Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Zelený Raoul znovu zasahuje!

Zelený Raoul znovu zasahuje!
Je tu dobrá zpráva pro všechny příznivce Zeleného Raoula, nejdéle vycházejícího, ryze českého komiksu! U příležitosti dvacetiletí existence časopisu Reflex (duben 2010) a 15. výročí Zeleného Raoula vyšel soubor časopisecky publikovaných komiksů knižně v nakladatelství Petra Prchala pod názvem Zelený Raoul - 254 dílů z let 2005-2009.

Komiks scenáristického tria HRUTEBA nabízí aktuální, tvrdě satirické glosy doprovázené nezaměnitelnými obrázky kreslíře Štěpána Mareše. Za posledních patnáct let se stal pro mnohé, nejen mladé čtenáře svéráznou kronikou doby, která neuznává žádná tabu. To je také důvod, proč uveřejňování stránkových komiksů v časopise Reflex vyvolalo především u politiků rozporuplné, či přímo negativní reakce a následně také soudní spory (naposledy se s Reflexem soudili manželé Paroubkovi).

K desátému výročí měl tento svérázný komiks za sebou 517 dílů, do roku 2010 již vzniklo dalších 254. První díl Zeleného Raoula, shrnující neuvěřitelné kousky českých a světových politiků, hvězd showbusinessu, sportovců a mnohých dalších VIP v letech 1995-2005, je už dlouho vyprodán.

Připomeňme si pár řádek z historie. Kosmický skřítek Zelený Raoul začátkem roku 1995 přistál v České republice, a dal o sobě vědět trojici spolupracovníků Reflexu Danovi Hrubému, Milanu Tesařovi a Tomáši Baldýnskému. Ti předávají postřehy mimozemšťana o naší politické, společenské a kulturní scéně své zkušenosti kreslíři Štěpánu Marešovi, který je transformuje „bez cenzury“ do komiksové podoby. Závěrečná „foglarovská“ věta každého dílu „A co na to Jan Tleskač?“ se stala jednou z nejoblíbenějších hlášek dneška.

Redakce


13.5.2010   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 9   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zelený Raoul znovu zasahuje!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Janickam34
Janickam34 - 20.6.2010 18:21

<a href="http://www.reflex.cz">reflex</a>
[url=http://www.reflex.cz]reflex[/url]

 
Ota
Ota - 13.5.2010 12:53

Almega: já nevím, ale pořád mám pocit, že v dnešní hyperkorektní době plné lidí, co nechápou vtip a hned žalují, je Zelený Raul takový ostrůvek normálna.
Navíc se nebojí "dot(k)nout" i témat, která jsou v EUropě už tabu, tedy zejména nekorektní zobrazování skutečnosti a to průřezově všem skupinám, stranám, vírám, pohlavím a barvám pleti.
Jednou to budou hříchy nezralého mládí a mít doma kresbu, kde arab vypadá jako semita, žid vypadá jako semita, rom vypadá jako cikán, nemytý bílý holohlavec vypadá jako blbec, politik levice má stejný idiotský úsměv na líci jako politik z pravice, bláznivá feministka vypadá jako opice ,stejně jako bláznivý mužský šovinista připomíná gorilu a průměrný čE(EU)ský obyvatel jako pitomá ovce u žlabu bude prostě trestné.

A proto volám kupujte Raula a dobře ho schovejte, aby jste jednou mohli ukázat svým dětem, že u nás byla svoboda slova, názoru a názvosloví.
Tedy pokud uvěříte, že vás to neohrozí smajlik - 105

 
štoudev
štoudev - 13.5.2010 11:10

Náhodou, jeh včelka Mája nemá chybu smajlik - 34

 
Almega
Almega - 13.5.2010 10:32

Reflex jsem kdysi kupovala a četla,ale již několik let ne,byl čím dál tím víc demagogický a Zelený Raul ubožejší...Nedostatek vtipu se nedá nahrazovat urážením,zesměšňováním a vůbec trapností.....

 
Jankaa
Jankaa - 13.5.2010 10:13

Raoul-a moc nesleduji ale držím mu pěsti-palce na kopance, pěsti na štěstí.

 
Viv :o)
Viv :o) - 13.5.2010 9:58

smajlik - 81Raoul is the best! smajlik - 47smajlik - 81

majucha: Ota: nedeste me!!! Propana, kdyz by na tohle melo dojit, je vazne cas na premysleni o emigraci... smajlik - 63

 
Ota
Ota - 13.5.2010 9:15

majucha: nejlepší detail jsou ty kopýtkasmajlik - 105

 
štoudev
štoudev - 13.5.2010 9:06

Raoul je skvělej smajlik - 68smajlik - 47

Ota: taky mě napadlo, jestli mu v krimimále dovolej kreslit smajlik - 42

 
Ota
Ota - 13.5.2010 9:04

Osobně držím panu Marešovi a vlastně nám všem palce s volbami.
Raul je úžasné dílo.

Protože pokud pan Paroubek a jeho tým uchopí pevně moc, tak bude problém nejen pan Mareš. Ale ten je první na ráně.

Útočit vtipem na jeho vysokoprevoschoditesltvo inženýra Paroubka bude brzy na úrovni urážky majestátu a jeho puchejřovstvo má sloní paměť.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.