Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Budu správně mluvit aneb Chodíme na logopedii

Budu správně mluvit aneb Chodíme na logopedii

Chodíte s dítětem na logopedii? Pak je tento titul určen právě vám. Naučí vás pochopit nejen příčiny nejčastějších problémů s řečí, ale především principy metodických postupů, které se při odstraňování poruch výslovnosti, koktavosti, opožděného vývoje řeči, dysfázie, ale i dalších problémů používají.

Díky této publikaci budou rodiče schopni klást na logopedii věcné dotazy a případně i argumentovat, pokud budou mít dojem, že by cosi mělo být jinak. Pomocí řady her, drobných cvičení a motivačních postupů se čtenáři naučí využívat jednotlivé etapy logopedické péče tak, aby neobtěžovala ani dospělé, ani děti, aby byla efektivní a vedla co nejrychleji k cíli, kterým je bezproblémový, kvalitní vývoj řeči.

Knížka je také cenným zdrojem informací pro učitelky mateřských i základních škol a inspirací pro logopedické pracovníky.

Autor: PaedDr. Kutálková Dana

www.grada.cz

Redakce


28.7.2011   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 7   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Budu správně mluvit aneb Chodíme na logopedii

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Světlonoska
Světlonoska - 28.7.2011 13:09

My byli asi 1-3x a bylo to spravené"smajlik - 94

 
Riki
Riki - 28.7.2011 10:45

Jinak můj starší syn neuměl R, na logopedii jsme byli dvakrát, pak jsem se na to vykašlala, k ničemu to nevedlo. S mladším synem už jsem se ani nepokoušela, a oba se R naučili postupem času i bez logopedie. Myslím, že pokud dítě nemá vysloveně vadu řeči, třeba právě tu výše psanou koktavost, není nutno kolem toho nějak obzvlášť řešit, když se s dětma mluví a čte se jim, oni se naučej.

 
Riki
Riki - 28.7.2011 10:39

No, já si to nepamatuju, ale moje máti vypráví, že se mnou dorazila na logopedii, když mi byly asi 4 roky, a neuměla jsem "ř". Logoped se otázal "pročpak jsi tady, holčičko?" , na to jsem ukázněně odpověděla, že neumím "ř", načež on pravil "řekni panenka" (patrně chtěl zjišťovat správnou výslovnost ostatních hlásek). Pravila jsem údajně "ale tam žádné ř není!" a to byl konec spolupráce, od té doby už jsem se nebavila vůbec, protože s takovým tupcem, co neví, jak vypadá ř a v kterém slově je nebo není, jsem nehodlala diskutovat. smajlik - 42 Jelikož dneska umím "ř" naprosto bez problémů, a skutečně si nepamatuji žádnou výuku nebo docházení někam, asi jsem v té tvrdohlavosti tenkrát byla úspěšná, a naučila jsem se to jindy a jinak. smajlik - 26

 
Hanča
Hanča - 28.7.2011 9:16

Almega: to jsi měla kliku, naše maruška chodí už čtvrtým rokem, z toho přes rok pilujem R a pořád to není ono, podotýkám, že jsme začaly ve třech letech pro skoro žádné mluvení, takže pokrok jsme udělaly

 
Almega
Almega - 28.7.2011 9:05

Dcera chodila přímo ve školce na logopedii,nešlo jí taky "r",trénovali jsme poctivě a asi za čtvrt roku mluvila krásně čistě....

 
Juana
Juana - 28.7.2011 7:58

Na logopedii chodil syn - horor to byl. Naprosto odmítal trénovat, neuměl L a R, L se naučil ve školce (učitelka měla logopedickou průpravu), pak jsme začali trénovat R a to naprosto sabotoval. Pamatuju si, že jsem řekla 3x tdpastlík a on to řekl jen jednou! To bylo na facky. Já měla R díky tomu naprosto dokonalé, jak jsem mu pořád předříkávala, co má vyslovit, a on furt mlčel. V první třídě to pořád ještě neuměl a pořád sabotoval spolupráci, až snad ve druhé nebo možná až ve třetí třídě jsme kápli na logopedku, u které jsme byli snad jen 3x, a on to najednou uměl. Možná chtěl jen čas, nevím. Dcera naštěstí mluvila dobře, s ní jsme na logopedii chodit nemuseli. I když ona by určitě spolupracovala, není takový beran jako syn.

 
HelenaPa
HelenaPa - 28.7.2011 7:40

Ještě by to chtělo nějakou moudrou knihu, která by přesvědčila pětileťáka ke spolupráci smajlik - 97

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.