Reklama:

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Nevěra. Všichni to věděli, jenom já ne.

Nevěra. Všichni to věděli, jenom já ne.

Připadám si jako blbec a nevím, co dělat. Nejraději bych se odstěhovala někam na pustý ostrov abych nikoho neviděla. Všichni mě podvedli. Partner, rodina, přátelé. Cítím se strašně sama.

S partnerem jsme spolu byli dvanáct let, máme dvě děti, devítiletou dceru a čtyřletého syna. Sice jsme se nevzali, ale žili jsme v podstatě jako manželé a já měla celou dobu dojem, že nám to dobře klape. Proto jsem ani neměla potřebu ho nějak kontrolovat, podezírat a vytvářet si kdovíjaké scénáře, když se najednou začal často opožďovat z práce. Věřila jsem mu, že toho má hodně.

Jenže ono to bylo jinak, jak se posléze ukázalo. Partner udržoval dlouhodobý vztah s kolegyní, rozvedenou samoživitelkou s jedním dítětem. Já hloupá jsem neměla ani stín podezření, ještě jsem ho litovala, když přišel pozdě večer domů, čekala jsem na něj s večeří.

Pak to prasklo, respektive on sám mi sdělil, že se zamiloval a odchází od nás. Skvěle to načasoval akorát na začátek Adventu, zcela sobecky chtěl Vánoce prožít se svou novou partnerkou a na mě a naše děti nebral vůbec ohled. Asi si dovedete představit, jak mi bylo. A jak těžké bylo to vysvětlit dětem a kočírovat Vánoce.

Už to samo o sobě by stačilo, jenže to se nakonec neukázalo jako ta největší rána. Když se o jeho odchodu dozvěděli mí rodiče, sestra a nejbližší přátelé, tak mi všichni přiznali, že o jeho vztahu věděli, akorát neměli sílu mi to říct, všichni to tutlali. Takže jsem z toho vyšla jako absolutní pitomec, kdy všichni kolem vědí a mají jasno a ten, koho se to týká, žije v blahé nevědomosti.

Je mi strašně. Nechci s nikým mluvit, na všechny se zlobím. Připadám si jako podvedená od všech. Chápu, že není snadné někomu říct o nevěře jeho partnera, ale že mě v tom nechá takhle vykoupat i rodina, to mě hodně zklamalo.

Jsem teď zaseklá, zlobím se na ně na všechny. Máma se mi snaží pořád volat, ale já jí neberu telefony, stejně tak ségra. Chodí mi od nich vyčítavé smsky, ať se koukám srovnat a přestanu je obviňovat, že prý jinak nemohly.

Stalo se někomu z vás něco podobného? Jak jste následně řešily to zklamání nejen z partnera, ale i z lidí, kteří vám byli blízcí, o všem věděli a nic vám záměrně neřekli. Prý pod rouškou, že mi nechtěli ublížit. To s jim teda povedlo.

Ála


28.12.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 94   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nevěra. Všichni to věděli, jenom já ne.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-94
rychlonožka
rychlonožka - 1.1.2017 20:52

A co je dlouhodobý vztah? Půl roku? Rok? Dva roky? Kdo z nich věděl, kdy to začalo? Jaká fáze je vhodná pro zasáhnutí? A jak se to dělá? Aby tchán řekl zeti - hele, včera jsi nepřišel z práce v obvyklých 15 hodin, ale v 18. Náhodou jsme mluvili s tou naší holkou. Jak mi to vysvětlíš? Nebo aby tchyně řekla - tak jak zcela náhodou víme, dvakrát třikrát týdně nejsi včas doma. Nebo švagrová - Co nám řekneš k té paní, co jsme tě s ní 22.5. viděli vyjít z obchoďáku? Náhodou jsem tam byla taky.

Cokoli, jakýkoli zásah, je neadekvátní. Nic vám do toho není, řekl by každý soudný člověk. Je to věc mého manželství či partnertsví. Chápu smutek a zklamání Ály a celé rodiny nad tím, jak to dopadlo. Myslím ale, že nebylo v jejich silách to jakkoli ovlivnit....On se rozhodl po určité době, nevíme, po jaké, neví to nikdo, ani on nevěděl, že to takhle dopadne.

Neomlouvám nevěru, neomlouvám opuštění dětí. Ale znám i příběh, kdy rodina do člověka vrtala tak, že nakonec odešel, i když to původně neplánoval a i když v tom ani ta nevěra nebyla. Byla jen v podezřeních a myslích té rodiny....

Je to těžké, ale říkám, nemontovat se do toho. Ti dva si to odpustí, usmíří se, a příbuzné společně odříznou, aby jim pohodu nemohli kazit. A je vymalováno....

 
Ivi
Ivi - 1.1.2017 18:58

Navíc si pamatuji, že už tu byly články o tom, jestli říct nebo neříct, že vím o nějakém úletu někoho - a tam se, na rozdíl od tohoto článku - většina čtenářek vyjadřovala a prala za to, že neříct.

 
Ivi
Ivi - 1.1.2017 18:58

Piafka: No, já nevím, nikde se nepíše, jestli se rodina pokusila zasáhnout nebo ne. Třeba nechtěli Ále říct naplno, že jejího přítele podezřívají, ale zkusili říct jemu, že ví. Je spousta vztahů, kdy ten chlap nakonec zůstane u původní rodiny. Je otázkou, jestli Ála poslouchala vysvětlení rodiny a přátel proč jí to nepověděli přímo. Je zklamaná, zhrzená a má poraněné ego a tak se klidně mohlo stát, že poslouchá jen to, co ona chce slyšet. Ono je to docela těžké, nikdo z nás u toho nebyl, aby přesně věděl co se stalo a co ne.

 
Piafka
Piafka - 1.1.2017 18:22

Hanča:To je ale něco jiného, než jak popisuje rychlonožka: že prostě zjistil, že to není to pravé...to se dá zjistit po měsících, po roce, po 13 letech je to už spíš ten mozek v kalhotách, nemůžu si pomoct...že se to stává, je mi jasný, ale nebylo by mi jedno, že to moje vlastní rodina věděla a jen přihlížela. Čím větší je ve společnosti tolerance k tomuhle chování, tím víc se to bude stávat, svatba pak pro mnohé opravdu nic neznamená....žádný závazek, zodpovědnost k ženě a dětem...

 
Hanča
Hanča - 1.1.2017 17:26

Piafka: a co by ti zbylo, stalo se mi to po 13 letech, prostě řekl, že ho to už nebaví a šel hned, ano teď už mám za sebou krásných 20let s druhým manželem, dvě další děti a strašně velkou rodinu, kde spolu vychází všechny naše děti

 
Piafka
Piafka - 1.1.2017 14:09

rychlonožka: prostě to neklaplo? No já nevím, mám děti v obdobném věku, manžela znám, stejně jako autorka článku, cca 12 let. Kdyby mi teď přišel říct, že to prostě neklaplo a zkusí to jinde, asi bych neměla takové pochopení jaké dáváš najevo ty. To, že to hodně lidí dělá, neznam: ená, že je to v pořádku. Věděl jaká je, věděl, jakou si ji bere, věděl, jak ji změnilo první dítě a měl s ní druhé....já tohle prostě neberu, je to od chlapů jen alibismus a ženské, které jsou samy toho dnes hojně zneužívají. Rozbíjet rodinu už je dneska prostě standard.

 
Piafka
Piafka - 1.1.2017 14:05

rychlonožka: Tak ona si myslela, že jistotu má aspoň u své rodiny a to se teď celkem zhroutilo...jejím pocitům se vůbec nedivím...

 
Piafka
Piafka - 1.1.2017 14:03

rychlonožka: Vztah byl dlouhodobý a všichni to věděli, v určité fázi se jistě dá najít způsob, jak do toho zkusit aspoň částečně zasáhout. Jako matka si nedokážu představit nechat dceru v totální nevědomosti a ani zeťovi nijak nedat najevo zásadní nesoulas....

 
rychlonožka
rychlonožka - 1.1.2017 13:56

Aniž bych se chtěla někoho zastávat,
JAK MOHLI TI BLÍZCÍ LIDÉ NAŠÍ ÁLY VĚDĚT, ŽE TO JE ZÁSADNĚJŠÍ VZTAH?
Sám člověk, který se na tenhle tenký led pustí jako přímý účastník, přece dopředu nikdy nemůže vědět, zda toto bude úlet, flirt, náhražka za něco, co mu doma chybí, počechrání ega před sebou samým, nebo zda se z toho nakonec vyklube pevnější vztah, byť založený na zklamání původní rodiny? Všechny přece známe spoustu příkladů z okolí, kdy lidem to manželství vyšlo až napodruhé. Po pěti deset dvaceti letech založili jinou rodinu a už tam zůstali. Nemusím chodit daleko. Znám jich taky pár. Rozešli se i od malých dětí a ještě jim stihli pořídit mladšího nevlastního sourozence. A jsou spolu a těší se už z vnoučat. Zčásti nevlastních. Prostě prvně to neklaplo. Neomlouvám toho přítele od Ály. Ale ona je na tom líp. Ví, na čem je. Být tou druhou...sakra bych se bála, že mně uteče zrovna tak jako jí. A zase - může utéct i ten první -vypadá to napořád a zvrtne se to. NIKDY NENÍ ŽÁDNÁ JISTOTA, HOLKY. Tak nějak uvnitř musíme cítit, že ten člověk nám za to stojí a že jsme naladěni na jedné notě a naloděni na jedné lodi. A že se navzájem podržíme, kdyby něco. Ale jistotu, tu nemáme ani samy u sebe!

 
Piafka
Piafka - 1.1.2017 13:44

A jinak - já bych teda měla taky docela problém s tím, že mi vlastní rodiče, sestra a kamarádi ani nenaznačili, že můj muž má zásadnější vztah s jinou...

 
Piafka
Piafka - 1.1.2017 13:41

Denrepa: Ano, určitě o sebe autorka článku přestala dbát, chodí doma celej týden v pyžamu, češe a myje se jednou za měsíc...smajlik - 66

 
Verera
Verera - 31.12.2016 14:20

Petruša: Ono je taky možné, že si jim přišla postěžovat a bylo jí nápadné, že nejsou tak v šoku jako ona a tak se zeptala , jestli to věděli. A oni řekli, že něco tušili apod. Těžko sami od sebe vybalí na osobu, která se k nim přijde vybrečet, že to oni věděli už dávno, ale poznala to z jejich chování.

 
Petruša
Petruša - 30.12.2016 20:12

je to těžký... já bych to asi nedokázala nikomu říct, že mu partner/ka zahýbá, nevěděla bych jak, bylo by mi dotyčného líto. Ale rozhodně bych pak, až to praskne, neříkala, že jsem to věděla...

 
Kirkland
Kirkland - 30.12.2016 20:00

Denrepa: no tak mohla by delat spoustu veci, proc hned rozchod? Mohla by zacit premyslet, kde je chyba, jestli se da neco zmenit, mohla by zacit na vztahu vic pracovat, mohla by si pohlidat penize a zacit se vic zajimat o to, kde milostpan je a zaprahnout ho vic do domactnosti, kdyby se nudil atd. Ona by rozhodla sama za sebe, jestli to chce resit nebo bude delat pstrosa.

 
Jaguška
Jaguška - 30.12.2016 15:54

Álo, ty bys to řekla ségře? Měli jsme v práci kolegyni, všichni věděli, že jí manžel zahýbá, jen ona ne. Když ho mladá holka přestala bavit, šel od toho a manželství fungovalo dál. Kolegyně možná dodnes netuší.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-94
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 78567.
    Archiv anket.