Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Knižní novinky pro děti na konci prázdnin!

Knižní novinky pro děti na konci prázdnin!

 

Ostrov pokladů

Dobrodružné pátrání Jima Hawkinse a jeho přátel po pokladu kapitána Flinta, o který rovněž usiluje banda zlotřilých pirátů, tvoří příběh, který budou děti číst či poslouchat se zatajeným dechem. Klasické příběhy v této edici, plné napětí a nečekaných zvratů, jsou napsány svěžím a srozumitelným jazykem a doplněny nevšedními ilustracemi, které dětské čtenáře jistě potěší.

Formát 230x290mm, váz., 48 str., 199 Kč

Pro děti od 5 let

 

Abeceda slušného chování abeceda

Naše vesele ilustrovaná knížka nabízí 22 poučných, ale i zábavných příběhů, které děti naučí nenásilným způsobem základním pravidlům slušného chování. Předškoláci zde najdou odpovědi na mnoho těžkých otázek, jako například:

Kdo první podává ruku? Jak dlouho je vhodné telefonovat? Víte, na co by nemělo slušně vychované dítě zapomínat? Víte, jak se správně chovat ve společnosti? Je slušné sledovat film, když máme právě návštěvu? Kolik čokoládových bonbónů můžeme sníst na oslavě narozenin? Jaká telefonní čísla si musíme zapamatovat, abychom mohli přivolat pomoc? Umíte jednat se svými přáteli?

Formát 205x290 mm, váz., 48 str., 179 Kč

Pro děti od 5 let

 

 

 

 

 

Staré pověsti české

(pro děti)

Přeneste se do dávných časů a odhalte dějiny naší země tak, jak si je po staletí předávaly generace potomků praotce Čecha. Kdo ví, jestli opravdu naše hlavní město Praha vzniklo na základě věštby kněžny Libuše nebo jestli Šemík s Horymírem dokázal skočit z vysokých hradeb Vyšehradu do Vltavy?

Celkem 21 pověstí plných hrdinství, statečnosti, moudrosti i lásky, které jsou převyprávěny tak, aby jim pomocí krásných ilustrací porozuměly i malé děti.

Formát 216x276 mm, váz., 48 str., 199 Kč
Pro čtenáře od 6 let

 

 

Klub Tygrů - Létající přízrakklub tygrů

Přidej se k detektivům z Klubu Tygrů! Nenech si uniknout nic podezřelého a pomocí superlupy hravě přijdeš každé záhadě na kloub. Vydej se s Biggi, Patrikem a Lukem na dobrodružné prázdniny do malé norské vesničky, která je zahalena tajemstvím. Před rokem se zde zřítilo letadlo a od té doby se nad jezerem vznáší tajemný svítící objekt. Všichni dostávají strach. Je to skutečně duch zříceného letadla? Přinese neštěstí a zkázu? Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!

Formát 120x180 mm, váz., 116 str., 179 Kč

Pro čtenáře od 9 let

 

 

 

 

www.fragment.cz

Redakce


27.8.2009   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 12   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Knižní novinky pro děti na konci prázdnin!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Lubar
Lubar - 27.8.2009 13:29

talenka: tak nějak... je tady mraky překladových knížek pro děti, který se překladatel ani nepokusil přeložit tak, aby některé věty dávaly smysl. Já ještě jakž takž pochopím, že se někdo snaží ušetřit na korektuře, pokud se ten text dá aspoň "slyšet", ale když čtu pohádky a dvě třetiny vět musím "překládat", aby vůbec šly "dát do huby", tak jsem naštvaná. Typické mi to přijde u těch knížek pro nejmenší, jako by bylo jedno, co tam je za písmenka, hlavně když tam nějaká jsou.

A pokud jde o cenu - u knížek pro děti to neřeším, tam to beru prostě jako součást běžných nákladů a něco, co to dítě mít doma potřebuje a do potřebuje mít možnost se k tomu vracet a tak. U knih pro dospělé jsem začala chodit do knihovny, někde získám tip, co si přečíst, tak si to půjčím. Jen občas si koupím knížku - beletrii pro sebe,a většinou jsou to knížky, ke kterým se pak vracívám - typu "Proč maminka potřebuje růžovou kabelku", event. Slepičí polévka pro duši pracující matky, případně Malé vánoční příběhy pro potěchu duše smajlik - 68

 
talenka
talenka - 27.8.2009 12:15

Majucha: mě taky smajlik - 65

 
štoudev
štoudev - 27.8.2009 12:07

talenka: tohle jo, to je šmejd, za špatnou práci odměna nenáležísmajlik - 31. Spíš mě zaráží, že tohle mohl někdo vydatsmajlik - 98

 
talenka
talenka - 27.8.2009 11:55

Majucha: mně nevadí kupovat knížky a klidně si i připlatím, ale chci dostat kvalitu. Koupila jsem synkovi Ezopovy bajky. A nejsem schopná je číst, protože doslova na KAŽDÉ stránce je chyba. Pomíjím interpunkci, ale chyby v I/Y nebo hrubky typu zvířata vyšly z lesa, to je děs. Mě to prostě uráží, takový šlendrián. Knih je vydáváno strašně moc a kvalita zpracování klesá smajlik - 65 to mi vadí. Jinak proti cenám knih nemám nic ani v nejmenším.

 
štoudev
štoudev - 27.8.2009 11:21

sharon: ale jo, já to docela chápu, že je to asi dost... taky se kroutím, když dávám za knížku čtyři, pět stovek. Jenže si to spočítejsmajlik - 55, když vezmu svůj příklad. Výroba jednoho kusu stojí asi 58 korun, k tomu připočítej můj honorář 50 Kč a zisk vydavatele 27 Kč. Jsme na 135 za kus. Pokud by to šlo k dalším distributorům, nabalí se na to další poplatky. Pak lidi řvou, že za 150 si to nekoupěj. Kdo z nás všech si řekl moc?smajlik - 26 Já jsem za půlroční práci dostala 1800 Korun hrubého. Za to by nikdo nepracoval ani virtuálně, ale pro všechny je to příliš drahé, takže si to kopírují, půjčují a cítí na to jakési morální právo, protože přece nebudou platit za přečtení.smajlik - 55 Ukrást housku v sámošce, to se nedělá, ale zkopírovat disk, fotky nebo knížku, to je přece v pořádkusmajlik - 42

 
sharon
sharon - 27.8.2009 10:32

Majucha: trvám na svém názoru........smajlik - 71smajlik - 68

 
štoudev
štoudev - 27.8.2009 9:49

vyprázdnilY sklady, bože pardonsmajlik - 72

 
štoudev
štoudev - 27.8.2009 9:47

sharon: to je stejný princip jako proč se prodává sušenka s prošlou záruční dobou za výrobní nebo dumpingovou cenu. Aby se vyprázdnili sklady a neměli z toho prodělek nebo alespoň ne tak velký, jako kdyby to naházeli do mořesmajlik - 26

 
sharon
sharon - 27.8.2009 9:41

Majucha: dobrá, ale na druhé straně jdi se potom podívat do těch levných knih......proč je tam potom kniha ze 350.- na 99.- a CD Tiny Turner z 399 na 20.-........a těch dětskej krásnejch knížek.....však si zajdi ! Já mám doma moře beletrie, jelikož jsem v té knize pracovala 15let.......a budu i nadále tvrdit, že dnešní knihy jsou předražené !

 
štoudev
štoudev - 27.8.2009 9:33

sharon: předražené ... ona ta výroba něco stojí a ten autor to taky nebude psát zadarmo, je to jeho práce. Když se to potom sečte a připočítá marže pro knihkupce (ani on to nemůže nakoupit a prodat bez zisku), je z toho výsledná cena. Ono se to možná zdá hodně, ale do dvou stovek za knížku snad není tak mocsmajlik - 2 a můžu tě ujistit, že ani jeden z té řady, co jsem vyjmenovala na tom ani tak nezbohatne...smajlik - 63.
A to neřeším piráty smajlik - 42smajlik - 37smajlik - 16

 
sharon
sharon - 27.8.2009 9:07

dnes čtou děti strašně málo a je to škoda...a taky si myslím, že všechny knihy jsou zbytečně předražené.....po čase je dají do "levných knih" a tam jsou jich hromady, chodím pro menší děti nakupovat jedině tam.

 
Elen
Elen - 27.8.2009 8:23

Vida, jsem netušila, že by Ostrov pokladů mohl být vhodný už od pěti let.smajlik - 47

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.