Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Dárky a jejich význam. Čím své blízké obdarováváte vy?

Dárky a jejich význam. Čím své blízké obdarováváte vy?

Od nepaměti, co svět světem stojí, si lidé dávali dárky. Ať už z lásky, nebo jen tak pro radost, ale také proto, že se chtěli někomu zavděčit, nebo na sebe někoho navázat. Uvedu několik příkladů, jaké dárky jsou vhodné, při jakých příležitostech, a naopak, jaké jsou naprosto nevhodné. Také se dozvíte, co určitý dárek vyjadřuje.

Pokud chcete darovat něco z lásky ženě, je rozhodně vhodná květina v červené barvě, vyjadřuje čistotu srdce a lásku, pokud chcete darovat něco dražšího, hodí se určitě prstýnek. Ale muži pozor! Pokud darujete ženě prstýnek s bílým kamínkem, bude to chápat tak, že ji žádáte o ruku. Pokud chce žena darovat muži dárek z lásky, největším darem pro něj bude ona sama. Však víte, jak to myslím … Pokud chcete muže na sebe nalákat a získat jeho náklonnost, darujte mu pěkné červené jablíčko.

To, co byste z lásky darovat neměli, nebo není zrovna moc vhodné, je třeba náramek. Darovat náramek vyjadřuje touhu, že si chcete dotyčného k sobě připoutat. Řetízek má zase význam, že potřebujete mít ve vztahu poslední slovo, a když darujete ženě náhrdelník, tak vám záleží především na tom, aby vás dobře reprezentovala ve společnosti.

Dárky z přátelství jsou asi nejběžněji dávanými dárky. Zaměřím se ale především na ty, které zrovna není příliš vhodné přátelům dávat. Tak například … když kamarád koupí kamarádce hrnec, očekává, že mu bude vařit, nebo ho alespoň jednou za čas zvát na jídlo. Jinak to platí o nádobí všeobecně. Naopak robot nebo pro chlapa kuchyňský nůž, jsou dárky vhodné.

Ženě zásadně nikdy nedarujte smeták nebo koště, to jsou dárky vyloženě trapné. Neplatí to naopak v případě, že vaše kamarádka je čarodějnice. Také osobní váha se moc nehodí. Dárky z přátelství mají vždy význam a vyjadřují, že si svého přítele vážíte, ale zároveň očekáváte jeho náklonnost.

A jaké dárky dávat dětem? Především by měly sloužit ke hře, rozvoji osobnosti a fantazii dítěte. Jen tak pro zajímavost, pokud vás někdo obdaruje pírkem nebo peřím, vyjadřuje vám plnou důvěru a stáváte se pro dotyčného léčitelem jeho smutku. Jediný dárek, který byste opravdu dávat neměli, je věnec, ten si nechte pro dotyčného jako dárek poslední, na rozloučenou.

 

Několik příkladů, co který dárek vyjadřujedárky

Srdce: Vyrobené z perníku nebo jen namalované, také srdce jako šperk, vyjadřuje vždy lásku k obdarovanému. Pouze srdce plyšové vyjadřuje infantilní lásku. Tak pozor.

Kniha: Není jen pro radost, ale pokud knihu dáváte, naznačujete, že si vážíte vzdělání svého přítele.

Láhev: Vína nebo jiného alkoholu, vyjadřuje, že dotyčného zvete k oslavě a k společným radovánkám.

Svatý obrázek: Ať už se jedná o obrázek nebo šperk, vyjadřuje vyšší záměr a ochranu, ale zároveň i upozornění na nutnost respektování vyššího řádu.

Obraz: Vyjadřuje hluboké přátelství a touhu zůstat v paměti obdarovaného.

Peněženka: Znamená, že vám dotyčný přeje bohatství. Pokud peněženku daruje partner, naznačuje, že by bylo dobré víc vydělávat do společného rozpočtu.

Lovecký nůž a zbraně: Všeobecně vyjadřují pokoru. Dárce vám tím dává najevo, že vás vnímá jako mocného člověka.

Květina v květináči: Velmi vám záleží na rodinném štěstí toho, komu dárek dáváte.

Dárky můžeme samozřejmě koupit, ale určitě jsou nejlepší ty, které vyrobíte sami. Vložíte do nich totiž energii a požehnání. A to má na vašeho přátele vždy dobrý, léčivý vliv. Ať už darujete cokoliv, vždy pamatujte, že dárek by neměl nést postranní úmysly a měl by dotyčného vždy potěšit a rozradostnit. Pokud jste ti obdarovaní vy, vždy si dárek berte s úctou a pokorou, ale pamatujte, že pokud jste dárek už přijali, určitým způsobem jste se dotyčnému zavázali.

 

Váš šaman Pavel

Autor je členem Věštírny Květy Fialové


Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

 

Více o Věštírně Květy Fialové se dozvíte na www.vykladzive.cz

Věštírna K.Fialové


8.8.2011   Rubrika: Věštírna   |   Komentářů 106   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dárky a jejich význam. Čím své blízké obdarováváte vy?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
denda04
denda04 - 8.8.2011 12:16

sharon: tak tatrovka to byl děs smajlik - 76smajlik - 76 a taky odrážedlo taky klape jak hrom smajlik - 58smajlik - 67smajlik - 68

ted naši vnuci nejraději mají obálku s penizkama a dobrou kosmetiku k tomu maličká samo hračky ,které frčí smajlik - 58

 
trpajzlik
trpajzlik - 8.8.2011 12:13

smajlik - 16smajlik - 16 nejsme všechny nějak stejná generace? Hurvínka z velkých desek si už pouštějí vnučky - jak já jsem si zacpávala uši, když řval Hurvajz z Pohádkového lesa nebo nějakého zámku .........., tatrovku máme také - dřív se na ní dalo jezdit po ulici, teď už jen na dvorku - jezdí po cestě jedno auto za druhým, chodník tu nemáme, tak to nejdesmajlik - 31smajlik - 31

 
emchira
emchira - 8.8.2011 12:07

oranzova tatrovka je u nas doma dodnes,jiz obstastnuje druhou generaci.
Kdyz jsem blahe pameti pracovala v materske skole,meli jsme ji tam tez a detem se pujcovala na poradnik.

 
Jarča*
Jarča* - 8.8.2011 12:05

Kočkomilka: nemáme my stejné děti? Ti dva starší taky Šmouly, a nejmladší Hurvínkasmajlik - 68

 
anadir
anadir - 8.8.2011 12:04

Velká oranžová tatrovka byla náhodou super, synek ji měl dlouho a když dosloužila, dostal ode mne novou. smajlik - 16 Na dvorku na trávníku tolik nerachotila.

 
Kočkomilka
Kočkomilka - 8.8.2011 11:50

Máte holky pravdu, že všichni jsme takoví nějací negativní. Já vždycky o víkendu žiju jiný život, pookřeju, zvlášť když se objeví někdo z mlaďochů a v práci se skoro bojím otevřít email a zvednout telefon. Kritizovat umí kde kdo a léčit si bolístky na druhých. Ale potěšit,pochválit, to jde hůř a hůř,i když je za co.
Na nějaké nevhodné dary si nepamatuju, zbraně se u nás nezavedly,syn po ničem takovém netoužil, píš se furt točila kazeta písniček o Šmoulech, synovci zase ujížděli na Hurvínkovi. A když to tak vezmeme-furt lepší třískání do bubínku než pokličkami o hrnce.smajlik - 16

 
Linda
Linda - 8.8.2011 11:34

O dekuji dekuji vám vsem smajlik - 81smajlik - 81smajlik - 81. Me opetovne pribuzenstvo DESIVE nas.... ted o víkendu.... budu nad veci a jako hodná teticka hned priste obdaruji neterinky (=klokánata) byt narozky maji az po vánocich. Jdu po práci shánet bubinek, trumpetku a dalsí hudebni osobnost rozvijejici hracky smajlik - 42

 
sharon
sharon - 8.8.2011 11:17

Kozoroh18: vosa u nás nebyla...ale ta velká plastová tatrovka co rachotila po chodníku že se to nedalo poslouchat ani zavřeným oknem......tak ta u nás byla...a dlouho...potforasmajlik - 68

 
Kadla
Kadla - 8.8.2011 11:17

Aja: smajlik - 34

 
Aja
Aja - 8.8.2011 11:16

Kadla: To jsem hrozně ráda synovci a neteři kupovala já! Buď něco na mlácení, foukání nebo na baterky!smajlik - 34Rodiče mu pochopitelně brzy vyndali fungující baterky a šoupli tam vybité. Jednou jsem šla se synovcem nakoupit a ptám se ho jakou bude chtít dobrotku nebo zmrzlinu. Koukl na mě a povídá...Teto, bateuky...smajlik - 34

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 8.8.2011 11:14

trpajzlik - vše je jednou poprvé.

 
emchira
emchira - 8.8.2011 11:13

trpajzlik. rajskou?

 
modroočka
modroočka - 8.8.2011 11:13

Je milé dostávat dostávat dárky. A že to není vždy "jen tak", i když si to nemusíme myslet.
Mně se stalo, že jsem dostala řezaný mix květin, jejichž základem byla červeno fialová lilie. Moc se mi nelíbila, ale ze slušnosti jsem ji postavila na stůl... a pak ji stěhovala na různá mista v domě i před ním a nikde jsem s ní nebyla spokojena. Měla tak negativní energii, že skončila v popelnici.
A jiné dárky? Ať už šlo o skleničky, trička, obrázky na zeď či povlečení na postel. Byly moc pěkné a báječně ladily mému oku. ... a přesto se staly moji noční můrou. Byly to dárky prokleté.
Až dodatečně jsem si uvědomila, že dáma, která když se s někým rozkmotřila, ihned vyhazalovala všechno, co od té osoby kdy dostala.
Co dělala sama, toho se bála, že příjde od jiných. smajlik - 66

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 8.8.2011 11:12

pamatujete na ty vosy co děti tahaly na provázku. Tak tu mamka darovala do němec a tatínek obdarovaného dítka pomalu šílel z toho cvakání. Tak vzal kleště ucvakl ten pásek, vosička přestala cvakat a dítko ztratilo zájem.

 
trpajzlik
trpajzlik - 8.8.2011 11:09

Jarča*: já taky blbnu, spálila jsem oběd - to se mi ještě nestalosmajlik - 36

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78616.
    Archiv anket.