Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Zůstanu bezdětná. Dá se s tím vyrovnat?

Zůstanu bezdětná. Dá se s tím vyrovnat?

Vlastní vinou jsem si „pokakala“ život. Bohužel, zpátky už to nevezmu a nezbývá mi, než se se svou situací vyrovnat. A to je hrozně těžké, od začátku tohoto roku se propadám do stále hlubší deprese, místo, aby mi postupně bylo líp.

Je mi devětatřicet let a jsem svobodná a bezdětná. Objektivně a rozumově sama sobě přiznávám, že co se dětí týká, nechala jsem si ujet vlak. Příliš dlouho jsem čekala. Na co? Na to, až bude děti chtít i můj partner, který je teď už bývalý.

Seznámili jsme se v mých pětadvaceti letech, jemu bylo o tři více. Měli jsme hezký vztah, rozuměli jsme si, provozovali společné koníčky, taky jsme hodně cestovali. On měl velmi dobrou práci a postupně se vypracovával výš a výš, já pracovala na klasické úřednické pozici. Po necelém roce chození jsme se společně sestěhovali a po dalších třech letech si vzal hypotéku na dům. Když jsme se do něj po dalších dvou letech stěhovali, byli jsme šťastní jak blechy, zařizovali, plánovali co kde a jak bude. Ve všem jsme se shodli. Teda skoro ve všem.

Já chtěla dítě. Prvně jsem na toto téma zavedla řeč v době, kdy si bral hypotéku. Tvrdil, že se mnou chce taky dítě, minimálně jedno, ale radši dvě, ale že by bylo rozumné počkat, až budeme bydlet ve svém. Mrzelo mě to, ale jeho argumenty jsem uznala a hodně mě i uklidnilo, že v novém domě bylo počítáno i se dvěma dětskými pokojíčky. Tak jsem se rozhodla, že budu trpělivá.

Když jsme se konečně nastěhovali a zabydleli, otevřela jsem téma dítě znovu.  Táhlo mi na dvaatřicet let a cítila jsem, že mám nejvyšší čas a hlavně jsem po dítěti strašně toužila. Partner byl trochu zaražený, ale pak řekl, že ano, že bychom dítě už mít mohli, že se už moc těší, jen by to rád odložil ještě o rok kvůli práci. Naskytla se mu v té době možnost odcestovat pracovně do Anglie a prý by ho mrzelo, kdyby se mnou neprožíval těhotenství, porod a první měsíce života naše děťátka.

A já zase souhlasila. Zase jsem upozadila svoje pocity a svoje potřeby a nechala se přesvědčit jeho argumenty. Teď zpětně si strašně nadávám, měla jsem už tenkrát víc zatlačit. Nebo od něj odejít. Ale nebylo to pro mne snadné, měli jsme opravdu hezký vztah a já jsem si nikoho jiného jako otce svého dítěte nedokázala představit.

Anglie se protáhla na dva roky, v tu dobu jezdil domů každý měsíc na víkend nebo na krátké dovolené, já jezdila za ním, jak jen to šlo a jinak jsem byla doma a chodila do práce. Když se konečně vrátil, byla jsem to opět já, kdo otevřel téma dítě. Jaké bylo moje překvapení, když bez jakýchkoli výhrad souhlasil. Byla jsem v tu chvíli neuvěřitelně šťastná.

A pak přišlo šílené období. Vysadila jsem antikoncepci a začali jsme se snažit. Po prvních třech měsících bez úspěchu jsem se nutila do pohody a říkala si, že to ještě nic neznamená. Po roce marného snažení, kdy jsem každý měsíc hořce oplakala, jsem ho požádala, aby souhlasil s vyšetřením nás obou, zda je u nás vše v pořádku. Nejdřív se tomu bránil, nechtěl o tom ani slyšet, ale po nějaké době svolil. Bohužel, vyšetření potvrdilo, že je neplodný. Co se mě týká, bylo vše v pořádku.

Jeho neplodnost nás oba šokovala. Po nějaké době, když jsem měla pocit, že už to vydýchal, jsem navrhla umělé oplodnění s dárcovským spermatem. A tvrdě jsem narazila. Tak kategorický odpor jsem u něj ještě nikdy neviděla. Řekl mi, že nikdy nebude s něčím takovým souhlasit, že je to proti přírodě, že nejsem žádná kráva, abych se nechala inseminovat uměle a ještě od cizího chlapa. Že s něčím takovým by se nikdy nesmířil, nemohl by si mě pak vážit a už vůbec by nedokázal milovat dítě, které by pro něj bylo cizí. Cokoli jsem k tomuto tématu řekla já ze svého pohledu, smetl s tím, že o tom už nechce slyšet ani slovo.

Rozdělilo nás to. Já jsem se pak sice snažila se s tím vším srovnat a brát věci, tak jak jsou, ale v hloubi duše jsem se nemohla zbavit pocitu, že žiju se sobcem, který myslí jen na sebe. A čím dál víc jsem litovala, že jsem se v minulosti nechala umluvit k odkládání těhotenství. Bylo mi sedmatřicet a to je na poznání nového partnera a rozhodnutí o založení rodiny už opravdu šibeniční věk.

Rozešli jsme se. Odstěhovala jsem se, našla si pronájem a začala žít sama. Bylo mi hrozně a další rok mi uběhl jako v mrákotách. Chodila jsem jenom do práce a domů, byla jsem jako bez života.

Když jsem letos na začátku ledna bilancovala svůj život, došlo mi, že jsem se nechala připravit o to nejdůležitější a nejcennější, co jsem kdy mohla mít: o vlastní dítě. Uvědomila jsem si, že je mi, kolik mi je, že nemám žádnou známost a kdoví, jestli vůbec ještě někoho, s kým bychom si rozuměli, potkám. A že s největší pravděpodobností své dítě nikdy mít nebudu.

Od té doby se v těchto pocitech doslova utápím. Je mi to hrozně líto. Chtěla bych vrátit čas a v určitých chvílích se rozhodnout jinak. Připadám si strašně prázdná, zbytečná, k ničemu.  Nevím, co se svým životem, všechno mi připadá marné a zbytečné. Závidím všem maminkám v okolí jejich bříška, kočárky, cupitající caparty. Úplně se mi svírá srdce, když si uvědomím, že já nikdy od žádného děťátka neuslyším oslovení „maminko“.

Dá se s něčím takovým srovnat? Já nevím. Mám pocit, že ne. A zároveň mám strach, že se ze mě stane zatrpklá, stárnoucí žena. Nechci tak dopadnout. Ale momentálně vůbec nevím, co bych měla dělat.

Lucie


29.7.2019   Rubrika:   |   Komentářů 81   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zůstanu bezdětná. Dá se s tím vyrovnat?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-81
kubikm
kubikm - 12.8.2019 21:56

https://www.youtube.com/watch?v=vbvyNnw8Qjg

 
kubikm
kubikm - 12.8.2019 21:42

smajlik - 31smajlik - 31

 
kubikm
kubikm - 12.8.2019 21:42

https://www.youtube.com/watch?v=4GueQZ0w4Lc

 
kubikm
kubikm - 12.8.2019 21:40

https://www.youtube.com/watch?v=eAB07UsIgII

 
kubikm
kubikm - 12.8.2019 21:39

https://www.youtube.com/watch?v=5J6SBEdc4LA

 
krasaka
krasaka - 12.8.2019 19:51

sharon: smajlik - 34smajlik - 44smajlik - 34smajlik - 56smajlik - 34smajlik - 56smajlik - 76smajlik - 76smajlik - 76smajlik - 37

 
sharon
sharon - 12.8.2019 19:34

obrázek - 82affe246ebf7cacbde7b8562a2e3976.jpg

 
sharon
sharon - 12.8.2019 18:58

kubikm: Jitunko, o penězích jsi tu psala snad stokrát TY......smajlik - 105


krasaka: a vy hvězdo jděte do prdele....tečka....

 
kubikm
kubikm - 12.8.2019 17:58

sharon:
1/ automat má spousta stránek, ale netváří se jako anketa...
2/ já o nové články nestojím , páč je nečtu, jsou to opsané bláboly....
3/ já sem chodím kvůli kámoškám a srazíkům
4/ o penězích se ve slušné společnosti nemluví, to nevíš?
smajlik - 105hezký podvečer

 
krasaka
krasaka - 12.8.2019 17:07

sharon: smajlik - 61stále stejně negativní madam z Olomóca smajlik - 48
Kdysi bývalo dobrým zvykem, že do diskuse dospělých se "adolescenti" nepletli - bohužel, doba se změnila a způsoby rovněž smajlik - 76

 
sharon
sharon - 12.8.2019 14:17

kubikm: Jitko říká ti něco nastavený automat ?????smajlik - 64


je tu pár neskutečně urýpaných bab.....pak chcete nové články ?????...jasně , každý má právo na názor.....tedy i já...ale vy osočujete a napadáte......někdo si holt přivydělá na magazínu , někdo Avonem a někdo je nebo byl sám dluh proto se tak vyzná a káže morálku.....smajlik - 68

 
sharon
sharon - 12.8.2019 14:12

krasaka: že zrovna vy někoho kritizujete a napadáte , zamette si před svým prahem......
poku se vám tu nelíbí nikdo vás nenutí.......smajlik - 20

 
krasaka
krasaka - 12.8.2019 11:00

kubikm: smajlik - 61PRAVDU DÍŠ - DÍVKO - ZPÍVÁM SI NYNÍ POD ČÍSLEM
317216.- TO SE ZA JEDNU NOC O DOST ZVEDLO ???
A protože to tam trčí bůhvíjak dlouho, tak jsme mnohé klikly i vícekrát.
Zajímavý způsob, jak přijít k penězům - pokud ještě stále patří i Meryl k těm podvodníkům, tak už by Ti mohla tu částku konečně vrátit - snad už žádnou dceru ke vdávání nemá ??? Ale má jistě HROŠÍ KŮŽI - A HLAVNĚ, ŽE MĚLA PLNOU HUBU KECŮ O MORÁLCE smajlik - 16
PŘEJI HEZKÝ DEN /u nás stále vedra a vedrasmajlik - 62/smajlik - 44smajlik - 31

 
kubikm
kubikm - 11.8.2019 22:07

Almega: koukni se vpravo na anketu...jestli si zpíváš
a koukni, jak tam nabíhají čísla
právě teď je 317112.
věříš tomu, že tolik lidi hlasovalo na takové slabé téma??
já tedy ne
no a podle toho se řídí ty firmy, co sem zadávají reklamy.....

 
Almega
Almega - 10.8.2019 13:26

kubikm: Já už se divím málokdy,ale to,že si někdo (asi) zakoupil tyhle "ženy" a pak tam nic nedělá,nechápu. Přeci z toho nemůže mít bůhvíjaký příjem,když většina těch,co zde psaly,už asi přešla jinam....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-81
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78608.
    Archiv anket.