Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Dárky a jejich význam. Čím své blízké obdarováváte vy?

Dárky a jejich význam. Čím své blízké obdarováváte vy?

Od nepaměti, co svět světem stojí, si lidé dávali dárky. Ať už z lásky, nebo jen tak pro radost, ale také proto, že se chtěli někomu zavděčit, nebo na sebe někoho navázat. Uvedu několik příkladů, jaké dárky jsou vhodné, při jakých příležitostech, a naopak, jaké jsou naprosto nevhodné. Také se dozvíte, co určitý dárek vyjadřuje.

Pokud chcete darovat něco z lásky ženě, je rozhodně vhodná květina v červené barvě, vyjadřuje čistotu srdce a lásku, pokud chcete darovat něco dražšího, hodí se určitě prstýnek. Ale muži pozor! Pokud darujete ženě prstýnek s bílým kamínkem, bude to chápat tak, že ji žádáte o ruku. Pokud chce žena darovat muži dárek z lásky, největším darem pro něj bude ona sama. Však víte, jak to myslím … Pokud chcete muže na sebe nalákat a získat jeho náklonnost, darujte mu pěkné červené jablíčko.

To, co byste z lásky darovat neměli, nebo není zrovna moc vhodné, je třeba náramek. Darovat náramek vyjadřuje touhu, že si chcete dotyčného k sobě připoutat. Řetízek má zase význam, že potřebujete mít ve vztahu poslední slovo, a když darujete ženě náhrdelník, tak vám záleží především na tom, aby vás dobře reprezentovala ve společnosti.

Dárky z přátelství jsou asi nejběžněji dávanými dárky. Zaměřím se ale především na ty, které zrovna není příliš vhodné přátelům dávat. Tak například … když kamarád koupí kamarádce hrnec, očekává, že mu bude vařit, nebo ho alespoň jednou za čas zvát na jídlo. Jinak to platí o nádobí všeobecně. Naopak robot nebo pro chlapa kuchyňský nůž, jsou dárky vhodné.

Ženě zásadně nikdy nedarujte smeták nebo koště, to jsou dárky vyloženě trapné. Neplatí to naopak v případě, že vaše kamarádka je čarodějnice. Také osobní váha se moc nehodí. Dárky z přátelství mají vždy význam a vyjadřují, že si svého přítele vážíte, ale zároveň očekáváte jeho náklonnost.

A jaké dárky dávat dětem? Především by měly sloužit ke hře, rozvoji osobnosti a fantazii dítěte. Jen tak pro zajímavost, pokud vás někdo obdaruje pírkem nebo peřím, vyjadřuje vám plnou důvěru a stáváte se pro dotyčného léčitelem jeho smutku. Jediný dárek, který byste opravdu dávat neměli, je věnec, ten si nechte pro dotyčného jako dárek poslední, na rozloučenou.

 

Několik příkladů, co který dárek vyjadřujedárky

Srdce: Vyrobené z perníku nebo jen namalované, také srdce jako šperk, vyjadřuje vždy lásku k obdarovanému. Pouze srdce plyšové vyjadřuje infantilní lásku. Tak pozor.

Kniha: Není jen pro radost, ale pokud knihu dáváte, naznačujete, že si vážíte vzdělání svého přítele.

Láhev: Vína nebo jiného alkoholu, vyjadřuje, že dotyčného zvete k oslavě a k společným radovánkám.

Svatý obrázek: Ať už se jedná o obrázek nebo šperk, vyjadřuje vyšší záměr a ochranu, ale zároveň i upozornění na nutnost respektování vyššího řádu.

Obraz: Vyjadřuje hluboké přátelství a touhu zůstat v paměti obdarovaného.

Peněženka: Znamená, že vám dotyčný přeje bohatství. Pokud peněženku daruje partner, naznačuje, že by bylo dobré víc vydělávat do společného rozpočtu.

Lovecký nůž a zbraně: Všeobecně vyjadřují pokoru. Dárce vám tím dává najevo, že vás vnímá jako mocného člověka.

Květina v květináči: Velmi vám záleží na rodinném štěstí toho, komu dárek dáváte.

Dárky můžeme samozřejmě koupit, ale určitě jsou nejlepší ty, které vyrobíte sami. Vložíte do nich totiž energii a požehnání. A to má na vašeho přátele vždy dobrý, léčivý vliv. Ať už darujete cokoliv, vždy pamatujte, že dárek by neměl nést postranní úmysly a měl by dotyčného vždy potěšit a rozradostnit. Pokud jste ti obdarovaní vy, vždy si dárek berte s úctou a pokorou, ale pamatujte, že pokud jste dárek už přijali, určitým způsobem jste se dotyčnému zavázali.

 

Váš šaman Pavel

Autor je členem Věštírny Květy Fialové


Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

 

Více o Věštírně Květy Fialové se dozvíte na www.vykladzive.cz

Věštírna K.Fialové


8.8.2011   Rubrika: Věštírna   |   Komentářů 106   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dárky a jejich význam. Čím své blízké obdarováváte vy?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Bellana
Bellana - 8.8.2011 10:43

majucha: To by mi bylo moc líto, kdybys sem přestala přispívat nebo, nedejbože, dokonce i chodit. smajlik - 11 Tvoje články mě vždycky zvednou náladu. Ono to tak nevypadá, vyjadřuji jako stoletá kmetka, ale ve skutečnosti mám nadhled a mám ráda lidi s nadhledem a schopností najít v každodenních věcech jejich komickou složku. Ale kdybys to náhodou myslela vážně smajlik - 11, tak nezapomeň, že máš svůj blogsmajlik - 2

 
Jarča*
Jarča* - 8.8.2011 10:39

Kozoroh18: majucha: přesně tak, nedá se zavděčit všem...smajlik - 26

 
Jarča*
Jarča* - 8.8.2011 10:37

Hugo-z-hor: smajlik - 47gratulujusmajlik - 64smajlik - 61

 
Aja
Aja - 8.8.2011 10:36

majucha: To nám neuděláš!smajlik - 82

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 8.8.2011 10:34

majucha - klídek, nikdy se nedá zavděčit všem. Tak jako já se svýma nápadama v nakupování dárků. Je to pro mně, osobu bez fantazie velice náročné, aby dárek potěšil a ještě sloužil.
K jedněm narozkám jsem dala známé vázu smalt nebyla za laciný peníz, toto sklo si sama kupovala, tak jsem si myslela.... , ale ona se tetelila nad voňavou svíčkou. Letos jsem zde okopčila nápad a udělala ji dort z toaleťáku. Všichni okolo se chechtali i ona to přijala s humorem. Ovšem tentokrát se dozvídám od známých jakým dárkem jsem ji darovala. Ukazuje ho každému, nevím zda v dobrém či naopak.
Proč by takový smeták, lopatka a smetáček s velkou mašlí nemohl být dárek při návštěvě dobrých přátel v novém bydlení. Přidá se dobrá lahvinka.

 
Hugo-z-hor
Hugo-z-hor - 8.8.2011 10:25

Babičky mají za týden svátek a dostanou foto z UTZ, co tím asi chceme říct smajlik - 68 Jen nevím, jak velké nadšení to sklidí, neb to bude třetí smajlik - 26

 
Stanik
Stanik - 8.8.2011 10:22

majucha: tak pak mne to jeste vic mrzi.. protoze povetsinou se zdrzuju hlasovani... timto se jeste jednopu omlouvam.

 
PEGG
PEGG - 8.8.2011 10:16

Anahir - 8.8.2011 10:01 smajlik - 47smajlik - 68 jj to jablko v kachně je super nápad na nedělní obědsmajlik - 61

 
PEGG
PEGG - 8.8.2011 10:12

majucha - 8.8.2011 9:52 - já bych to neviděla tak černěsmajlik - 56smajlik - 25
Ono mi přijde, že všeobecná nálada mezi lidem českým se blíží bodu mrazu, ono taky co nás má těšit,že?Počasí stojí za prd, denně člověk čte o rozkrádání našich peněz, které by byly tak potřebné všude jinde,než končí nebo jsou vynaložené naprosto bezúčelně,prací se nejen nezbohatne,ale už nás ani neuživí, takže daně se zvýší a už jen čekám,kdy nám zakážou zpívatsmajlik - 68 Kde je ta světlá budoucnost,co nám slibovali,čím dál víc lidí z ní má strach(nebudu rozebírat podrobnosti) a tak se ta bezmoc a smutek odráží v konání každého z nás a pak podrážděně reagujeme i tam, kde to není na místěsmajlik - 17
Tak si sypu popel na hlavu a hlasuji pro pozitivní myšlení a veselou myslsmajlik - 61

 
emchira
emchira - 8.8.2011 10:04

anahir. a darky tzv.chlastaci

 
štoudev
štoudev - 8.8.2011 10:03

Stanik: já se neurazila, ale prostě jen přetekla míra všeho... Některé dámy tady dost dobře vědí proč a tohle už byla jen ta poslední kapka. Ono všechno má nějaké hranice a ty svoje jsem právě překročila. Tak pardon.

 
Anahir
Anahir - 8.8.2011 10:01

Nejlepší jsou tzv. dárky žrací.

A nějakej velkej supr hrnec bych ocenila, protože jsou drahý a věčně je potřebuju.
A kdybych chtěla náklonnost méhosmajlik - 43 tak si jabko můžu strčit někam - ale kdybych nabídla přetékající talíř s vepřo knedlo zelo nebo mísu s lineckým cukrovím - tak mě pak láskou sežeresmajlik - 68smajlik - 58
Tak mě ale napadá, že bych to jabko mohla strčit do kachny a teprve pak nabídnoutsmajlik - 34smajlik - 34

 
Stanik
Stanik - 8.8.2011 9:57

majucha: no zrovan Tvoje a Kadliny clanky jsou vzdycky vtipne a o něčem... ten zbytek je stridave oblacno...nechapu, proc se hned urazet. Promin, jestli jsem se Te nejak dotkla...fakt se omlouvam.smajlik - 65

 
štoudev
štoudev - 8.8.2011 9:52

Stanik: no seriál o líčení píše Jana Ludvíková a rozhodně to není reklama ani komerční článek. Nejspíš jí asi přišlo to téma do časopisu pro ženy vhodnésmajlik - 26. Ale poslední dobou fakt ať napíše kdokoliv cokoliv, tak si akorát přečte, že to jsou okurky, potřeba zaplácnout prázdné místo, hloupost nebo trapárna, populismus nebo co tady ještě padlo... jo, že si čtenářský příběhy vymýšlíme. No bájo.smajlik - 63
Už se některým holkám nedivím, že přestaly psát.smajlik - 22 Já končím taky. Báj.

 
Stanik
Stanik - 8.8.2011 9:42

majucha: to bych nerekla... jen by nemusel byt kazdy recept s rajskym protlakem...a tyhle dva clanky.. ehm.. nemelo by toho byt "komercni clanek".. nebo v casopise je to jako "xxx ( nazev casopisu) promotion".. a kazdy vi , ze jde o reklamu...nic ve zlem.. a dva hlavni clanky dne...a....smajlik - 26 ale chapu, ze i v tistenych mediich je pres leto halt okurkova sezona...

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78567.
    Archiv anket.