Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Plastická operace a statečná Majucha

Plastická operace a statečná Majucha

Tak a je to venku. Naše redakční kolegyně Majucha projevila obrovskou statečnost, když se v srpnu rozhodla uskutečnit své nejtajnější přání a odhodlala se podstoupit plastickou operaci podbradku, o které již drahnou dobu uvažovala.

Ono to totiž není jen tak. Možná by se našlo více žen, které by si rády nechaly na svém zevnějšku upravit nějakou partii, která je trápí, ale v drtivé většině zůstane jen u zbožného přání. Nechat do sebe dobrovolně „řezat“, k tomu se ve finále každá žena neodhodlá.

Ani pro Majuchu to nebylo lehké rozhodnutí, nicméně se k němu postavila čelem. Touha po odstranění něčeho, co ji neskutečně štvalo, byla silnější než strach. A tak si našetřila potřebný finanční obnos a šla do toho.

A nebyla by to Majucha, aby o svých zážitcích a o tom, jak taková plastická operace probíhá, s humorem sobě vlastním nenapsala. Útlá knížečka se jmenuje Metamor(d)fóza a popisuje v ní celý operační proces od prvotního rozhodnutí až k závěrečnému strhnutí obvazu. Ty z vás, které o podobné operaci uvažují, se tak dozví, na co se mají připravit, a ty, jež by jakýkoli plastický zákrok nikdy nepodstoupily, se alespoň pobaví a v závěru si možná pomyslí, že ta Majucha je fakt blázen.

V každém případě: Počtení je to příjemné, poutavé, svižné a hlavně vtipné. Jak taky jinak, když to psala Majucha.


Soutěžte a vyhrajte Metamor(d)fózu

Než vám předložíme ukázku v podobě úvodní kapitoly, upozorníme vás na soutěž, ve které může jedna čtenářka Majušinu Metamor(d)fózu vyhrát. A to zatím zcela exkluzivně, jelikož knížka zatím není v prodeji. Zakoupit si ji můžete až  počátkem příštího roku, kdy bude rozšířena o další Majušin zážitek, který je v tuto chvíli ovšem tajný. Takže pokud si chcete přečíst anabázi jedné plastické operace, zapojte se do soutěže v pravé liště magazínu.


A nyní již slíbená ukázka z knížky Metamor(d)fóza

To by šlo

„My jsme si nikdy nevšimli, že bys na sobě potřebovala něco upravit,“ slyšela jsem snad od všech svých kamarádů. Jenomže já jsem si všimla. Už několik roků jsem každý den civěla do zrcadla a hypnotizovala bouli, která mi začala vyrůstat pod bradou a každý den se zvětšovala o tisícinu mikrometru. Rozhlédla jsem se po krcích mé šíré famílie a bylo mi jasné, který gen se masově předává z generace na generaci bez jediné výjimky. Děsila mě představa, že mi za chvíli přijde pozvánka do rodinného klubu dvojitých brad a já budu muset doživotně platit členské poplatky. Musela jsem tomu zabránit.

Vyzkoušela jsem snad všechny rady, které jsem dostala nebo je četla v různých odborných časopisech. Masírovat. Poklepávat. Cvičit. Vytahovat. Natírat. Zaříkávat. Vyhrožovat. Vyzkoušela jsem i obličejovou gymnastiku. Pořídila jsem si příručku a při jejím čtení jsem automaticky začala napodobovat všechny cviky. Mračení se, vytahování obočí nebo střídavé zavírání jednoho a druhého oka s příslušnými grimasami. Na cviku vytřeštěte oči, otevřete ústa a vyplázněte jazyk tak daleko, jak to jen půjde jsem si dala opravdu záležet. Bohužel jsem si včas neuvědomila, že se právě nacházím v ranní tramvaji, kde způsobuji všeobecné pozdvižení. Obličejovou gymnastiku jsem už od té doby radši nezkusila. Na bouli ale nemělo nic z toho sebemenší vliv. Jestliže jsem nechtěla za pár let vypadal jako pelikán, zbývala jediná možnost. Plastická chirurgie.

Surfovala jsem po internetových stránkách všech možných plastických ordinací a nasávala informace, jakým způsobem by bylo možné se nevítaného vetřelce zbavit. Během čtení postupů různých zákroků jsem doufala, že se podbradek přeci jenom zalekne a zatroubí na ústup. Ale nechtělo se mu. Nezlomilo ho ani předčítání cenových rozpětí za jednotlivé úkony, což naopak, musím přiznat, málem zlomilo mne. Trvalo to téměř rok, než jsem se definitivně rozhodla k zákroku a pevným krokem vstoupila do ordinace plastického chirurga.

Slyšela jsem, že plastikové většinu zákroků lidem rozmlouvají, a věřila jsem, že nebudu ten případ. Naopak jsem doufala, že pan doktor uvidí můj otřesně vážný případ, sám usoudí, že operaci nelze odkládat ani minutu, a udělá ji hned. Okamžitě. Přijedu jako ošklivé káčátko, ale domů se budu vracet s krásným labutím krkem. Byla jsem objednaná na dvanáctou hodinu a mělo to vyjít akorát. Vybrala jsem si brněnskou ordinaci a příjezd do moravské metropole byl naplánovaný o třicet minut dřív. Super. Z klimatizovaného autobusu je to do ordinace jen kousek, a tak jsem čistá a svěží zaklepala na kouzelné dveře.

„Pan doktor ještě operuje, běžte se projít a přijďte tak za hodinku,“ byla jsem vyslána do víru velkoměsta. Hodinová procházka pětatřicetistupňovým poledním žárem mi udělala čáru přes rozpočet. V cizím městě jsem zabloudila, na dlažbě si podvrknula kotník, polila jsem se limonádou a nemohla najít cestu zpátky. Do ordinace se vrátila propocená, rudá, uřícená a smrdutá troska s puchýřem na noze.

„Tak co byste potřebovala?“ podal mi statečně ruku sympatický pan doktor a rychle si mne prohlédl. Živě jsem viděla, jak mu v hlavě běží seznam, co by na mně bylo práce. Ta by potřebovala odstranit váčky pod očima, zúžit nos, zmenšit prsa, abdominoplastiku, odsát asi šedesát litrů tuku, zmenšit zadek, vymodelovat boky, srovnat zuby, facelifting, stehna, lýtka... a než stačil domyslet celý seznam, vznesla jsem svůj požadavek.

plastická operace„Chtěla bych udělat liposukci...,“ začala jsem povídat, a než jsem stačila doříct větu, pan doktor okamžitě přesunul oči na moje boky. „...podbradku,“ dokončila jsem větu.

„Jo podbradku,“ probral se pan doktor s asi dvouvteřinovým zpožděním a přesunul pohled na můj krk. Znělo to trochu překvapeně a zdálo se mi, že jsem v hlase zaslechla i značnou úlevu. Zřejmě byl rád za odpadnutou povinnost vysvětlovat mi, že v mém případě je liposukce dolních partií nesmysl.

„Potom budete muset čtyři týdny nosit na hlavě elastický návlek a nebudete to smět sundávat!“ vztyčil prst poté, co mi vysvětlil postup zákroku. „Pro každého to není společensky únosné.“

Ale já se nenechala odradit. Okamžitě jsem návlek přejmenovala na zrůdaobleček, spočítala jsem si, kdy začíná semestr, kdy mám první veřejná jednání s lidmi, a vycházelo mi, že bych to mohla stihnout bez větší ostudy.

„To by šlo,“ pronesl spokojeně pan doktor, když mě trochu osahal a zeptal se na věk. Pohlédl do kalendáře a zapsal si k mému jménu termín, kdy bude provedena moje metamorfóza.

Redakce


9.12.2010   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 37   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Plastická operace a statečná Majucha

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-37
Almega
Almega - 10.12.2010 16:53

Ráda bych byla viděla na vlastní oči "ten hrozný podbradek"!! Každý si může se svým tělem dělat co chce,ale ...Co bude dále následovat??? Když se tak člověk dívá,jak vypadají různí manželé a manželky a přece se jeden druhému (asi) líbí...a jsou spolu xx let a myslím,že vůbec se už později neřeší,že on má vanu a hubené nožky s křečovými žílami,pytle pod očima a pleš a ona zase vyschlá ňadra,visící zadek a falešné zuby....

 
mam-ča
mam-ča - 10.12.2010 16:01

Kdepak je Majucha ? Už dva dny chybí. smajlik - 58
Že by jí zas někde přešívali ? smajlik - 76

 
mam-ča
mam-ča - 9.12.2010 14:52

sharon: 14:40 JO ! smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
sharon
sharon - 9.12.2010 14:41

ještě by to tu chtělo fotodokumentaci.....jinak si můžu myslet, že Majucha nikdy nic takového jako je podbradek neměla...smajlik - 68

 
sharon
sharon - 9.12.2010 14:40

mam-ča: 10:32....smajlik - 68 dříve by ses orientovala, to byli všichni soudruzi....smajlik - 68

 
sharon
sharon - 9.12.2010 14:38

tak to klobouk dolů za odvahusmajlik - 105....na mě by nestačil soustruh....říkám si, že mi pomůže dvakrát denně lopatka hlíny......vlastně nepomůže, ale musím si zvykat..smajlik - 68

 
jelítko
jelítko - 9.12.2010 14:38

mam-ča: myslíš rozmnožování dělením smajlik - 68

 
mam-ča
mam-ča - 9.12.2010 13:56

Meryl: I to je dobrá varianta. Rozhodně lepší, než být, byť hubená, padesátnice. smajlik - 58

 
Meryl
Meryl - 9.12.2010 13:46

mam-ča: smajlik - 16no jo, jenže kdyby někdo přeřízl napůl Vikinu, tak z ní budou dvě do základní školysmajlik - 68

 
Sofffie
Sofffie - 9.12.2010 13:10

mam-ča: že jo! Až bych řekla, že je to marketingový průšvih - kdo to kdy viděl, vydávat knížky blbě v lednu! smajlik - 64

 
mam-ča
mam-ča - 9.12.2010 12:35

Sofffie: Taky to mohla Majucha zmáknout do Vánoc, že jo ? smajlik - 16
Mohla jsem si jí dát pod stromeček...smajlik - 58

 
Sofffie
Sofffie - 9.12.2010 12:04

Majucho, moc gratuluju k nové knížce! Už aby byla himlhergot v prodeji. smajlik - 32smajlik - 32smajlik - 32

 
mam-ča
mam-ča - 9.12.2010 11:31

tornado-lou: Dobrej nápad ! Taky se nosily klobouky s celým vycpaným bažantem a příslušenstvím. V takové hučce dámě nezbývalo, než chodit hezky zpříma, aby ten pták z klobouku neodstartoval. To pak nějaký podbradek neměl šanci se ani rýsovat, natož upoutat. smajlik - 16

 
mam-ča
mam-ča - 9.12.2010 11:27

orinka: Máš pravdu. Naše babička taky o sádlem přetékajících osobách říkala : "Ten je takovej pěknej."smajlik - 16

 
orinka
orinka - 9.12.2010 11:24

když tak čtu dobovou literaturu, tak třeba u mé milované Pittnerové se často objevuje popis ženské osoby v nejlepších letech, jak se po vdavkách spravila a kladně hodnoceno bylo především to, že měla "laloušek". Tehdy se to spíš cenilo jako důkaz dobrého bydla a solidního zabezpečení. Kdeže jsou ty krásné doby...smajlik - 76

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-37
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.