Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Váš domov v jarním

Váš domov v jarním

Letošní zima byla velmi mírná a příchod jara náhlý. Asi nikomu z nás to příliš nevadí, ba naopak. A jarní atmosféru v našich domovech můžeme ještě dotvořit pomocí květin...

Schopnost potěšit, uklidnit, inspirovat, to je jen krátký výčet pozitiv, kterými květiny ovlivňují naši psychiku. Jsou zde pro naši radost a dobrou náladu, a to nejen ve dny sváteční. Jen málo nás dostává květiny tak často, jak bychom si přály. Tak proč se jimi čas od času nepotěšit sama? Prodej řezaných květin v České republice pozvolna stoupá a podle květinářů za tím rozhodně nestojí znovunabytá galantnost mužů: „Květiny u nás stále častěji a pravidelně kupují ženy. Říkají, že si k nám chodí pro dobrou náladu,“ říká Ladislav Vaněk, vedoucí pražského květinářství Konstancie.

ovoceKdyž doma vyčleníte čerstvým květinám stálé místo, prospějete nejen sobě, ale i svým nejbližším. Svěží barvy a vůně jsou silný životabudič, který spolehlivě vlévá novou krev do žil. Květiny do života vnášejí, náboj, energii, mají schopnost pozitivně ovlivnit naše pocity, nálady a emoce. To je na nich jedinečné. Věřte nebo ne, pomohou vám dívat se na svět veseleji a rozzáří i vaše domovy. Jako mávnutím proutku vznikne přívětivá atmosféra plná jemné vůně. Dokonce i velmi studenou nebo tmavou místnost v mžiku zaplníte ovzduším přátelství a vřelých osobních vztahů. Domov zkrátka získá atmosféru, které nedocílíte žádnou umělou napodobeninou ani osvěžovačem vzduchu.

A jaké květiny vybrat? Snad každá z nás má své jarní oblíbence. Narcisy, frézie, tulipány, anemonky, hyacinty... to všechno jsou po šedivé zimě netrpělivě očekávané doteky jara. A na závěr pro vás máme jeden tip – za chladných dnů přenášejte kytici domů zabalenou v papíru. Doma ji ihned postavte do vázy s vodou a umístěte na chladnější místo. Váza musí být, stejně jako voda, čistá. Dobrý florista vám přidá i výživu pro řezané květiny, která prodlužuje svěžest rostlin, a navíc omezuje množení bakterií ve vodě. To se stává, zejména když pod hladinou vody zůstanou listy. Proto je nutné všechny listy, které by zůstaly pod hladinou, předem odstranit. Voda ve váze se má pravidelně měnit a vždy by se měly ostrým nožem šikmo seříznout stonky. Za takovou péči se nám květiny odvděčí dlouhodobou svěžestí a krásou.

 

foto: Holandská květinová kancelář

Šárka Kupsová


22.3.2007   Rubrika:   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

kytice hyacint ovoce  

Diskuse ke článku - Váš domov v jarním

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77178.
    Archiv anket.