Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Angličtina v křížovkách. Učte se a bavte se.

Angličtina v křížovkách. Učte se a bavte se.

Jak děti či dospělé nejsnáze naučit anglicky? Přece hrou! Jste v angličtině věčnými začátečníky? Zkuste novinku na pultech obchodů s knihami a učebnicemi – angličtinu v křížovkách.

Sešity v praktické velikosti A5, která se vejde do každé tašky nebo kabelky, jsou zatím dva: Angličtina pro začátečníky v křížovkách a Anglická slovesa v křížovkách. V jednom sešitu najdete více než 100 křížovek. Křížovky jsou to švédského typu, takže žádné primitivní doplňovačky typu scrabble, ale opravdové křížovky.

„Byl jsem na hodině angličtiny a trochu jsem se nudil. Přemýšlel jsem o doplňovačkách, které nám vyučující dal k vyluštění, a napadlo mne, že křížovky by byly zábavnější,“ říká s úsměvem o sešitech jejich autor Ladislav Kašpar, profesí programátor.angličtina v křížovkách

Angličtina pro začátečníky v křížovkách pracuje s prvními tisíci slovíčky, která by měl každý začátečník zvládnout. Autor rozdělil sešit do 7 kapitol a před každou z kapitol umístil slovníček s novými slovy, která se objevují v následujících křížovkách. V prvních dvou kapitolách se luští křížovky bez tajenky, od třetí kapitoly už jsou v křížovkách umístěny tajenky. Tajenkou je slovo, které luštitel doplní do věty tak, aby dávala smysl. Správnost luštění lze zkontrolovat v klíči, který najdete na konci sešitu. Podobně je řešen i sešit Anglická slovesa v křížovkách, ve kterém se v křížovkách vyskytují anglická slovesa v různých tvarech: infinitiv, minulý čas nebo příčestí minulé.

Při luštění křížovek Ladislava Kašpara se naučíte nová slovíčka a zároveň si ujasníte pravopis těch, která už znáte.

Sešity s anglickými křížovkami lze zakoupit v sítích Neoluxor, Kanzelsberger a ve vybraných kamenných a internetových knihkupectvích i trafikách. Doporučená cena sešitu je 98 Kč.

Redakce


8.6.2011   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 14   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Angličtina v křížovkách. Učte se a bavte se.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Vavruskova
Vavruskova - 25.7.2020 1:24

Ano ano výuka hrou, to si myslím, že je u dětí prostě základ. Podívejte se na stránky https://www.aaa-skolak.cz/anglictina-hrou/ , kde máte možnosti podle náročnosti. Podle toho jestli je dítě úplný začátečník nebo trochu zdatnější.

 
Koutnamartina
Koutnamartina - 23.7.2020 23:51

Jak výuka hrou? takhle se dá učit i dítě, které angličtinu nikdy nemělo? dá se takhle začít?

 
Vavruskova
Vavruskova - 21.7.2020 10:36

Pokud jim to nechcete pokazit hned od začátku, tak mě se osvědčila výuka hrou. Kupuji hry, kde se děti mohou učit anglicky a hrajeme je spolu. Každý víkend, někdy i přes týden podle času. Na dětech jsou vidět velké pokroky postupem času.

 
Koutnamartina
Koutnamartina - 17.7.2020 21:50

Jak začít učit děti angličtinu? Myslím si, že v dnešní době je znalost jazyka opravdu důležitá, tak bych chtěla, aby se začalo co nejdřív. Dokážete mi poradit, jak na to?

 
pavlinka14
pavlinka14 - 11.8.2018 12:56

Podobné anglické křížovky jsem luštila dříve, když jsem ještě doufala, že mne to nějak zásadně zlepší v tomto jazyce, pak jsem si ale našla tento intenzivní výukový kurz angličtiny: https://www.englishstay.cz/ a rázem jsem byla schopná velice dobře mluvit, psát i poslouchat! ;-)

 
donalabuznikova
donalabuznikova - 19.4.2018 23:11

Ahoj křížovky jsou super, ale je to dost limitovaný způsob učení angličtiny, spíše jen na procvičování slovíček, pokud hodláte někdy v angličtině i komunikovat, tak je určitě důležité mluvit. V tom mi pomohla dost https://www.anglictinapotelefonu.eu/ , díky které mohu skoro každý den zkoušet komunikovat anglicky s doučujícím.

 
jangrew
jangrew - 14.11.2013 11:53

Jazykové knížky jsou super, ale nejvíce mě toho naučila jazyková škola http://www.berlitz.cz/

 
Riki
Riki - 8.6.2011 9:36

To ani zkoušet nebudu. smajlik - 26 K čemu by mi byly vyplněný křížovky, když stejně neumím slovo říct, natož větu. Ani tu o psovi s černými skvrnami. Zas by to byly vyhozené peníze, jako za všechny kurzy v minulosti. Tohle je prostě jazyk, který se nikdy nenaučím. Přitom na něm nemůže být nic složitého, když tak v Americe mluví kdejaký trouba smajlik - 42 ale pro mě holt kdyby kvákaly žáby v kaluži, budu jim rozumět lépe než anglicky hovořícímu člověku.

 
sevenofnine
sevenofnine - 8.6.2011 9:12

Linda: jsi mi připomněla jak jsem poprvé vystoupila z letadla v Londýně a ke své hrůze zjistila, že mi 6.let ang v česku je naprosto k ničemu. Napadaly mě věty typu "můj pes má černé skvrny", ale to mi neulehčilo pochopit systém metra :-))

 
Linda
Linda - 8.6.2011 8:48

Minda: tak más smulu smajlik - 42. Ne vázne játo mluvení myslím jako doplnek k tomu co do cloveka cpou ve skolách. Tam se naucís teorii a gramatiku a sepsat zivotopis, ale na pohovoru pak tak leda pozdravís.

 
Minda
Minda - 8.6.2011 8:43

Linda: Metodou mluvit, mluvit, mluvit se sice naučíš dobře mluvit ale co kdzž pak potřebuješ napsat dopis nebo životopis? smajlik - 26

 
Jarča*
Jarča* - 8.6.2011 8:05

Linda: když ve škole chtějí i tu gramatikusmajlik - 26. A metoda opít se je ve 12 letech nepoužitelnásmajlik - 68

 
Jarča*
Jarča* - 8.6.2011 8:03

Mně to připadá jako dobrý nápad - dcera ve škole s angličtinou trochu bojuje a já jí neporadím, protože jsem se anglicky nikdy neučila. Tohle by jí mohlo bavit.

 
Linda
Linda - 8.6.2011 7:59

Kdo ví mozná je to dobrá metoda smajlik - 26. Osobne jsem zastáncem mluvit, mluvit mluvit. Vykaslat se na gramatiku, obsah a konverzovat treba o meziplanetárních cásticich, nesmrtelnosti brouka a nebo co uvarit. A pokud nelze odlozit vnitrní zábrany tak se opít a pusa se sama rozjede.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.