Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Dárky a jejich význam. Čím své blízké obdarováváte vy?

Dárky a jejich význam. Čím své blízké obdarováváte vy?

Od nepaměti, co svět světem stojí, si lidé dávali dárky. Ať už z lásky, nebo jen tak pro radost, ale také proto, že se chtěli někomu zavděčit, nebo na sebe někoho navázat. Uvedu několik příkladů, jaké dárky jsou vhodné, při jakých příležitostech, a naopak, jaké jsou naprosto nevhodné. Také se dozvíte, co určitý dárek vyjadřuje.

Pokud chcete darovat něco z lásky ženě, je rozhodně vhodná květina v červené barvě, vyjadřuje čistotu srdce a lásku, pokud chcete darovat něco dražšího, hodí se určitě prstýnek. Ale muži pozor! Pokud darujete ženě prstýnek s bílým kamínkem, bude to chápat tak, že ji žádáte o ruku. Pokud chce žena darovat muži dárek z lásky, největším darem pro něj bude ona sama. Však víte, jak to myslím … Pokud chcete muže na sebe nalákat a získat jeho náklonnost, darujte mu pěkné červené jablíčko.

To, co byste z lásky darovat neměli, nebo není zrovna moc vhodné, je třeba náramek. Darovat náramek vyjadřuje touhu, že si chcete dotyčného k sobě připoutat. Řetízek má zase význam, že potřebujete mít ve vztahu poslední slovo, a když darujete ženě náhrdelník, tak vám záleží především na tom, aby vás dobře reprezentovala ve společnosti.

Dárky z přátelství jsou asi nejběžněji dávanými dárky. Zaměřím se ale především na ty, které zrovna není příliš vhodné přátelům dávat. Tak například … když kamarád koupí kamarádce hrnec, očekává, že mu bude vařit, nebo ho alespoň jednou za čas zvát na jídlo. Jinak to platí o nádobí všeobecně. Naopak robot nebo pro chlapa kuchyňský nůž, jsou dárky vhodné.

Ženě zásadně nikdy nedarujte smeták nebo koště, to jsou dárky vyloženě trapné. Neplatí to naopak v případě, že vaše kamarádka je čarodějnice. Také osobní váha se moc nehodí. Dárky z přátelství mají vždy význam a vyjadřují, že si svého přítele vážíte, ale zároveň očekáváte jeho náklonnost.

A jaké dárky dávat dětem? Především by měly sloužit ke hře, rozvoji osobnosti a fantazii dítěte. Jen tak pro zajímavost, pokud vás někdo obdaruje pírkem nebo peřím, vyjadřuje vám plnou důvěru a stáváte se pro dotyčného léčitelem jeho smutku. Jediný dárek, který byste opravdu dávat neměli, je věnec, ten si nechte pro dotyčného jako dárek poslední, na rozloučenou.

 

Několik příkladů, co který dárek vyjadřujedárky

Srdce: Vyrobené z perníku nebo jen namalované, také srdce jako šperk, vyjadřuje vždy lásku k obdarovanému. Pouze srdce plyšové vyjadřuje infantilní lásku. Tak pozor.

Kniha: Není jen pro radost, ale pokud knihu dáváte, naznačujete, že si vážíte vzdělání svého přítele.

Láhev: Vína nebo jiného alkoholu, vyjadřuje, že dotyčného zvete k oslavě a k společným radovánkám.

Svatý obrázek: Ať už se jedná o obrázek nebo šperk, vyjadřuje vyšší záměr a ochranu, ale zároveň i upozornění na nutnost respektování vyššího řádu.

Obraz: Vyjadřuje hluboké přátelství a touhu zůstat v paměti obdarovaného.

Peněženka: Znamená, že vám dotyčný přeje bohatství. Pokud peněženku daruje partner, naznačuje, že by bylo dobré víc vydělávat do společného rozpočtu.

Lovecký nůž a zbraně: Všeobecně vyjadřují pokoru. Dárce vám tím dává najevo, že vás vnímá jako mocného člověka.

Květina v květináči: Velmi vám záleží na rodinném štěstí toho, komu dárek dáváte.

Dárky můžeme samozřejmě koupit, ale určitě jsou nejlepší ty, které vyrobíte sami. Vložíte do nich totiž energii a požehnání. A to má na vašeho přátele vždy dobrý, léčivý vliv. Ať už darujete cokoliv, vždy pamatujte, že dárek by neměl nést postranní úmysly a měl by dotyčného vždy potěšit a rozradostnit. Pokud jste ti obdarovaní vy, vždy si dárek berte s úctou a pokorou, ale pamatujte, že pokud jste dárek už přijali, určitým způsobem jste se dotyčnému zavázali.

 

Váš šaman Pavel

Autor je členem Věštírny Květy Fialové


Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

 

Více o Věštírně Květy Fialové se dozvíte na www.vykladzive.cz

Věštírna K.Fialové


8.8.2011   Rubrika: Věštírna   |   Komentářů 106   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dárky a jejich význam. Čím své blízké obdarováváte vy?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Riki
Riki - 8.8.2011 21:56

Pentlička: a to je nic proti tomu, co učinil můj otec. smajlik - 42 Naučil mé syny pískat na trávu, na stonek pampelišky, a vyrábět vrbový píšťalky. O pískání obyčejně "na hubu" ani nemluvě. A luskat hlučně prstama. To jsou všecko zvuky, které, jsouc do nekonečna opakovány, dokážou přivésti člověka k zoufalství. smajlik - 80

Velikonoční řehtačky taky měli, pochopitelně. smajlik - 42

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 8.8.2011 20:32

Juana - měla jsem dobrého známeho souseda, byl v Jáchymově. Také neměl rád rudé karafiaty ani jeho žena je nechtěla. Chudáci kytky to odnesly.

 
Pentlička
Pentlička - 8.8.2011 20:24

Můj tatínek dal jednou mým dětem velikonoční řehtačku. Příšernější dárek nepamatuju!

 
YXH
YXH - 8.8.2011 18:36

trpajzlik: Tatrovku jsem milovala. Do kramu to bylo kousek po chodniku, tak jsem jednu slecnu nalozila, druha mi pomahala tahnout a na ceste zpatky obe tahly nakup. Kdyz byla moc tezka, musela jsem pomahat do kopce smajlik - 68
Vnucka ma taky ty ramusici hracky, ale za chvili si clovek zvykne protoze ty zvuky jsou stejne. Ta kytara byla desna protoze mnoukala pokazde jinak

 
Juana
Juana - 8.8.2011 18:17

Ono to sem moc nepatří - ale červená kytka mi to připomněla. Můj dědeček umřel v tak nešťastný termín, že měl pohřeb 25. února - tedy pro ty mladší, co to nepamatují - na den Vítězného února. Takže rodina měla speciální přání - na rakev mu nesmějí přijít rudé kytky. Chudák děda miloval komunisty jak osinu v zadku a musel by se v hrobě obracet, když už mu to vyšlo tak blbě. Takže lidi to respektovali, i pohřebáci dodali věnce v barvě žluto-bílé nebo růžovo-bílé.

 
YXH
YXH - 8.8.2011 18:13

Kadla: Moje deti dostaly kytaru (plastovou s nylonovyma strunama), bylo to horsi nez kdyz tahas kocku za ocas. Myslim si ze byla ruska, a vydrzela snad vsechno. Kdyby z toho plastu delali rakety, tak by to snad vydrzely az na mesic. smajlik - 68
Nastesti jsem v krame s hrackama narazila na krasny bubinek a trubku a detickam darce jsem udelala velikaaaanskou radost. smajlik - 42

 
YXH
YXH - 8.8.2011 17:43

Kozoroh18: Jo s tim smetackem a jinym nacinim jsme to udelali kamosce, kdyz si koupili novy baracek. Myci prostredky, rukavice, mop, kybl, balik papirovych uterek, a toaletaku. V tom kybli byly dve brousene skenicky a flaska sampusu, a k tomu syrovy dip a slane susenky. Brali to vsema deseti, hlavne taky proto, ze toaletak a uterky dosly a museli by na nakup, na ktery nemeli zrovna cas. Ja od nich dostala zase veci na zahradku a cokoladu (na energii). Nikdo se neurazil, a kamaradime porad. smajlik - 68

 
Kočkomilka
Kočkomilka - 8.8.2011 16:26

Synové našich sousedů měli auto "trambus"-my starší víme a známe.smajlik - 16 Bytelné,kovové auto na gumových pneumatikách, žádná plastová tatra. Dnes už nevím,kde ji vzali,ale hračka to byla úžasná. My zase měli správný chodník kolem domu, sice ukončený 2 schody,ale ať. Vyřádili jsme se úžasně, snad až do mých 10 let.

 
Almega
Almega - 8.8.2011 15:36

Naše děti taky měly "hlasité" dárky: od takového toho mlýnku,co měl kličku a dokola drnkal,po velký xylofon,bubínek,dokonce jsem jim tehdy v Německu koupila klávesy....Tam byly nastavené různé rytmy a melodie,takže u nás nebylo nikdy ticho...Podotýkám,že jsme dlouho neměli televizi! Syn hrál asi 7 let na klavír a pak toho v nejlepším nechal...Dcera pískala trochu na flétnu.Dnes je doma ticho,řekla bych až moc-děti vyrostly....vnoučata ještě dlouho nebudou....Kam asi zmizel ten xylofon???

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 8.8.2011 14:29

teď je tolik hraček co hrají, vydávají různé zvuky a mluví. Dětem to dělá velkou radost a snáží se mačkat všechny knoflíky co nejrychleji za sebou a je to pěkný myšmaš. Jak se to vypne nebo vyndají batérky okamžitě strácí zájem o hračku. Perfektní je i ta plastová sekačka, to má asi hodně lidí radost, když si chtějí na zahradě chrupnout a za plotem dítko seče.smajlik - 68

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 8.8.2011 14:23

Riki - 8.8.2011 12:18

tak v mám případě by to žádné faux pass nebylo, čokoládou mně nikdo neurazí, jen rozšířísmajlik - 68

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 8.8.2011 14:19

sharon - 8.8.2011 11:17 moje holky ji měly také

Linda - 8.8.2011 11:34 dobrá rada nad zlato, c. To vipadá jako, že bude pomsta zlatá.smajlik - 68

 
Petruša
Petruša - 8.8.2011 14:14

sharon: jestli se t po té tatrovce stýská, mám jí doma, klidně ti jí pošlu smajlik - 68

dárky co dělají rámus jsou šílený, děti z toho mají radost, rodiče osypky. Jednou dostal starší syn když mu byly necelé dva roky k Vánocům asi tři takový dárky, z toho dva od tchýně a ta z toho měla škodolibou radost, smála se nám že to jsou dárky za trest pro nás smajlik - 68 (máme dobrý vztahy, tím si tu na to nestěžuju. Teď dostal mladší syn k svátku dva takové dárky, jsou super, ale ten rámus...on se toho bojí, takže je to tu nevyužitý)

 
PEGG
PEGG - 8.8.2011 12:50

Já si dodnes pamatuji jak jsem dostala od mého manžela velikou červenou jahodu. Byla první co uzrála na zahrádce a dodnes ji mám zafixovanou jako nejmilejší dárek, protože byla darovaná z láskysmajlik - 43

 
Riki
Riki - 8.8.2011 12:18

Mno, u dárků mám ten postranní úmysl, aby dotyčný tu věc nevyhodil hned před mýma očima, ale aspoň počkal, až u toho nebudu. smajlik - 42 Když se náhodou trefím do něčeho, co je mu k užitku nebo k radosti, tím líp. Ale často dávám čokoládu, a tu jsem výše nenalezla, tak teď nevím, jestli se nedopouštím nějakého faux pass. No vem to čert, co budu vymejšlet jiného, však on svatý obrázek flák čokošky nenahradí. smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78616.
    Archiv anket.