Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Jak žít zdravě a nezblbnout

Jak žít zdravě a nezblbnout

„Zdravé jídlo musí vždy chutnat, jinak každého odradí. Jíst zdravé jídlo s nechutí je totiž hodně nezdravé,“ říká Hanka Zemanová, autorka knih BioAbecedář a Biokuchařka, která se svým manželem Janem Zemanem provozuje také Biopekárnu Zemanka.

Co bylo hlavním motivem pro vaše rozhodnutí zaměřit se na zdravý životní styl a biopotraviny?

„Prvním impulsem bylo mé zdraví. Po operaci mandlí a slepého střeva jsem často trpěla rýmami, chřipkami a nachlazením a nechtěla se smířit s tím, že od svých dvaceti let budu neustále pojídat antibiotika, smrkat a kašlat. Motivace k trvalé změně byla pak posílena ještě tím, když jsem zjistila, že to opravdu funguje, že mé zdravotní potíže začaly po úpravě jídelníčku ustupovat. A jako bonus jsem po půlroce zdravého životního stylu zaznamenala i úbytek na váze a štíhlejší postavu.“

hanka zemanová s dcerou natalkouCo na vaši proměnu říkalo okolí?

„Vlastní zkušeností jsem se přesvědčila, že když lidi jen přesvědčujete o tom, co jíst a co nejíst, moc je nepřesvědčíte. Někdy je dokonce i naštvete. Začala jsem proto své kamarády a rodinu zvát na skvělé zdravé večeře a nevnucovala jim teorie o tom, co zrovna za všeléky pojídají. Časem mi čím dál častěji sami volali a žádali mne o recepty na jídla, která u nás ochutnali.“

A právě tato zkušenost byla impulsem k tomu, že se Hanka Zemanová rozhodla podělit o své osobní zkušenosti se zdravým životním stylem se všemi, které tématika biopotravin zajímá a postupně napsala dvě knihy: BioAbecedář a Biokuchařku.


bioabecedářBioAbecedář je jakousi „biobiblí“ – souhrnným a přehledným průvodcem pro příznivce trendu bio a biovaření i pro ty, kdo se zajímají o zdraví a zdravý životní styl.

Co je to špaldová mouka a jak ji používat? Jaký je rozdíl mezi celozrnným a vícezrnným pečivem? Proč je biokuře dražší? Jaké sladkosti jsou pro děti nejvhodnější? Je zdravější máslo nebo margarín? Jíst či nejíst maso? Jsou biopotraviny zdravější?

V knize najdete odpovědi na tyto a na mnoho dalších otázek týkajících se kvality potravin. Jsou zde shromážděny výsledky vědeckých výzkumů, doporučení odborníků, srovnání pohledů západní i čínské dietetiky, názory auyrvédy a makrobiotiky. Poradí vám také, k čemu se hodí jednotlivé biosuroviny, jak je vybírat a správně připravovat. V receptové části kniha přináší přes 60 vyzkoušených receptů, díky nimž se zdravé potraviny mohou stát součástí jídelníčku každé rodiny.

 

biokuchařkaBiokuchařka je úvodem do problematiky biopotravin a zdravého životního stylu.

Je určena všem, kdo jsou zmateni z velkého množství informací o zdravé výživě a už vlastně ani nevědí, co mají jíst. Tahle knížka je o tom, jak se vyznat v informačním chaosu a jak při rozhodování zapojit zdravý selský rozum. Je i o tom, jak zdravě jíst a vařit tak, aby to všem chutnalo, protože jíst zdravé jídlo s nechutí je hodně nezdravé! 

Biokuchařka vás naučí zařazovat biopotraviny do jídelníčku – zaměřuje se i na ty méně známé, ale běžně prodávané, např. pohanku, cizrnu, špaldovou mouku, panenské oleje apod.  Bio není jenom zrní či vegetariánská strava, bio může být chutné, zdravé jídlo pro celou rodinu, které nemusí být složité na přípravu.

V knize najdete více jak 70 originálních receptů, fotografií a názorných ukázek, odpovědi na nejčastější otázky o biopotravinách, fakta a výzkumy o vlivu biopotravin na zdraví a reportáže z návštěv u českých farmářů.

Biokuchařka získala titul Nejlepší kuchařská kniha roku 2006 a zařadila se mezi bestsellery - byla již dvakrát dotiskována a je prodáno přes 28.000 výtisků.

 

BioAbecedář i Biokuchařku si můžete objednat přímo na stránkách www.biopekarnazemanka.cze-shopu, zakoupit je lze rovněž ve větších knihkupectvích.

Komerční článek


27.12.2011   Rubrika:   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak žít zdravě a nezblbnout

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Lucinka258
Lucinka258 - 16.4.2019 18:25

Nic se nemá přehánět. Mně s hubnutím pomáhá proteinová dieta https://www.ketofit.cz/proteinova-dieta-ketofit . Začala jsem ji dodržovat už vloni a od tý doby, co ji držím, tak se cítím o dost líp.

 
tornado-lou
tornado-lou - 27.12.2011 18:55

ty knizky jsou fakt super. mam je obě a ucim se podle nich zdravěji vařit. ne všechno naráz, ale krok po kroku, postupně.... a neni to vůbec těžký. ono totiž největší přínos těch knížek není ani tak to, že jsou BIO, ale spíš v tom, že je to takový příjemný úvod do zdravé výživy pro začátečníky, praktický, bez dlouhé teorie, ale s velkým efektem (možná trochu kacířská myšlenka, ale já to tak vidím.)

 
kubikm
kubikm - 27.12.2011 8:49

koukám, že se výrobky prodávají i u alberta a v bille...podívám se po nich...zní to zajímavěsmajlik - 47

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.