Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Snacha se po narození dítěte asi zbláznila

Snacha se po narození dítěte asi zbláznila

Možná mi pomohou vaše názory ohledně situace v naší rodině. Já asi vidím všechno moc osobně a nemám ten správný nadhled. Jde o vztah mezi mnou a mou snachou, potažmo i synem. Vlastně v tom hraje hlavní roli jejich dcerka a moje vnučka Adélka.

Žiju sama, s manželem jsme se rozvedli, když syn nastupoval na vysokou školu. Teď je mu už třicet let, je ženatý a před dvěma lety se jim narodila krásná holčička, moje první vnučka. Asi ani nemusím popisovat, jaká radost to pro mne byla, jak moc jsem se na maličkou těšila.

Do doby, než se Adélka narodila, byly naše vztahy velmi dobré. Mladým jsem se do ničeho nemontovala, jak to některé matky a tchyně dělají a vycházeli jsme spolu výborně. Snachu jsem brala jakoby to byla moje dcera. Líbilo se mi na ní, že je pracovitá, pečlivá, milá a příjemná.

Po narození Adélky se ale změnila. Zpočátku jsem to přikládala na vrub těhotenským a poporodním hormonům, však jsem si tím taky prošla. Chápala jsem, že je pro ni její dcerka vším, že o ni má strach. Ale jak postupoval čas, uvědomila jsem si, že to, jak se chová, úplně v pořádku asi není.

Tak ráda bych byla někdy s Adélkou sama, třeba dvě hodinky odpoledne, jít s ní na procházku, potěšit se bez dozoru. Ale není mi to dopřáno. Ani když byla ještě miminko a spala v kočárku, jsem s ní nikdy nesměla vyjet na procházku sama. Vždycky šla se mnou a dovolila mi vézt kočárek. Vysvětlovala to tím, že by se necítila dobře, kdyby ji měla ze svého dohledu.

Pak byl Adélce rok a situace zůstala stejná. Jestli chceš malou vidět, tak přijď na návštěvu nebo se zastavíme my. To zas měla snacha strach, že malou nedokážu uhlídat, protože začala chodit a všude vlezla.

Před měsícem oslavila vnučka dvouleté narozeniny, je moc šikovná, krásně mluví, je bystrá a moc hodná. Po dlouhé době jsem se osmělila a zeptala se, zda by se mnou mohla Adélka v sobotu odpoledne do ZOO. A opět stará známá písnička, že můžeme jít do ZOO všichni společně.

Možná se vám to zdá jako prkotina, ale mne to velmi trápí. Připadám si, že si o mě snacha myslí, že jsem snad neschopná. Přitom je mi teprve třiapadesát, jsem v plné síle. Chodím do práce, s klubem turistů na výlety, s kamarádkou několikrát měsíčně do divadla.

Kontakt s vnučkou je pro mne velmi důležitý a myslím, že i pro ni by chvilky, strávené se svou babičkou, byly přínosné. Jenže ani snacha ani syn o tom nechtějí nic slyšet. Adélka je prý jejich dítě a oni jsou od toho, aby stanovili pravidla, kterým se musím přizpůsobit. A je ještě malá, aby byla na celé odpoledne z dosahu alespoň jednoho z rodičů.

Minulý víkend jsme se kvůli tomu se snachou už pohádaly. Jak jsem jim nikdy do ničeho nemluvila, tak teď jsem to už nevydržela a řekla jí, že to přehání, že si připadám jako nesvéprávná, když se smím s vnučkou stýkat pouze pod dozorem a že to moje věčné doprošování je opravdu nedůstojné. Její odpověď mne doslova přimrazila. Prý se s tím musím smířit, nebo riskuju, že bych malou už nemusela nikdy vidět.  A že má svou představu o výchově a výživě dítěte a nebude riskovat, že ji budu někde potají cpát bonbóny apod. Přitom já se důsledně varuju jakýchkoli nevyžádaných rad a názorů a takové tendence opravdu nemám.

Připadá mi, že se ta holka narozením dítěte snad zbláznila. Vůbec tomu nerozumím a nechápu to. Promluvila jsem si pak se synem mezi čtyřma očima a on mi řekl, že ho to v podstatě taky trápí, jak se jeho žena změnila, že ten samý problém, jaký řeším já, řeší i její rodiče. I ti se se svou vnučkou mohou stýkat pouze pod jejím dohledem.  

Připadá vám to normální, aby dospělá žena takhle zblbla? Ve svém okolí neznám nikoho, kdo by byl až takhle umanutý. Kolegyně v práci, které jsou už taky babičkami, si vnoučata berou i na celé víkendy a mladí jsou šťastní, že si od dětí odpočinou. A já nesmím jít s vlastní vnučkou ani sama na hřiště za barák. Jsem z toho strašně smutná.

Marcela


13.6.2013   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 152   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Snacha se po narození dítěte asi zbláznila

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
loupák
loupák - 13.6.2013 8:21

sharon: hele nech toho,ty pamětnicesmajlik - 68,to víš,že většina z nás víme co jsou jesle,taky jsme si jima prošly(bohužel musely),jsme tady převážně Husákovo dětismajlik - 27..ale děkuju za to dnešní době,že si můžou rodiče užír dětí v ten nejsladší věk plnýma douškama...dodneška moje mamča slzí nad tím,že jsme se naučili chodit v jeslích a ona u toho nebylasmajlik - 85smajlik - 26

 
Jarča*
Jarča* - 13.6.2013 8:21

loupák: naši mladí jezdí každý měsíc na nějaké přednášky, tak jsou za hlídání rádi. Dokud snacha kojila, nechávala mléko ve skleničkách v mrazáku. A neřekla bych, že by tím malý nějak trpěl, naopak si myslím, že se mu věnujou až až. A skvělé vztahy máme, aspoň z mého pohledu, doufám, že ona si to myslí takysmajlik - 68.

 
loupák
loupák - 13.6.2013 8:17

PEGG: přesně tak,od školky jsem byla ráda za hlídání,abych si nemusela brát paragraf,když to nebylo nutnýsmajlik - 47

 
sharon
sharon - 13.6.2013 8:17

PEGG: smajlik - 47...mě jezdila mamča hlídat holku než jsem dostala jesle......dříve jsme dávaly děti do jeslí , to dnes některé mladé možná ani neví co to je....smajlik - 68smajlik - 68

 
loupák
loupák - 13.6.2013 8:15

sharon: co je ,,normální,, pro tebe,nemusí být ,,normální,, pro druhýsmajlik - 58...samozřejmě uznávám,že když má někdo po sobě děti jako schůdečky,rádi se jich aspoň na chvíli zbaví,ale s jedním to snad není nutný-jako v článkusmajlik - 26

 
sharon
sharon - 13.6.2013 8:15

tornado-lou: to mě taky napadlo ale proč si o tom s babičkama nepromluví.......ty babičky jsou na vnoučata mnohem opatrnější a úzkostlivější než na své vlastní děti....vím to podle sebe , ony ty prarodiče vám ty děti neukousnousmajlik - 68 a vy ochuzujete děti o prarodičovskou lásku......promiň ale jet na hodinu s kočárkem na procházku to je takový prohřešek ???............ale je to každýho věc.....

 
annie
annie - 13.6.2013 8:14

Stejně mi to připadá takové jednostranné, ale budiž.
Snacha je možná úzkostlivá přehnaně, ale pokud děcku neubližuje, tak bych ji nechala být. Malou neuchrání do konce jejího života, se sladkostmi a párkem v rohlíku se setká stejně.
Díky bohu za moje nevšímací nehlídací tchány - je to sice těžké, ale co se dá dělat.

 
PEGG
PEGG - 13.6.2013 8:13

Mladá paní má asi málo práce, chtělo by to ještě několik dětí a pak je bude sama babičce vnucovat. smajlik - 27
Marcelo, asi s tím nic nenaděláš, taky jsem měla strach o své děti, ale tohle je opravdu přehnané. Až půjde snacha do práce, třeba bude ještě ráda, když si někdy malou vezmeš. Nebo má v plánu ji ani do školky nedávat? Myslím, že stejně nic nenaděláš, tak to musíš vzít jak to je. smajlik - 45smajlik - 61

 
loupák
loupák - 13.6.2013 8:12

IVUSKA 56: já jsem prostě malýho ,,nepůjčovala,,smajlik - 68,vyloženě návštěvy na vození nechodili a když přišla moje mamča,nebo táta,šly jsme se všichni společně projít a kočárek mohli vést,to jo,to jsem jim ,,dovolila,,smajlik - 68

 
sharon
sharon - 13.6.2013 8:11

jedna z našich vnuček u nás bývala od malinka , měla u nás i postýlku a to jsem ještě pracovala...malá tu bývala o vikendech , jezdila s náma všude možně i na dovolenou , dnes jí bylo 16 a všechno si moc dobře pamatuje a je za zážitky ráda......smajlik - 46

 
sharon
sharon - 13.6.2013 8:09

normální to není a ty s tím nic nenaděláš......mám štěstí že dcera a i snacha jsou normální - normální v tom že jsou obě rády že si občas od dětí odpočinou a my prarodiče se s dětmi potěšíme a obě holky ví že bychom jím s dědou snesly modré z nebe.......
Marcelko vyčkávej , třeba to chce čas a změní se to.....smajlik - 45

 
tornado-lou
tornado-lou - 13.6.2013 8:09

taky by mě zajímal pohled z druhé strany. snacha může mít důvody, proč nechce nikoho nechávat s dítětem. nám můžou připadat dobrý nebo blbý, ale jsou to její důvody a její dítě.
Vážně si Marcelo myslíš, že když snaše vynadáš, že se zbláznila a že vnučku chceš, že ti ji radostně pujčí? asi těžko žejo. může ti to být líto, ale návštěvy vnučky si nevynutíš.
každá to máme jinak, ale já třeba taky nejsem zastánce strkání maličkých dětí babičkám. synek bude mít 3 a na týden bych ho babičce nenechala ani teď, natož v sedmi měsících, jak tu někdo psal. a to své matce věřím. jen mi to prostě nepřipadlao dobré pro nikoho. a připadám si úplně normální, děkuju za optání.

 
loupák
loupák - 13.6.2013 8:08

Monik: smajlik - 47přesně tak,taky by mě moc zajímal pohled druhé strany,protože pokud měly tak,,skvělí vztah,, ještě před vnučkou(o čemž teda silně pochybuju,ale budiž),proč najednou ta nedůvěra?smajlik - 42...například bych už jenom malýho nedala tchýni proto,že se u nich cpe do dětí od roka coca cola a jí jenom přesolený smaženinysmajlik - 63..nejsme žádná bio matka,ale malýho jsem se snažila co nejdýl uchránit od těhle sraček(pardon)smajlik - 105

 
IVUSKA 56
IVUSKA 56 - 13.6.2013 8:07

loupák: a to jsi ho nikomu nepůjčila ani na povození mezi kojením?

 
IVUSKA 56
IVUSKA 56 - 13.6.2013 8:06

sevenofnine: Monik: ale ona psala, že je to i v případě jejích rodičů.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78567.
    Archiv anket.