Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Nezlomená osudem. Poutavé čtení pro ženy.

Nezlomená osudem. Poutavé čtení pro ženy.

Chystáte se na dovolenou a přemýšlíte, co ke čtení si přibalíte do kufru? Máme pro vás tip na velmi čtivý román, který přečtete doslova jedním dechem.

Nezlomená osudem

Nadčasový román na stále aktuální téma. Dvacet let života hrdinky Zuzany, která zjistí, že „zdravý“ partnerský vztah na bázi patriarchálního modelu muže živitele a ženy v domácnosti, je nefunkční. Pro klid v rodině je ochotná snášet domácí násilí až do dne, který jí změní celý život. Nabere sílu,odmítne se smířit s osudem a postupně nalézá odvahu svoji nelehkou situaci řešit. Navzdory překážkám je odhodlaná vybojovat si svobodu.

Autorka knihy - Danka Šárková

Pracuje v oblasti osobního rozvoje a alternativní medicíny a pravidelně publikuje v časopisech pro ženy. Říká o sobě: „Ke štěstí mi stačí vědět, že mám zdravé děti, několik úžasných přátel a práci, která mě baví. Vystudovala jsem postgraduální kurz psychologie a stále se věnuji studiu hlubinné psychologie. Každý problém a chybu beru jako výzvu na cestě nezlomená osudemživotem, snažím se vše přijmout, prožít a odžít. Mé životní krédo je: Netlač řeku, teče sama.“

Kniha Nezlomená osudem je její prvotinou. Danka Šárková se při studiu psychologie a zejména studiu hlubinné psychologie seznámila s řadou úžasných žen, jejichž osudy byly pohnuté. Získala si tak jejich přízeň, ale zejména z těchto setkání navázala přátelské kontakty. Pak už stačilo jen málo, aby se příběhy žen postupně dostaly mezi čtenářky v časopisech. Téma domácího násilí ji natolik oslovilo, že napsala knihu „Nezlomená osudem“, aby pomohla všem ženám, které čekají na podnět, který rozpustí jejich strach, narovná záda a dá jim sílu podívat se každému muži zpříma do očí.

Řekli o knize

Čtivá kniha, jejíž jistá syrovost a naturalistický přístup autorky přispívají k věrohodnému zobrazení odvrácené strany partnerského vztahu, osloví zejména ženy, které se s problémem zneužívání a závislostí aktuálně potýkají, ale i ty, jež v minulosti něco podobného samy prožily nebo byly jako děti nechtěnými svědky podobných událostí. Nadčasové a stále aktuální téma nastoluje řadu otázek k zamyšlení – například do jaké míry ovlivňují rodičovské vzory naši představu o lásce a výběr partnerů; kde začínají a končí hranice „zdravého“ vztahu; zda a nakolik je již přežitý či naopak životaschopný tradiční patriarchální model „muže živitele“ a „ženy v domácnosti“.

PhDr. Ing. Eva Boháčková (psycholožka)

Nezlomená osudem je román, který nepřikrášluje, nepoučuje, nevnucuje… Je autentickou, otevřenou výpovědí ženy, která se ocitla v manželství s násilnickým partnerem, snaží se přehodnotit svůj život a změnit další osud. Na druhou stranu je to příběh všech „zraněných lidských duší“ v přelomovém období po roce 1989, v období společenských změn, takřka bezmezných možností, euforie v podnikání, bohatství na dosah, ale také vzrůstu pochybného morálního a etického kodexu, období „zmatených, osamělých a osiřelých“ duší, hledajících samy sebe a dostávajících se často na pokraj kolapsu osobnosti. MgA. Světlana Lazarová (scenáristka,režisérka

 


Nezlomená osudem

Autor: Danka Šárková
Nakladatelství ANAHITA s.r.o.


Soutěž

Knihu Nezlomená osudem nyní mohou tři z vás vyhrát. Stačí, když se zapojíte do soutěže v pravém sloupci magazínu.

Redakce


29.6.2011   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 5   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nezlomená osudem. Poutavé čtení pro ženy.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Almega
Almega - 29.6.2011 16:32

Když to uvidím v knihovně,tak si to půjčím-takové knihy mě přivádějí k přemýšlení nad tím,jak jsou některé ženy naivní a hloupé,že se nechají nachytat na nějakého gaunera.

 
PEGG
PEGG - 29.6.2011 14:41

sharon - 29.6.2011 12:18 - Díkysmajlik - 105

 
Riki
Riki - 29.6.2011 12:29

Tohle na dovolenou? Syrovost a naturalistický přístup, v knize, kterou psala psycholožka? Nikdy. Dosud jsem se nezbláznila, a byla bych ráda, kdyby tento stav setrval, takže děkuji této recenzi, že mě včas varovala, co v knihkupectví obloukem obejít. smajlik - 42

 
sharon
sharon - 29.6.2011 12:18

PEGG: smajlik - 56

 
PEGG
PEGG - 29.6.2011 9:55

A co "Zlomená" osudem, to jsem v současné době jásmajlik - 85

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.