Žádná kytka mi nevydrží. Přitom jim nic nedělám!
Jsem nešťastná, protože se mi nedaří udržet při životě žádnou pokojovou květinu, kterou si pořídím. Před časem jsem se přestěhovala do samostatného pronájmu a začala se zařizovat. A kytičky samozřejmě nesměly chybět.
Bohužel, během pár týdnů mi všechny, které jsem si pořídila, zvadly a už se nevzpamatovaly. Nevydržela dokonce ani poměrně odolná voděnka.
Nevím, co dělám špatně. Všem jsem dopřála kvalitní substrát určený přímo pro pokojovky, pravidelně přihnojovala, obden zalévala. Byt je orientovaný na jih a je pěkně světlý. Podle mne by tam kytičkám nemělo nic chybět.
Jsem z toho docela nešťastná, květiny mám ráda, byt bez nich mi připadá strašně smutný. Kolegyně mi říkala, že možná vyzařuju nějaké špatné fluidum a ty kytky to cítí. To mi připadá bláznivé, v životě jsem něco takového neslyšela.
Nemá někdo z vás podobnou zkušenost, kdy vám začaly zcela bezdůvodně hynout pokojové rostliny? Budu ráda za jakoukoli radu.
27.9.2010 Rubrika: Život a vztahy | Komentářů 61 | Vytisknout
Hodnocení článku: 2,9/5 Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1 2 3 4 5
Diskuse ke článku - Žádná kytka mi nevydrží. Přitom jim nic nedělám!
Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.vypadá to,že jsou přelité.to jdou pak rychle pryč a už je nikdo a nic nezachrání
vidis, me drzej, at delam co delam, o dovolene je nikdo nezaleval.. a vubec mam takovy trochu macesky postoj k temto kvetinam... ale obcas jim podekuju, ze tak hezky rostou a jake maji krasne nove listy...
Zkus slaměnky
já jsem si dovezla proutečky myrty a zapíchla je do květináče...je to už měsíc,myslíte že prosperuje nebo co s ní???
poraďte prosím...nerada bych aby zašla...
hmm, tak já ty fialky zalévám, když mají prázdnou spodní misku, a to je skoro denně. Masožravku zrovna tak. Už mi dvakrát kvetla. Jen se ji bojím přesadit, ale budu muset, jak se tak dívám, má tam mladé.
moc je zaléváš, obden je moc, jsou přemokřený a to jim vadí víc než sucho, stačí maximálně 2x týdně
alena zdraví alenu a mám naprosto stejný problém, až na voskovku,ta nejen že vydrží měsíc nezalitá,ale ještě se rozmnoží
Koukáš na pohádky? Třeba nevydrží s pyšným člověkem?
Ba ne, trochu uber na péči. Zřejmě ti shnily. Zalít trochu jednou týdně jak ti tu radí třeba Linda
Zalejvat stačí jednou týdně, jestli jsi je chuděrky neutopila.
Moc jsi se s nimi patlala . Zádný presazování, zádná extra hlína, hnojení tak jednou dvakrát do roka, zalít jednou do týdne a nebo kdyz jim zacnou zloutnout listy a doma to vypadá jak v dzungli . Tak to funguje u me, ALE po prestehovaní tak pul roku / rok nebylo dobre ani sebeodolnejsím. Nevadí jim presoupnutí z jedné místnosti do druhé, ale z jednoho , mesta do druhého se jim nelíbilo. A to co jsem si privezla z Cech se vzpamatovává az letos po 4 letech. Radila bych koupit si neco odolnejsího, nepresazovat aspon prvních pár mesícu a zalívat poskrovnu a dej tomu cas
Miluju kytky a daří se jim. Myslím, že s péčí to přeháníš. Když si pořídíš kytku, prostuduj si, co má ráda a jak se zalévá. Fialka třeba potřebuje vodu zespod a ne přímé slunce, některé rostliny se rosí, jiné nesnášejí přímé slunce nebo průvan. Zkus to napřed s méně náročnějšími, např. ta fialka, potos, voskovka, krátká sanseviéra ,zelenec apod.Na kytky mluvím, když kvetou, tak je chválím, povídám si s nimi.Manžel si klepe na čelo.....
Mně taky všechno chcípne, je nás víc. Buď uschnou nebo shnijou.
Před koncem školního roku přišly děti s dotazem, co by mi udělalo radost. Snažila jsem se jim vysvětlit, že nepotřebuji vůbec nic, že radost mi udělá i obrázek od nich. Věděla jsem od kolegyně, že její syn měl v plánu nakoupit učitelkám masožravé rostliny (jeho záliba). Tak jsem děti nabádala, ať mi hlavně nenosí rostlinky v květináči, že by u mě chudinky dopadly špatně a že by to byla škoda.
No a v den vysvědčení za mnou přišli všichni páťáci a hrozně se chichotali. "Paní učitelko, tady jsme vám donesli kaktus.Ten by měl přežít i vaši péči. Stačí ho jednou za 14 dní rosit."
A chudáček nepřežil ani cestu domů. Na cestu jsem ho dala do jedné z papírových taštiček, které jsem taky dostala. Jenže kaktus má na trnech háčky a taštička měla "uši" z pletené šnůrky. Takže při pokusu o vyndání se zahákl a vysypal se z květináče. (O popíchané ruce snad ani nemluvit).
Zasadila jsem ho zpátky, ale mám pocit, že se mu to stejně moc nelíbí....
není možný aspoň nějakou kytku neuchovat! Já kupuju třeba květináčové kytky z Lidlu, po přenesení domů je přesadím, kupuju většinou univerzální substráty, pěstuju je v neumělohmotných květináčích dole s dírkou aby se nezamokřily. Fialky zalévám spodem, jinak normálně. Hnojím tak, že jak si vzpomenu, zapíchám do zeminy hnojivé tyčinky. Nenechávám přeschnout ani nepřelévám, to se pozná na povrchu i podle vzhledu listů. Nenech se otrávit, já mám spíš problém, že mi všecko moc naroste a co pak v minibytě s tím.
Milá Aleno, mně taky chcípne všechno, co si donesu domů. A to mám otce zahradníka a matku květinářku. Holt nemám zelené prsty, ale morový dech. Nic si z toho nedělej, nejsi v tom sama
Obden zalévat je moc, a přihnojovat se taky nemusí nijak často, stačí tak 2 - 4x do roka, a některé kytky ani to ne. Zvlášť když mají kvalitní substrát, tak přihnojovat netřeba. Můžou na nich být škůdci - svilušky, červci, štítenky a jiné potvory, to se kolikrát přinese na kytce už z květinářství, doma se to potom rozmnoží a naleze na všechny rostliny. Jsou na to různé postřiky. No a špatné fluidum taky není zanedbatelné - kytky jsou živé, a reagují na svoje okolí, je dobře, aby věděly, že na nich záleží, že je má člověk rád, a že chce, aby se jim dařilo dobře, ale zas to nesmí s tou péčí přehánět, i kytky chtějí mít svůj klid a ne aby do nich někdo denně šťoural. No a na závěr - občas to na mě dělá dojem, že "výrobci" pokojových květin je už pěstují s tím úmyslem, aby dlouho nevydržely. Proto jsou různě rychlené, a počítá se s tím, že až to zahyne, koupí se nová, tržby přece musí být, jak by se květinářství uživila, kdyby každá kytka vydržela 20 let?