zamávalo to s námi.

Já jsem se s tím vyrovnala poměrně rychle, bylo mi sice líto, že se pravděpodobně nikdy nedožiju vlastních vnoučat, ale převládl ve mně pocit, že ať je syn jakýkoli, je to naše dítě. Je slušný, pracovitý, zodpovědný. Když se pak po nějakém čase odvážil představit nám svého přítele, dokázala jsem se k tomu postavit s chladnou hlavou a hezky jsem ho přijala do rodiny.

Problém je však s mým manželem. Jak jsem psala, od synova dětství pociťoval často zklamání z toho, jaký syn je. Ale od chvíle, kdy se dozvěděl skutečnost o jeho orientaci, ho manžel od sebe vnitřně úplně odstřihnul. Naprosto ho ignoruje, nemluví s ním, jeho přítele viděl jen jednou, prý z důvodu, aby věděl, s kým syn je a víc se s ním stýkat nechce. Vlastně on se nechce stýkat s nimi oběma. Nějaké rodinné oslavy, vánoční posezení nebo i výlety, nic z toho nehrozí.

Strašně mě to trápí. I když manžela svým způsobem chápu, tak se na něj zároveň dost zlobím, že není schopen překousnout, že syn je, jaký je a takového ho brát. Manžel to bere jako nějakou zradu, neuvědomuje si, že syn za to, jakou má orientaci, nemůže a že to v žádném případě nesnižuje jeho hodnotu jako člověka. Když se s mužem snažím na toto téma mluvit, úplně se oklepe a prohlásí, že nechce nic slyšet, že ho nechce vidět, že je mu úplně špatně při představě, co ti dva spolu dělají v posteli a že jsou mu odporní. Vyčítá mi, že se se synem a jeho přítelem stýkám, že k nim jezdím na návštěvy, prý jsem ho vždycky rozmazlovala a tu svou opičí lásku mu dávám i teď, když je dospělý a navíc „takový“.

Jsem jako mezi mlýnskými kameny. Můj syn je mé dítě a miluju ho, ale mám ráda i manžela, byť mě jeho postoj velmi mrzí. Tak ráda bych dala naší rodinu nějak dohromady, ale veškeré mé snahy vždycky ztroskotají na manželově rezolutním a negativním postoji.

Dá se to vůbec nějak zlomit? Je nějaká šance, že to manžel konečně rozdýchá a smíří se s tím?

Ludmila


12.4.2019   Rubrika:   |   Komentářů 100   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manžel nezvládá synovu orientaci

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-100
denkas
denkas - 6.5.2019 22:31

krasaka: nějak nechapu co píšeš! To jako, že když je tlustá, tak se do ni nemůže nikdo zamilovat? Podle mě to je na svůj věk pěkná ženská. I když je silnější.

 
krasaka
krasaka - 6.5.2019 15:25

illča: smajlik - 61 ono to tak zřejmě bude, ale ten její věk mne překvapilsmajlik - 48 a taky mylně nahlížím na tak podružné detaily, jako to, že se někdo /myslím tu její partnerku/ může zamilovat do nevzhledné tělesné schránky, jakou má herečka. Teoreticky jde "údajně o duševno", ovšem já jsem se od dob mnoha operací v části břicha, kdy ze mne páni doktoři utvořili torzo "Věstonické venuše" za "tuto maličkost" styděla velice a NIKDY bych neuvěřila duševnímu okouzlení ať muže či ženy - v tom ohledu jsem spíše pesimistkasmajlik - 76

 
illča
illča - 5.5.2019 16:50

krasaka: jo, asi to tak driv bylo. Aby mel dotycny klid, tak se ozenil, vdal ...vsak az po revoluci zacalo vylezat, kolik hercu patri mezi homosexualy...Cupak, Fero Fenič, Troška, Pavel Vitek - co ten měl fanynek a obdivovatelek a taky vylezl s pravdou az v devadesatych letech. Bylo tehdy težke priznat pravdu.

Mozna herecka Jitka Smutná cekala, az deti vyrostou, aby to snáz pochopily...tezko rict. smajlik - 26

 
krasaka
krasaka - 5.5.2019 15:51

illča: smajlik - 61Je docela možné, že naše a dřívější generace to mohutně tajily a raději se sebezapřením vstoupili tito lidé do manželství a teprve pak,až už to nebyla taková ostuda a děti byly velké, tak odešli za hlasem svého srdce?
Toto ale opravdu nedokážu pochopit - kupř. :
Až se ženou poznala, co to je opravdová láska. To se nebála říct na plná ústa herečka Jitka Smutná (65), která řadu let žila s manželem a s jejich dětmi. Štěstí našla u spisovatelky Petry Braunové (50), se kterou si pořídila dům, a společně se tak pustily do rekonstrukce. Nyní jejich vztah prý už není takový jako dřív"…
Do toho pozdního věku to ani netušila, nebo jen porodila děti a jinak si pohrávala s robertkem ??? Toto už je opravdu málo pochopitelné smajlik - 48smajlik - 66

 
sharon
sharon - 5.5.2019 15:06

na vojně byla spóóóusta šikany ani teplej být nemusel.....
kdo na ní byl může vyprávět.....

 
illča
illča - 5.5.2019 11:08

krasaka: Driv se o tom nemluvilo vubec, ten, kdo byl teplej to tajil. I tomu memu kamaradovi bylo parkrat doporuceno, ze by si mel najit holku, ze by tomu treba prisel na chuť ( od reditele toho prvniho ucilište).

 
illča
illča - 5.5.2019 11:02

krasaka: nedivedes si predstavit, jakoz sikanu zazival diky sve orientaci muj kamarad na ucnaku. A to jak od spokutakz, tak od ucitelu, coz je nepochopitelne. On byl od pohledu jiny, byli na nem videt, ze je homosexual. Musel pak orejit na jine uciliste. No a samozrejme v 19 letech musel na vojnu, kde se diky dalsi sikane zhroutil a skoncil u psychiatra.

 
krasaka
krasaka - 5.5.2019 10:47

smajlik - 61 Kdysi se to vůbec neřešilo, ti "jiní" se vlastně svou orientací ani nechlubili jako dnes na těch "nechutných pochodech" - bylo běžné, že "co se doma upeklo, to se doma snědlo" smajlik - 47 S tím neustálým otravováním se sexem na veřejnosti, jsou všichni až trapní - u franc.filmů jsme se divili, proč se všichni venku pořád líbajísmajlik - 76
Pokud je faktem, že se člověk s jinou orientací už narodí a má to v genech /čili za to nemůže/, tak potom nechápu, proč je mezi nimi určité množství mužů i žen, kteří normálně žili v rodinách, měli spolu děti a až někdy v polovině svého života od rodin odešli a teprve si vše uvědomili ?? Jen u našich V.I.P. je pár takových příkladů a já jim to nemohu uvěřit - chtějí se zviditelnit, nebo je zatím něco jiného ???

 
YXH
YXH - 17.4.2019 16:37

Mne se ze vsech homousu nejvic libi Paja z Krejzovic smajlik - 68
Ale opravdu se s tim nic delat neda, tak to proste brat, jak to je. Tenhle syn by mohl byt na tom hur. Mohl by byt postizeny, fetovat, mlatit rodice atd. At jsou radi jaky je.

 
sharon
sharon - 17.4.2019 15:42

Arna: ono se někdy taky o těch chlapech říká......jaký šel , takovou potkal....smajlik - 75

 
sharon
sharon - 17.4.2019 15:41

Linda: za 100 let už bude to jak jsem psala - svět v prdel obrácený....smajlik - 68

 
sharon
sharon - 17.4.2019 15:38

zbytečně se tu dohadujete..........to co vadí jednomu nevadí druhému, každá máme jiný názor a každá si myslíme že jen ten je ten správný.......smajlik - 30
mě třeba vadí homouš Musil a nevadí mi homouš Cibulka...smajlik - 68......jsou to jejich životy at se s nima poperou jako my ostatní , jak říkám jen mi to nemusí cpát pod nos.....smajlik - 15

 
Moirain
Moirain - 17.4.2019 12:05

Neakceptovat homosexualitu potomka je zhruba stejně inteligentní, jako neakceptovat to, že má dítě rovné a ne kučeravé vlásky. Protože za to to dítě může zhruba stejně.

 
denkas
denkas - 17.4.2019 10:40

Linda: illča: PEGG: souhlas, dobře ste to napsali smajlik - 47

 
PEGG
PEGG - 17.4.2019 10:18

Manželství chtějí kvůli právu na informace a právo dědit.
A trochu mě zaráží, že vám nevadí, že některé děti žijí s agresivními rodiči, hlavně když to je "máma+táta" ale gejům nebo lezbám byste je nesvěřili.smajlik - 66
Znám několik párů, jak holek, tak kluků a jsou to mnohem slušnější a vzdělanější lidi, než většina "normálních" lidí.
Prostě se tak narodili, tak se mají popravit, nebo zavřít, aby nepobuřovali ostatní spořádané občany?smajlik - 66

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-100
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78563.
    Archiv anket.