Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Dárky a jejich význam. Čím své blízké obdarováváte vy?

Dárky a jejich význam. Čím své blízké obdarováváte vy?

Od nepaměti, co svět světem stojí, si lidé dávali dárky. Ať už z lásky, nebo jen tak pro radost, ale také proto, že se chtěli někomu zavděčit, nebo na sebe někoho navázat. Uvedu několik příkladů, jaké dárky jsou vhodné, při jakých příležitostech, a naopak, jaké jsou naprosto nevhodné. Také se dozvíte, co určitý dárek vyjadřuje.

Pokud chcete darovat něco z lásky ženě, je rozhodně vhodná květina v červené barvě, vyjadřuje čistotu srdce a lásku, pokud chcete darovat něco dražšího, hodí se určitě prstýnek. Ale muži pozor! Pokud darujete ženě prstýnek s bílým kamínkem, bude to chápat tak, že ji žádáte o ruku. Pokud chce žena darovat muži dárek z lásky, největším darem pro něj bude ona sama. Však víte, jak to myslím … Pokud chcete muže na sebe nalákat a získat jeho náklonnost, darujte mu pěkné červené jablíčko.

To, co byste z lásky darovat neměli, nebo není zrovna moc vhodné, je třeba náramek. Darovat náramek vyjadřuje touhu, že si chcete dotyčného k sobě připoutat. Řetízek má zase význam, že potřebujete mít ve vztahu poslední slovo, a když darujete ženě náhrdelník, tak vám záleží především na tom, aby vás dobře reprezentovala ve společnosti.

Dárky z přátelství jsou asi nejběžněji dávanými dárky. Zaměřím se ale především na ty, které zrovna není příliš vhodné přátelům dávat. Tak například … když kamarád koupí kamarádce hrnec, očekává, že mu bude vařit, nebo ho alespoň jednou za čas zvát na jídlo. Jinak to platí o nádobí všeobecně. Naopak robot nebo pro chlapa kuchyňský nůž, jsou dárky vhodné.

Ženě zásadně nikdy nedarujte smeták nebo koště, to jsou dárky vyloženě trapné. Neplatí to naopak v případě, že vaše kamarádka je čarodějnice. Také osobní váha se moc nehodí. Dárky z přátelství mají vždy význam a vyjadřují, že si svého přítele vážíte, ale zároveň očekáváte jeho náklonnost.

A jaké dárky dávat dětem? Především by měly sloužit ke hře, rozvoji osobnosti a fantazii dítěte. Jen tak pro zajímavost, pokud vás někdo obdaruje pírkem nebo peřím, vyjadřuje vám plnou důvěru a stáváte se pro dotyčného léčitelem jeho smutku. Jediný dárek, který byste opravdu dávat neměli, je věnec, ten si nechte pro dotyčného jako dárek poslední, na rozloučenou.

 

Několik příkladů, co který dárek vyjadřujedárky

Srdce: Vyrobené z perníku nebo jen namalované, také srdce jako šperk, vyjadřuje vždy lásku k obdarovanému. Pouze srdce plyšové vyjadřuje infantilní lásku. Tak pozor.

Kniha: Není jen pro radost, ale pokud knihu dáváte, naznačujete, že si vážíte vzdělání svého přítele.

Láhev: Vína nebo jiného alkoholu, vyjadřuje, že dotyčného zvete k oslavě a k společným radovánkám.

Svatý obrázek: Ať už se jedná o obrázek nebo šperk, vyjadřuje vyšší záměr a ochranu, ale zároveň i upozornění na nutnost respektování vyššího řádu.

Obraz: Vyjadřuje hluboké přátelství a touhu zůstat v paměti obdarovaného.

Peněženka: Znamená, že vám dotyčný přeje bohatství. Pokud peněženku daruje partner, naznačuje, že by bylo dobré víc vydělávat do společného rozpočtu.

Lovecký nůž a zbraně: Všeobecně vyjadřují pokoru. Dárce vám tím dává najevo, že vás vnímá jako mocného člověka.

Květina v květináči: Velmi vám záleží na rodinném štěstí toho, komu dárek dáváte.

Dárky můžeme samozřejmě koupit, ale určitě jsou nejlepší ty, které vyrobíte sami. Vložíte do nich totiž energii a požehnání. A to má na vašeho přátele vždy dobrý, léčivý vliv. Ať už darujete cokoliv, vždy pamatujte, že dárek by neměl nést postranní úmysly a měl by dotyčného vždy potěšit a rozradostnit. Pokud jste ti obdarovaní vy, vždy si dárek berte s úctou a pokorou, ale pamatujte, že pokud jste dárek už přijali, určitým způsobem jste se dotyčnému zavázali.

 

Váš šaman Pavel

Autor je členem Věštírny Květy Fialové


Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

 

Více o Věštírně Květy Fialové se dozvíte na www.vykladzive.cz

Věštírna K.Fialové


8.8.2011   Rubrika: Věštírna   |   Komentářů 106   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dárky a jejich význam. Čím své blízké obdarováváte vy?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Vvendulak
Vvendulak - 10.6.2023 17:34

Ta je moc hezká, je tam, že má dvě stěny. Opravdu udrží dlouho horký nápoj?

 
Violeta22
Violeta22 - 26.5.2023 17:35

Vybrala jsem si tuhle, mám ráda jemné barvy https://www.bakly.cz/konvicka-na-caj-duet-bella-ronde-12l-mauve-101013.

 
Vvendulak
Vvendulak - 24.5.2023 19:26

A kde jsi prosím koupila konvičku? A jaký má design?

 
Violeta22
Violeta22 - 22.5.2023 18:48

Já jsem darovala mamince k narozeninám konvičku na čaj. Dlouho nějakou chtěla a konečně jsem objevila kvalitní a designovou.

 
Dokoupilova
Dokoupilova - 30.11.2022 20:25

Já jsem ho našla na stránkách obchodu, kde se na modly aut na dálkové ovládání specializují https://www.rcobchod.cz/produkty/conqueror-pro-4x4-80-minut-jizdy-1-18-maly-crawler-P75462.html Doporučuji se mrknout i na ostatní modely autíček.

 
Teruuula
Teruuula - 29.11.2022 19:27

Kde se dá vzít takové? Vy jste už takové autíčko na dálkové ovládání někde viděla?

 
Dokoupilova
Dokoupilova - 27.11.2022 16:44

Ideální je vybrat terénní auto, které má krytí proti vodě. Může tak s ním pak jezdit i venku a nemusíte mít strach, že by se autu něco stalo.

 
Teruuula
Teruuula - 26.11.2022 13:04

Chtěla bych koupit pro svého syna na Vánoce auto na dálkové ovládání. Víte jak vybrat dobré a kvalitní, které se jen tak nerozbije?

 
Mirka999
Mirka999 - 25.11.2022 15:15

Každý rok si lámu hlavu s tím, co mám komu koupit na Vánoce, aby byli všichni spokojení. Nejjednodušší to mám s dcerou, které je šestnáct roků a poslední dobou jí okouzlila chirurgická ocel, takže jí vybírám vždy na internetových stránkách https://www.sperky-marre.cz/piercing-s1426CZ nějaké šperky. Alespoň mám tedy dárek pro jednoho člena rodiny dárek.

 
Lulakova
Lulakova - 4.11.2022 19:20

Dlouho jsem nevěděla co pro dcerku na Vánoce a nakonec se mi podařilo koupit perfektní dárek. Dlouho chtěla chytré hodinky, a tak jsem jí vybrala krásný model https://www.armodd.cz/armodd-squarz-11-pro-zlata/

 
Terka jun
Terka jun - 10.11.2020 20:42

Dlouhou dobu to u nás doma bylo hodně těžké po finanční stránce, až když šel přítel na kamion, tak se to u nás výrazně zlepšilo. Konečně nežijeme od výplaty k výplatě a nemusíme přemýšlet, jestli nakoupíme za 500 nebo za tisíc korun. Proto jsem mu na Vánoce objednala peněženku z pravé kůže s motivem kamionu https://penezenkylp.cz/panske/69-kozena-penezenka-kamion.html i jako takovou vzpomínku, že díky němu se máme dobře

 
Ivanka082
Ivanka082 - 23.10.2020 22:19

Holky, mě naprosto ohromil můj přítel. Je to vysoce postavený úředník v jedné komerční bankovní instituci u nás v republice. Peněz máme jak želez, fakt si není nač stěžovat. Ale překvapit dokáže i po letech. Přinesl mi domů náušnice s diamanty. Je to fakt pravé, žádné železo. Nádherné, moc drahé.. Miluji ho.

 
Rozehnalova
Rozehnalova - 29.9.2020 23:18

Podle mého názoru jsou nejlepším tipem na dárek hodinky. Já mám tedy zkušenost, že kdykoliv jsem někomu dala jako dárek hodinky, tak to byl vždy úspěch. Naposledy jsem kupovala sestře tyto chytré hodinky: https://www.smartomat.cz/armodd-slowatch-rose-gold-vinove-cervena/ . Je docela velký sportovec, takže tyto hodinky ocenila.

 
ivanka386
ivanka386 - 31.10.2019 21:27

Já to teda dělám tak, že se všem snažím dávat spíš jen nějaké drobnosti, které potěší. Velké dárky kupuji prakticky jen dětem. Třeba svému synovi jsem se letos rozhodla koupit takový pěkný dětský kulečníkový stůl na hraní, viz https://hrackyzadobrekacky.cz/spolecenske-hry/kulecnikovy-stul-q1nxw

 
donalabuznikova
donalabuznikova - 22.9.2019 23:57

Podle mě je pro ženu ten nejlepší dárek rozhodně kytice, protože ženy květiny už od přírody milují. Já osobně jsem v tomto směru ukázkovým případem, protože mě nejvíc ze všeho dokáže potěšit puget růží od https://www.florea.cz/

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78616.
    Archiv anket.